Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Xperia sola– smartfon Sony z odrobiną magii

Sony Mobile Communications przedstawiła swój najnowszy model smartfonu z serii Xperia, działający na platformie Android – Xperia™ sola*. Xperia sola – smartfon wyposażony w technologię Sony, najwyższej jakości funkcje rozrywkowe, innowacyjną nawigację typu floating touch™ oraz technologię NFC. Posiada dodatkowo tagi inteligentne SmartTags, które umożliwiają użytkownikom zmianę ustawień smartfonu i uruchomienie aplikacji za jednym dotknięciem, aby w jednej chwili smartfon dopasował się do ich stylu życia.Xperia sola trafi do rąk odbiorców na całym świecie w drugim kwartale bieżącego roku i będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym i czerwonym.

Unoszący się dotyk magii

Wyłącznie w telefonie Xperia sola zadebiutuje również unikalna funkcja opracowana przez Sony, tj. floating touch. Pozwala ona na surfowanie po Internecie kiedy użytkownik przesuwa palcem ponad ekranem, tak że palec zachowuje się niczym poruszający się kursor, bez potrzeby dotykania ekranu. Kiedy odpowiedni link zostaje znaleziony, można go zaznaczyć, a zwykłe dotknięcie załaduje stronę. Technologia floating touch będzie ewoluować i zostanie wzbogacona o nowe funkcjonalności i aplikacje, które powstaną dzięki zaangażowaniu programistów i będą dodawane wraz z aktualizacjami oprogramowania.

Calum MacDougall, Dyrektor Xperia Marketing w Sony Mobile Communications, powiedział; “Model Xperia sola jest solidnym smartfonem, jak przystało na smartfon Sony, a przy tym posiada odrobinę magii, którą można zobaczyć w postaci floating touch. Klienci otrzymają nowy, zabawny sposób poruszania się w Internecie, a także najnowszą technologię, którą będą mogli pochwalić się przed znajomymi. Smartfon Xperia sola jest idealny dla użytkowników poszukujących łatwej obsługi i najlepszych funkcji rozrywkowych w eleganckim i innowacyjnym smartfonie. W skład zestawu wchodzą tagi inteligentne SmartTags a smartfon ma dostęp do najnowszych treści multimedialnych za pośrednictwem Sony Entertainment Network.”

Ułatwienia w życiu codziennym dzięki SmartTags

Smartfon Xperia sola korzysta z technologii NFC (komunikacji bliskiego zasięgu). Fabrycznie wyposażony jest w dwa tagi Xperia SmartTags, które czerpią z technologii NFC i sprawiają, że codzienne korzystanie ze smartfonu przez użytkowników jest jeszcze łatwiejsze i bardziej przyjemne. Dotknięcie smartfonu Android wyposażonego w technologię NFC w miejscu, w którym znajduje się symbol SmartTags, spowoduje uruchomienie wcześniej skonfigurowanego profilu. Dwa tagi SmartTags, w które wyposażony jest smartfon Xperia sola, można personalizować do 10 poleceń. Jeden z fabrycznych profili jest skonfigurowany “do salonu” – tj. gotowy do włączenia Wi-Fi™ i uruchomienia wiadomości Google™ news oraz aplikacji związanych z pogodą, a drugi jest skonfigurowany “do sypialni”: nastawia budzik i przełącza się na tryb cichy. Model Xperia sola umożliwia też przesyłanie danych między smartfonami za jednym dzięki technologii NFC, która na pewno przypadnie do gustu klientom.


Rozrywka w każdym miejscu i czasie

Xperia sola może poszczycić się niezwykłą ostrością obrazu dzięki wyświetlaczowi Reality Display z Mobile Bravia® Engine. Posiada również wspaniałe technologie audio: xLOUD™ i 3D surround sound, które zapewniają wyraźne i pełne brzmienie dźwięku. Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz zapewnia super szybkie działanie smartfonu. Xperia sola posiada także technologię “fast capture”, dzięki której przejście aparatu fotograficznego ze stanu spoczynku do wykonania zdjęcia zajmuje niewiele ponad sekundę, przy pojedynczym naciśnięciu przycisku.

Klienci otrzymają również dostęp do niezrównanej rozrywki w Sony Entertainment Network**, gdzie będą mogli oglądać najnowsze hollywoodzkie hity na Video Unlimited lub słuchać milionów utworów *** poprzez Music Unlimited.

Kluczowe funkcje smartfonu Xperia sola
• Nawigacja z floating touchułatwiająca surfowanie po sieci.
• Obsługa NFC oraz dołączone w zestawietagi SmartTags aby szybciej uruchamiać aplikacje i łatwo dzielić się treściami
• Wyświetlacz Reality Display z Mobile Bravia® Engine o przekątnej 3,7”, zapewniający nadzwyczajną ostrość obrazu.
• Procesor dwurdzeniowy o taktowaniu 1 GHz do super szybkiego poruszania się w Internecie.
• Technologie dźwięku xLOUD i 3d SURROUND sound do wyraźnego i głośnego słuchania.
• Bezpośredni dostęp do portalu Sony Entertainment Network* z wcześniej zainstalowanymi aplikacjami Video i Music Unlimited**
• Model działa na platformie Android 2.3, z aktualizacją do Android 4.0, która nastąpi latem 2012 r.

* Na włoskim rynku model Xperia sola będzie nosił nazwę “Sony Xperia™ sole” a w Chinach “Sony Xperia™ MT27i”
**Usługi Sony Entertainment Network są dostępne w różnym stopniu w zależności od regionu. Aby otrzymać więcej informacji, prosimy zapoznać się ze stroną: www.sonyentertainmentnetwork.com.
*** Liczba dostępnych utworów jest różna w zależności od regionu.

Źródło: Sony

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x