Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus: Roaming w abonamencie. Jak korzystać ze smartfona za granicą?

Smartfon to niezastąpiony towarzysz podczas wakacyjnych podróży, również tych odbywanych za granicą. Jeśli na co dzień korzystasz z abonamentu oferowanego przez sieć Plus, z pewnością nurtuje Cię pytanie, na jakich zasadach będziesz mógł utrzymać kontakt z bliskimi i korzystać z Internetu po przekroczeniu granicy. Zanim wyruszysz w podróż, warto zgłębić informacje dotyczące funkcjonowania roamingu w ramach oferty abonamentowej Plusa. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się beztroskim wypoczynkiem, nie martwiąc się o brak dostępu do Internetu w trakcie wakacji czy nieoczekiwane opłaty związane z korzystaniem z roamingu.

Jak włączyć roaming w ofercie Plus na abonament?

Przed każdą zagraniczną podróżą upewnij się, że masz włączoną usługę roamingu. Jak działa roaming? Dzięki aktywacji usługi roamingu możemy korzystać z usług telekomunikacyjnych za pośrednictwem zagranicznego operatora, zarówno na terenie obcego kraju, jak i podczas wykonywania połączeń do innego państwa niż to, z którego wykonujemy połączenie. Po włączeniu usługi roamingu możemy dzwonić i odbierać połączenia, wysyłać i otrzymywać SMS-y i MMS-y, a także korzystać z mobilnej transmisji danych. Włączenie i wyłączenie roamingu jest bezpłatne. Informacje o opłatach za połączenia wykonane i odebrane w roamingu  znajdziesz tu.

Roaming w ofercie na abonament możesz włączyć:

  • za pośrednictwem aplikacji iPlus
  • wysyłając bezpłatnego SMS-a pod numer 2601 o treści: ODBLOKUJR lub jeśli chodzi o inny numer na koncie: ODBLOKUJR nr.tel.

W Unii jak w domu

W Unii Europejskiej możesz rozmawiać i SMS-ować bez dodatkowych opłat, czyli tak jak w Polsce w ramach swojej oferty abonamentowej. Jeśli w kraju dzwonisz i wysyłasz SMS-y i MMS-y bez limitu do wszystkich sieci, tak samo będzie na terenie Unii Europejskiej w roamingu. Takie zasady obowiązują także w Norwegii, Islandii i Liechtensteinie.

Jak wygląda korzystanie z Internetu mobilnego w roamingu na terenie UE? Jeśli w Polsce korzystasz z pakietu internetowego, jego część możesz wykorzystać w Unii Europejskiej. Wielkość pakietu uzależniona jest od opłaty abonamentowej lub opłaty za ten pakiet. Jak sprawdzić dostępny limit roamingowy na transmisję danych w UE? Wystarczy wysłać wiadomość SMS o treści „L” pod bezpłatny numer 605020010. Po wykorzystaniu limitu za korzystanie z Internetu za granicą będą pobierane opłaty zgodnie z cennikiem dotyczącym usług w roamingu.

Internet mobilny w roamingu poza Unią Europejską

Pakiety internetowe w roamingu dla klientów oferty abonamentowej Plusa

Jeżeli jesteś abonentem Plusa i wyjeżdżasz za granicę poza UE możesz obniżyć koszty Internetu w roamigu, korzystając ze specjalnych pakietów.  

Masz do wyboru:

  • Pakiet Atlantycki – obejmujący Unię Europejską, Andorę, Norwegię, Islandię i Lichtenstein oraz dodatkowo Szwajcarię, Turcję oraz USA
  • Pakiet Orientalny – obejmujący wybrane kraje Europy Wschodniej oraz Bliskiego i Dalekiego Wschodu

Upewnij się, że kraj do którego jedziesz jest na liście państw objętych wybranym pakietem.

Tu sprawdzisz, ile kosztuje pakiet internetu w roamingu w państwie, do którego planujesz wyjechać oraz jak go włączyć.

Jak wyłączyć roaming w telefonie?

Jak wyłączyć roaming w ofercie abonamentowej Plusa? Jeśli uznasz, że za granicą wystarczy Ci jedynie połączenie Wi-Fi możesz wyłączyć roaming. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji mobilnej iPlus lub wysyłając bezpłatnego SMS-a pod numer 2601 o treści ZABLOKUJR, a dla innego numeru na koncie ZABLOKUJR nr.tel.

Informacja pochodzi ze strony plus.pl

Więcej informacji na plus.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
7 miesięcy temu

W roamingu to najbardziej się przydaje WiFi Calling, można dzwonić/pisać po stawkach jak będąc w kraju, do tego bdb jakość głosu, przychodzące połączenia oczywiście za darmo, tak samo sms/mms, ważne jak jesteśmy zwłaszcza poza UE. Ruch na numery polskie w ramach posiadanych pakietów krajowych. Na stronach plusa jest dokładny opis: https://www.plus.pl/wificalling . Druga przydatna rzecz to zmiana domyślnego limitu dla gprs limitera jak ktoś daleko podróżuje.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x