Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sony Ericsson dostarcza rozrywkowe smartphony

Xperia™ oferuje swoim użytkownikom najlepsze doświadczenia komunikacji i rozrywki oferując kolekcję smartphonów o bogatym wyborze kształtów i stylów.

Smartphony: Xperia™ X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji, aby zwiększyć efektywność ich działania i dostarczyć odbiorcy nowe doświadczenia w komunikacji i rozrywce.

W trzecim kwartale 2010 na wybranych rynkach smartphony Xperia™ X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizację oprogramowania, tak aby mogły działać w systemie operacyjnym Android 2.1. Pozycja telefonu Xperia™ X10 jako najlepszego smartphonu multimedialnego, działającego w systemie operacyjnym Android, zostanie umocniona poprzez dodanie możliwości nagrywania materiałów video w technologii HD, w ramach tej samej aktualizacji przeprowadzonej w trzecim kwartale. Dalsza aktualizacja oprogramowania modelu Xperia™ X10 w czwartym kwartale sprawi, że będzie możliwe bezprzewodowe łączenie się telefonu z telewizorem i wyświetlanie na nim własnych treści. Zostaną także dodane usprawnienia do aplikacji Timescape™ oraz Mediascape.

Modele Xperia™ oferują najlepsze w tej klasie rozwiązania w dziedzinie rozrywki, takie jak aplikacje, mapy, funkcje poczty elektronicznej oraz szybkiego Internetu, tworzą tym samym najbardziej rozrywkowe telefony typu smartphone. Model Xperia™ X10 to najbardziej reprezentacyjny telefon z kolekcji Xperia™. Posiada on aparat fotograficzny o rozdzielczości 8.1 Mpix oraz wyświetlacz o przekątnej 4,0 cala – pozwala to kreatywnie używać multimedia i komfortowo przeglądać zawartość. Dzięki autorskim aplikacjom takim jak Mediascape i Timescape™ bez problemu można zorganizować i ożywić zasoby multimedialne i komunikacyjne w telefonie.

Oprócz funkcji i aplikacji, niezbędnym elementem doświadczenia użytkownika w dziedzinie rozrywki jest także design. W całym portfelu produktowym Sony Ericsson zastosowana jest filozofia ergonomicznego wzornictwa, nawiązująca do linii ludzkiego ciała. Sprawia ona, że wszelkie rozwiązania technologiczne mieszczą się w produktach, które wyglądają świetnie i komfortowo leżą w dłoni. Innowacyjność Sony Ericsson we wzornictwie sprawia, że smartphony z rodziny Xperia™ są oferowane w szerokim wyborze rozmiarów i stylów.

Steve Walker, Head of Product Marketing w Sony Ericsson powiedział: “Sony Ericsson, zgodnie ze swoją wizją, jest marką ucieleśniającą ideę Communication Entertainment, czyli: komunikacja i rozrywka. Skupiamy się silnie na rynku smartphonów, a w szczególności na tworzeniu najbardziej rozrywkowych smartphonów. Sony Ericsson jako firma posiada unikalne atuty do osiągania tego celu, którymi są jej doświadczenie w opracowaniu telefonów z serii Walkman™ i Cybershot™ oraz współpraca z macierzystą firmą Sony”.

Sony Ericsson przedstawia dziś telefon Sony Ericsson Xperia™ X8, który czerpie z sukcesu telefonu Sony Ericsson Xperia™ X10 oraz produktów mini, a który równocześnie rozszerza o nowy model najbardziej rozrywkową kolekcję smartphonów, przybliżając ją jeszcze szerszemu gronu odbiorców.

Sony Ericsson Xperia™ X8

Model Sony Ericsson Xperia™ X8 to wspaniały rozrywkowy smartphone, który roztacza urok kolekcji Xperia™ na nowych segmentach rynku. Interfejs użytkownika jest w nim podobny do tego, jaki posiada telefon Xperia™ X10 mini. Oparty jest on na czterech ikonach umieszczonych w rogach ekranu. Zapewniają one prostą obsługę telefonu, nawet przy posługiwaniu się jedną ręką, i mogą być dostosowywane do potrzeb użytkownika, pozwalając mu za jednym dotknięciem uruchamiać ulubione aplikacje. Model Sony Ericsson Xperia™ X8 posiada także aplikację Timescape™ umożliwiającą łatwy dostęp do wszystkich powiadomień użytkownika z jego sieci kontaktów, jak również przycisk „nieskończoność”, który za jednym klinknięciem umożliwi dostęp do „całego świata” przeróżnych treści. Otwarty system operacyjny Android dostarcza wspaniałych funkcjonalności dla smartphona i zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji z serwisu Android Market™. Timo Maassmann, Global Marketing Manager w Sony Ericsson, powiedział: “Jest nam niezwykle miło, że możemy dostarczyć pełnię doświadczenia użytownika smartphone Xperia™ nowym odbiorcom. Przekazujemy im urządzenie w pełni wyposażone w najnowsze funkcje, w bardzo atrakcyjnej cenie.”

Sony Ericsson Xperia™ X8 jest wprost stworzony do tego, aby cieszyć się multimediami. Trzycalowy wyświetlacz sprawi, że patrząc na niego dostrzeżesz wszystkie szczegóły, niezależnie od tego co będziesz na nim oglądać: grę z serwisu Android Market™, materiały wyszukiwane w sieci czy może najnowszy filmik z portalu YouTube™. Będziesz mógł odkrywać i pobierać piosenki z serwisu PlayNow™, a następnie słuchać całych swoich zasobów muzycznych przez słuchawki, które mają wejście typu jack 3,5 mm. W przypływie większej kreatywności będziesz mógł posłużyć się aparatem fotograficznym o rozdzielczości 3.2 MPix i funkcją nagrywania filmów video.

Sony Ericsson Xperia™ X8 – kluczowe funkcje

 • Interfejs oparty na ikonach w czterech rogach ekranu, ułatwiający obsługę telefonu jedną ręką oraz dostęp do aplikacji za jednym dotknięciem
 • Będziesz mógł dostosować cztery rogi ekranu do swoich ulubionych aplikacji i dodawać widżety do ekranów głównych
 • Będziesz mógł cieszyć się grami, materiałami video, Internetem i wieloma innymi funkcjami na ekranie o przekątnej 3 cali
 • Funkcja Timescape™ gromadzi wszystkie Twoje powiadomienia w jednym miejscu
 • Android Market™ – tysiące aplikacji, abyś nigdy się nie nudził
 • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 MPix – będziesz mógł robić zdjęcia i od razu zamieszczać je na portalu Facebook™

Sony Ericsson Xperia™ X8 dostępny będzie na wybranych rynkach od trzeciego kwartału w kolorach: biały, ciemnoniebieski/ biały, Aqua Blue/ biały, różowy/ biały, srebrny/ biały.

Sony Ericsson Xperia™ X8 w skrócie

Aparat fotograficzny 3,2 MPix

Bezpośrednie przekazywanie zdjęć do Facebooka™

Geo tagging

Aplikacja Sony Ericsson Album

Nagrywanie wideo

Muzyka Bluetooth™ stereo (A2DP)

PlayNow™

Odtwarzacz muzyczny Sony Ericsson

TrackID™

Internet Zakładki

Pan and zoom

Wyszukiwarka WebKit

Komunikacja Aplikacja Facebook™

Sony Ericsson Timescape™

Wiadomości Push e-mail

Instant messaging

Wsparcie Microsoft Exchange ActiveSync® z Dataviz™ RoadSync™

MMS

Słownik T9

SMS

Wzornictwo Autorotacja

Tapety

Dotykowy ekran

Rozrywka Przycisk nieskończoności

Radio FM

Strumieniowanie wideo

Odtwarzacz wideo

Organizator Kalendarz

Tryb samolotowy

Książka telefoniczna

Sony Ericsson Home z Widget

Notatki

Usługi lokalizacyjne A-GPS

Google Maps™

Wisepilot™ turn-by-turn navigation* (darmowa wersja próbna)

*ta usługa może być dostępna nie na wszystkich rynkach. Więcej informacji: www.sonyericsson.wisepilot.com

Łączność 3.5 mm audio jack

Bluetooth™

Złącze Micro USB

Aplikacja NeoReader® barcode scanning

Sony Ericsson Sync

Pamięć masowa USB

Łącze USB

Wi-Fi™

Usługi Google™ Android Market™

Gmail™

Google Calendar™

Google Latitude™

Google Maps™ with Street View

Google search widget

Google Talk™

YouTube™

Wyświetlacz TFT dotykowy 16,777,216 kolorów

Dotykowy ekran

3.0 cali

320 x 480 Pix (HVGA)

Odporny na zarysowania (min. twardość ołówka 6H)

Akcesoria W zestawie:

 • Sony Ericsson Xperia™ X8
 • Bateria 1200mAh
 • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy
 • Karta 2 GB microSD™
 • Kabel Micro USB do ładowania, synchronizacji i przesyłu danych
 • Podręcznik użytkownika

Opcjonalnie:

 • Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Hi-Fi z Radiem FM MW600
 • Przenośne głośniki stereo MS450
 • Słuchawki Hi-Fi z pilotem MH810
Fakty 1)2) Rozmiar: 99 x 54 x 15 mm

Waga: 104g

Pamięć telefonu: do 128 MB

Slot karty pamięci: microSD™ do 16GB

Karta pamięci dołączona: 2 GB

System operacyjny: Google™ Android Donut, version 1.6

Procesor: 600MHz

Dostępność i wersje Sieci

UMTS HSPA 900/2100

GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

UMTS HSPA 800/1900/2100

GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

Kolory Biały

Ciemno niebieski/biały

Błękitny/biały

Różowy/biały

Srebrny/Biały

Źródło: Sony Ericsson

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x