Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Aplikacje Microsoft dostępne na Nokia Belle

Już od kwietnia 2012 użytkownicy smartfonów Nokia z systemem Nokia Belle będą mieli dostęp do aplikacji biurowych przydatnych w wielu sytuacjach zarówno służbowych jak i prywatnych. Najbliższa aktualizacja aplikacji firmy Microsoft do systemu Symbian umożliwi użytkownikom dostęp do pakietu Microsoft Office Mobile obejmujący aplikacje Word, PowerPoint i Excel. Tym samym macierzyste aplikacje Microsoft Office zostaną udostępnione na mobilnej platformie innej niż Windows.

„Coraz więcej osób pracuje w ciągłym ruchu. Jeździmy na spotkania z partnerami biznesowymi, również coraz częściej decydujemy się na pracę zdalną z domu, dzięki czemu możemy pogodzić nasze życie prywatne z zawodowym. Odpowiadając na te potrzeby, udostępniamy użytkownikom kolejne aplikacje Microsoft, dzięki czemu praca mobilna stanie się jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa” – komentuje Alicja Rdzanek, Product Manager w Nokia Poland.

Użytkownicy uzyskają również dostęp do komunikatora Lync z poziomu ekranu głównego, dzięki czemu każdy będzie mógł na bieżąco prowadzić rozmowy na czacie. Dodatkowo w folderze z aplikacjami użytkownicy znajdą aplikację OneNote, która umożliwia szybkie i wygodne robienie notatek, aby żaden świetny pomysł nie zginął pośród tysiąca żółtych karteczek. Dużym udogodnieniem w pracy będzie również aplikacja Microsoft PowerPoint Broadcast, dzięki której możliwe jest wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.
Kolejną przydatną aplikacją, która zostanie udostępniona jest Document Connection. Program zapewni ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010.

Dostępność:

Aplikacje Microsoft będą dostępne od kwietnia 2012 dla następujących modeli posiadających aktualną wersją Symbian Belle: Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia Oro, Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603.
W przypadku modeli Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01 oraz Nokia Oro: należy zaktualizować oprogramowanie smartfonu do Nokia Belle samodzielnie podłączając smartfon do komputera z zainstalowanym aktualnym oprogramowaniem Nokia Suite lub bezpłatnie do 01.06.2012 w sieci serwisów Nokia, a w telefonie zostaną zainstalowane aplikacje firmy Microsoft do systemu Symbian. W sytuacji, gdy powyższe modele mają już Nokia Belle w kwietniu 2012 będą wymagały aktualizacji samych dodatkowych aplikacji w wyniku, której uzyskają nowe możliwości.

W przypadku modeli Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603: choć urządzenia te mają fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Belle, należy zaktualizować je do najnowszej wersji, aby aplikacje firmy Microsoft stały się widoczne.

Dodatkowe informacje:

Dostępne aplikacje biurowe firmy Microsoft:
• Microsoft OneNote — przeznaczona do tworzenia zaawansowanych notatek z elementami graficznymi. Aplikacja umożliwia synchronizację z Microsoft SkyDrive®.
• Microsoft Lync 2010 Mobile — ekonomiczny komunikator umożliwiający informacje o dostępności oraz rozmowy audio i spotkania online niezależnie od miejsca.
• Microsoft Document Connection — zapewnia ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010.
• Microsoft PowerPoint Broadcast — umożliwia wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.
• Synchronizacja Microsoft OneNote z serwerem SharePoint

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x