Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Xperia neo i Xperia pro obsługują wersję aplikacji Skype na Android z funkcją wideorozmowy

07 lipca 2011 roku – posiadacze Xperii™ neo oraz Xperii™ pro, dwóch smartfonów nowej generacji działających na platformie Android, będą jeszcze bliżej swoich znajomych i bliskich, dzięki możliwości rozmowy twarzą w twarz za pomocą najnowszej wersji Skype dla Android!

Skype – jeden z najpopularniejszych producentów aplikacji komunikacyjnych teraz oferuje funkcję wideorozmów w swojej kultowej aplikacji na Androida. Wideorozmowy będą w obecnej chwili dostępne jedynie na czterech wybranych smartfonach, a wśród nich są aż dwa należące do Sony Ericsson – Xperia™ neo oraz Xperia™ pro. W obecnym momencie z wideorozmów będą mogli w pełni korzystać jedynie użytkownicy telefonów z Androidem 2.3.

Aplikacja Skype dla Android, od momentu pojawienia się na Android Market, została pobrana przez ponad 12 milionów użytkowników i znajduje się tym samym w gronie dziesięciu najpopularniejszych aplikacji. Z usług marki Skype na całym świecie korzysta ponad 145 milionów użytkowników. Szacuje się, że w danym momencie użytkownicy Skype na całym świecie wykonują jednocześnie ponad pół miliona połączeń wideo.

Najnowszą wersję aplikacji – Skype for Android można pobrać za darmo z Android Market bądź ze strony www.skype.com/m. Posiadaczom smartfonów z Androidem 2.3 lub wyżej, umożliwia ona wykonywanie dwustronnych połączeń wideo z posiadaczami innych urządzeń wyposażonych w system operacyjny z Androidem 2.3, bądź też iPhonów, iPadów, Maców, komputerów osobistych z systemem Windows, a nawet niektórych telewizorów. Posiadacze telefonów Sony Ericsson z wersją systemu co najmniej Android 2.1 będą mogli nadal korzystać z rozmów głosowych za pomocą Skype oraz cieszyć się innymi nowościami oferowanymi przez najnowszą wersję aplikacji.

Jedną z nich jest nowy, przyjazny dla użytkownika interfejs. Umożliwia on łatwe przeglądanie kontaktów, szybki wgląd w swoje dane osobowe oraz ich zmianę, jak również dostęp do wiadomości o najnowszych wydarzeniach. Nowością jest również tzw. mood message box – czyli okno powiadomień o nastroju, gdzie użytkownicy mogą dzielić się ze znajomymi swoimi odczuciami, planami czy też wiadomościami o interesujących wydarzeniach. Innym udogodnieniem jest również możliwość synchronizacji aplikacji z kontaktami w telefonie, co znacznie ułatwia wykonywanie połączeń za pomocą Skype’a.

W obecnym momencie dwa z czterech urządzeń wspierających aplikacje Skype dla Android pochodzą z portfolio produktów Sony Ericsson, jednakże Xperia™ neo oraz Xperia™ pro nie są jedynymi smartfonami z linii Xperia™, które spełniają warunki stawiane przez najnowszą wersję Skype, czyli są wyposażone w przednią kamerę oraz technologię NEON. W przyszłości planowane jest wsparcie aplikacji przez szerszą grupę smartfonów z linii Xperia™.

Źródło: Sony Ericsson

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x