Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test: myPhone 9025TV MOON

MyPhone 9025TV MOON to telefon QWERTY polskiej firmy powstałej w 2007 roku. Jest to najnowszy biznesowy telefon obsługujący dwie karty SIM, ponadto posiada  wbudowany odbiornik TV analogowej. Czy młody producent telefonów jest konkurencyjny na już dość nasyconym rynku? Zapraszam do zapoznania się z testem.

Co w zestawie?

– telefon 9025TV MOON

– bateria li-ion o pojemności 1000 mAh

– ładowarka sieciowa

– kabel USB

– zestaw słuchawkowy

– instrukcja obsługi w języku polskim

Obudowa

Myphone bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się średniej jakości wykonania telefonu, natomiast  otrzymałem elegancki, bardzo dobrze wykonany telefon – czego wielu bardziej znanych producentów może pozazdrościć. Telefon wykonany jest z metalu, gumowych tworzyw sztucznych oraz szczotkowanego aluminium. Wszystko jest idealnie dopasowane, nic się nie rusza i nie trzeszczy.


9025TV MOON jest miły w dotyku i dobrze leży w dłoni. Posiada  wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala, rozdzielczości 320 x 240 pikseli oraz palecie 262 tysięcy kolorów. Ekran prezentuje się dobrze, kolory są nasycone. Brakuje mu czujnika automatycznej regulacji podświetlenia w zależności od zewnętrznych warunków oświetlenia, przez co w słońcu ekran może być nieczytelny, co zmusi nas do przestawiania w opcjach jasności jego podświetlenia. Pod wyświetlaczem znajdują się przyciski funkcyjne wejścia do menu (zatwierdzenia), dwa przyciski do odbierania połączeń (dla każdej karty SIM osobny) oraz przycisk odrzucenia połączenia. Do poruszania się po telefonie służy wygodny TrackBall – „odwrócona” myszka znana z komputerów. Klawiatura telefonu na początku sprawia wrażenie dość ciężko działającej, jednak po kilku godzinach pracy na urządzeniu przyzwyczajamy się do niej. Podświetlona jest niemalże równomiernie, słabsze podświetlenie występuje w okolicach przycisków numerycznych – jest to jednak efekt połączenia na jednym przycisku czerwonych znaków numerycznych z białymi literami. Na prawym boku na samej górze znajduje się gniazdo słuchawek, przycisk regulacji głośności połączenia, przycisk aparatu oraz gniazdo ładowarki (microUSB, bez zaślepki).Oprogramowanie

Telefon pracuje w oparciu o system własny producenta. Pulpit przypomina połączenie tego znanego z systemu Symbian oraz BlackBerry OS. Na pulpicie znajdują się dwie nazwy operatorów, którym przyporządkowane są cyfry 1 i 2. W górnym prawym rogu znajdują się wskaźniki zasięgów odpowiednio 1 i 2 operatora. Menu telefonu to standardowa siatka ikon 4×3 elementy, których nazwa wyświetlana jest u góry ekranu. Telefon posiada wszystkie standardowe aplikacje takie jak: organizer, przelicznik walut, kalkulator, stoper, kalendarz, alarm, gry itp. Wieloma aplikacjami możemy sterować za pomocą wbudowanego akcelerometru – np. potrząsając telefonem możemy zmieniać tapetę na pulpicie czy sterować odtwarzaczem mp3. Akcelerometr działa dobrze. Oprogramowanie działa szybko i stabilnie.

Rozmowy

Jakość rozmów w prezentowanym myPhonie jest standardowej jakości, spotykanej w większości telefonów dostępnych na rynku – nie wyróżniają się one niczym szczególnym. Moim subiektywnym zdaniem, głośność rozmówcy w głośniku telefonu mogłaby być trochę większa – w głośnym otoczeniu możemy mieć problem ze zrozumieniem rozmówcy. Ciekawostką jest możliwość dodania głosów tła do naszej rozmowy, np.: restauracji czy ulicy, przez co możemy symulować przebywanie w nich będąc np. w biurze. Książka telefoniczna wbudowana w telefon posiada standardowe opcje dodatkowe do dodania w kontakcie oprócz nazwy i numeru telefonu, np.: mail, dźwięk, obrazek, numer faksu itp. Książka zapisana na kartach SIM jest rozdzielana na dwa sposoby, możliwość wyświetlenia kontaktów tylko z karty SIM1 lub 2, albo razem, a kontaktom przypisane są numerki przy ich ikonie – odpowiednio 1 lub 2. MyPhone posiada rejestr połączeń, gdzie znajdziemy całą historię wykonywanych, odebranych połączeń, ich czas trwania, koszt, licznik SMS, licznik danych GPRS.

W związku z tym, że telefon obsługuje dwie karty SIM, gdy wykonujemy rozmowę np. z karty SIM1, osoba próbująca się dodzwonić na numer z karty SIM2 usłyszy sygnał zajętości, pomimo że numer jest fizycznie nie używany.

Wiadomości

9025TV MOON pozwala na odbieranie wiadomości SMS, EMS, MMS oraz e-mail. Edytor wiadomości jest przyjazny dla użytkownika, a klawiatura QWERTY ułatwia wprowadzanie tekstu. Edytor nie posiada wbudowanego słownika t9. Do wiadomości SMS/e-mail możemy dodawać emotikony. Telefon pozwala dograć własny zestaw emotikon. Podczas wysyłania wiadomości wybieramy kartę SIM z której wiadomość zostanie wysłana. Usuwanie SMS z pamięci telefonu jest bardzo szybkie.

Multimedia

Największą ciekawostką tego modelu jest obsługa analogowej telewizji. 9025TV MOON posiada antenę telewizyjną, której wysunięcie automatycznie uruchamia odbiornik TV. Odbiór kanałów jest uzależniony od zasięgu telewizji, wewnątrz budynków może być on znacznie utrudniony, co oznacza śnieżący obraz i charczący dźwięk. Na otwartej przestrzeni telefon bez problemu odbiera podstawowe kanały takie jak TVP1, TVP2, TVP3, Polsat czy TVN. Odbiornik TV ma możliwość nagrywania programów w pamięci telefonu lub na karcie microSD. Wbudowane radio do odbioru stacji nie wymaga podłączania zestawu słuchawkowego. Testowany MyPhone posiada wbudowany odtwarzacz mp3 oraz video. Odsługuje on standardowe formaty dźwięku: MP3, MIDI, AWB oraz video: MP4, 3GP, RMVB. Jakość odtwarzanego dźwięku jest średnia – niższa niż dobrej klasy odtwarzaczy mp3, ale powinna zadowolić większość użytkowników. Telefon ma wbudowane dwie przeglądarki internetowe: standardową i Operę Mini. Z Internetem możemy się łączyć przez moduł WiFi oraz pakietową transmisję danych przez jedną z kart SIM (wybieramy w ustawieniach przeglądarki). MyPhone 9025TV MOON ma wbudowane dwa aparaty cyfrowe – tylny 2 mpx oraz przedni 0,3 mpx. Tylny aparat posiada diodę doświetlającą, która jest użyteczna do zdjęć robionych nocą. Jednak ten model telefonu nie zastąpi nawet najgorszej cyfrówki – zdjęcia są często niewyraźne, nierównomiernie oświetlone. Telefonu możemy używać w naszym komputerze jako kamery internetowej.

Bateria

Producent do telefonu dołączył ogniwo li-ion o pojemności 1000 mAh. Bateria wystarcza na około 300 SMS odebranych oraz 300 wysłanych, 1,5 godziny rozmów i 30 minut oglądania TV. Jest to bardzo dobry rezultat, zwłaszcza że telefon obsługuje aż dwie sieci komórkowe jednocześnie. Jest to wynik zdecydowanie lepszy niż uzyskują konkurencyjne urządzenia z tej samej „półki”. Wskaźnik baterii nie ubywa równomiernie. Skala wskaźnika to 5 kresek, najdłużej na telefonie utrzymują się 3 kreski.

Podsumowanie

MyPhone 9025TV MOON jest telefonem godnym polecenia. Posiada on bardzo dobry współczynnik ceny do jakości. Za cenę 499 zł otrzymujemy bardzo dobrze wykonany telefon obsługujący dwie karty SIM i posiadający funkcje niespotykane u konkurencji (odbiornik TV). Moim zdaniem producent sprostał wymaganiom obecnego rynku i mimo krótkiej działalności stworzył bardzo dobry telefon za niewielkie pieniądze.

Wady:

– słabej jakości aparat fotograficzny

– cichy głośnik podczas rozmów

– brak obsługi technologii 3G

– przeciętne „trzymanie” zasięgu

Zalety:

– dobre wykonanie

– wbudowany odbiornik TV oraz czytnik kart microSD

– szybkość i stabilność oprogramowania

– obsługa dwóch kart SIM jednocześnie

– wbudowany moduł WiFi

– długo działająca bateria

Przykładowe zdjęcia wykonane telefonem:


Autor: Mariusz Burski

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x