Pierwsze wrażenia: Nokia N9

Nokia N9 to pierwszy i ostatni tego typu smartfon Nokii pracujący pod kontrolą systemu MeeGO. Już chwilę po premierze, zdobył bardzo dobre opinie wśród pierwszych posiadaczy. Telefon jest dostępny w sieci Plus w taryfach abonamentowych. Zapraszam do przeczytania pierwszych wrażeń po chwili używania Nokii N9.
Nokia N9 niewątpliwie jest telefonem, który nawet przed wyciągnięciem z pudełka czaruje swoim wyglądem. Telefon w czarnej wersji kolorystycznej jest po prostu przepiękny. Po wzięciu do ręki telefon zdziwiły mnie nie największe gabaryty oraz stosunkowo niska waga, porównując N9 do innych produkcji z tej półki. Ponadto model ten jest zamknięty w bardzo smukłej obudowie, dzięki czemu trzyma się go bardzo wygodnie.

Największą niewiadomą w N9 to był system. Pierwsze wrażenie po kilku minutach użytkowania jest bardzo dobre. Interfejs jest bardzo intuicyjny, a obsługa wręcz banalna. Na pochwałę zasługuje także wyjątkowa szybkość i stabilność, co nie było takie oczywiste w Nokiach opartych o platformę Symbian.

Jednakże pierwszym negatywnym zdziwieniem było dla mnie zastosowanie karty micro SIM. Na tę chwilę nie jestem w stanie przez to przetestować obsługi wiadomości i rozmów telefonicznych, ponieważ dopiero jutro wybieram się po odbiór nowej karty od operatora. Nie wiem czemu ma to służyć, aczkolwiek bez żadnego problemu do N9 zmieściłaby się karta SIM o tradycyjnych wymiarach…

Póki co, muszę przyznać, że nowy smartfon Nokii zapowiada się rewelacyjnie. Oby podczas testów nie ukazały się wady oraz niedociągnięcia systemu MeeGO, czego też poniekąd się obawiam.

Test Nokii N9 zostanie opublikowany na łamach PlusBlog.pl w przeciągu 2-3 tygodni 🙂 Zapraszam zatem do zadawania pytań, a także na co mam zwrócić szczególną uwagę testując nowy smartfon Nokii.

Written by: Piotr Kowalik

6 komentarzy Added

Join Discussion
 1. glaz 22-11-2011 |
  Super, czekam na test, jak mi coś przyjdzie do głowy co bym chciał w teście to napisze
 2. Piotr Kowalik 22-11-2011 |
  glaz: zatem czekam, ale jestem naprawdę wyjątkowo pozytywny produktem Nokii, co ostatnio rzadko się zdarzało :)
 3. Sajbi 25-11-2011 |
  Heh szczęściarz :) Szkoda że nokia jest nieudolna głupia, bo MeeGO miał tylko szanse moim zdaniem realnie zagrozić iOS od Apple...
 4. Piotr Kowalik 25-11-2011 |
  Sajbi: testując ten model z tym systemem mam nieodparte wrażenie, że to ma dużo wspólnego z iOS'em, może poza ilością aplikacji. Ale tak obsługa tego telefony jakoś bardzo przypomina mi iPhone, ale także jest w nim coś z Bady od Samsunga :) Ciężko jest mi to sprecyzować, bo nie mam ani iPhone, ani Wave, aby porównać te systemy... Jednakże telefon działa szybciutko, wszystko jest pod ręką, logiczne i banalnie proste w obsłudze. Czyli takie przeciwieństwo Symbiana, który nie grzeszył szybkością, a czasami do jakiejś opcji dostać się nie było zbyt łatwo. Dlatego uważam, że Nokia ŹLE zrobiła, że rezygnuje z MeeGo, a tym bardziej, że Androida definitywnie odrzucili. WP7 może się nie przyjść na rynku - choćby ze względu na ceny słuchawek i ich możliwości, a wtedy Nokia będzie musiała wycofać sie z rynku, bo nie jest to ani innowacyjna firma w tych czasach, ani nie robi telefonów na jakość, ani też nie oferuje czegoś, co mogłoby konkurować z Samsungiem, LG czy nawet ostatnio Motorolą. Zatem czy Nokia zostanie skazana na niskobudżetowe "klasyki"? Czas pokaże, ale to też realny scenariusz. Osobiście stojąc przed wyborem nowego telefonu z wysokiej półki, Nokię definitywnie odrzucam na starcie. Nie mają nic dla takiego użytkownika, jak ja, a też ceny tychże telefonów są zbyt wysokie. Za N9 nie dałbym tyle, ile ona kosztuje, czyli ponad 1700 zł, o ile mnie pamieć nie myli (nowe, Allegro).
 5. Karolina 27-11-2011 |
  czy nokia n9 będzie dostępna w Mixplusie?
 6. Piotr Kowalik 27-11-2011 |
  Karolina: w najbliższym czasie nie.

Leave Your Reply