Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Firma HTC nagrodzona za wzornictwo przemysłowe

Warszawa, 18 lipca 2011 r. – HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca telefony, została uhonorowana przez trzy niezależne, międzynarodowe organizacje za najwyższe osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Nagrody odzwierciedlają zaangażowanie firmy w pozytywne oddziaływanie na jakość życia konsumentów. Filozofia projektowania telefonów komórkowych HTC, uwzględniająca indywidualne potrzeby klientów, znajduje odzwierciedlenie w poszczególnych liniach produktowych. Dowodem uznania pracy HTC są przyznane jej ostatnio nagrody IDEA, a także wcześniejsze tegoroczne wyróżnienia red dot oraz IDA.

„Nagrody IDEA 2011, red dot 2011 oraz IDA 2010 to zasługa ogromnej rzeszy pracowników HTC.” – powiedział Scott Croyle, wiceprezes ds. projektowania w firmie HTC. „Nasze wielokrotnie nagradzane projekty powstają w wyniku łączenia doświadczeń z wielu dziedzin i regionów świata. Nasze zespoły obserwują i uważnie słuchają klientów oraz rozpoznają ich zróżnicowane potrzeby, by wspólnie tworzyć produkty, które spełnią ich oczekiwania i pragnienia.”

Firma HTC zdobyła cztery najważniejsze nagrody w konkursie International Design Excellence Awards (IDEA) 2011, zwane ‘Oskarami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego’, sponsorowane przez magazyn Fast Company oraz Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych. Nagrody zostały przyznane w kategorii urządzeń komunikacyjnych. HTC Droid Incredible otrzymał złotą nagrodę, HTC EVO 4G nagrodę srebrną, a HTC Legend nagrodę brązową. Dodatkowo, w finale konkursu w kategorii urządzeń komunikacyjnych znalazł się HTC Aria.

„Konieczność wyboru najlepszych urządzeń, spośród 2000 zgłoszonych do konkursu, przełożył się na trzy dni intensywnego dialogu i debat, będących stymulującym i przyjemnym doświadczeniem dla dwudziestu jurorów-ekspertów. Jesteśmy dumni z projektów, które wybraliśmy, reprezentują one najlepsze osiągnięcia naszej profesji.” – powiedział przewodniczący jury konkursu IDEA Davin Stowell, założyciel i dyrektor generalny Smart Design.

Międzynarodowy konkurs wzornictwa przemysłowego International Design Excellence Awards (IDEA), stworzony w 1980 roku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych (IDSA), promuje w środowiskach biznesu i opinii publicznej świadomość znaczenia wpływu jakości wzornictwa przemysłowego na jakość życia i gospodarki.

Międzynarodowe jury przyznało HTC nagrodę red dot
W marcu 2011, HTC zdobyła trzy nagrody red dot. EVO 4G otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii wzornictwa przemysłowego: red dot w kategorii ‘najlepszy z najlepszych’, za przełomowy projekt wzornictwa. Nagrody red dot otrzymały również HTC Legend i HTC Aria w uznaniu wysokiej jakości wzornictwa, które wyróżnia się na tle porównywalnych produktów.

Nagrodę red dot przyznaje międzynarodowe jury, którego szerokie doświadczenie
i wiedza upoważniają do oceny szczególnych, międzykulturowych aspektów wzornictwa. Nagrody sponsorowane są przez Muzeum Nagrody Red Dot w Niemczech i Singapurze. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich, którzy dostrzegają znaczącą rolę wzornictwa w działaniach biznesowych.

„HTC nieustannie dąży do nawiązania dialogu z konsumentami również poprzez wzornictwo, co wyraźnie widać w nagrodzonych projektach.” – powiedział prof. dr Peter Zec, prezes konkursu. „Każdego roku poszukujemy marek, które skutecznie wykorzystują moc wzornictwa przemysłowego w kontakcie z szeroką publicznością.”

Złoto dla HTC w konkursie International Design Awards (IDA)
W maju 2011 firma HTC otrzymała złotą nagrodę dla HTC Legend w konkursie International Design Awards 2010. IDA to stworzony cztery lata temu program konkursów na najbardziej inteligentne i zrównoważone pomysły w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

„Tegoroczna impreza była największą w naszej historii – do konkursu zgłoszono projekty z ponad 65 krajów.” – powiedział Jade Tran, dyrektor konkursu. „Z dużym zadowoleniem zapoznaliśmy się z projektami tak głęboko zgodnymi z zasadami teorii wzornictwa przemysłowego, dzięki którym możliwe jest budowanie silnych więzi pomiędzy konsumentami a produktami. Przykładem tego są osiągnięcia HTC w kategorii Telefonów i Technologii Komunikacji.”

Konkurs International Design Awards powstał w 2007 z inicjatywy grupy projektantów, myślicieli i przedsiębiorców, w odpowiedzi na brak powszechnej świadomości inteligentnego, zrównoważonego i interdyscyplinarnego wzornictwa.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x