Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

FancyFon w raporcie Gartnera – Magic Quadrant 2011 dla rynku Mobile Device Management

FancyFon, polski dostawca rozwiązań do centralnie sterowanego zarządzania i zabezpieczania smartfonów i tabletów, został wymieniony w raporcie Magic Quadrant 2011* dla rynku Mobile Device Management, publikowanym raz do roku przez amerykański ośrodek badawczy Gartner.

Magic Quadrant ocenia rynek Mobile Devie Management (MDM) pod kątem popularności oraz zróżnicowania oferty smartfonów i tabletów a także problemów z jakimi stykają się przedsiębiorstwa zapewniające kontrolę i bezpieczeństwo infrastruktury mobilnej firmy. Rynek MDM jest opisany w raporcie jako dopiero kształtujący się co wyjaśnia dlaczego oferty dostawców tego typu rozwiązań tak znacząco się od siebie różnią. Na świecie działa w tej chwili ponad 60 firm udostępniających różnorodne rozwiązania do zdalnego zarządzania środowiskiem mobilnym, ale jedynie 23 z nich spełniają kryteria stawiane przez firmę Gartner.

„FancyFon jest młodą firmą – działa na rynku MDM od 2006 roku. Tym bardziej cieszy nas obecność w tak prestiżowym raporcie Gartnera jakim jest Magic Quadrant. Firma FancyFon pojawiała się już wcześniej w publikacjach analityków Gartnera m.in. w raporcie Mobile Device Management 2010: A Crowd of Vendors Pursue Consumer Devices in the Enterprise, wymieniającym dostawców dostarczających systemy centralizujące zarządzanie smartfonami i tabletami opartymi o zróżnicowane systemy operacyjne. Jestem dumny, że dzięki pokryciu wielu platform mobilnych, ogromnym możliwościom technologicznym systemu FAMOC oraz szerokiej bazie klientów w USA oraz Europie, jesteśmy postrzegani jako istotny gracz na tym ogromnie konkurencyjnym rynku.” – skomentował Marek Jędrzejczyk, Prezes FancyFon.

FancyFon Mobility Center (FAMOC™) to wiodący na rynku system do zdalnego zarządzania cyklem życia smartfonów i tabletów opartych o zróżnicowane systemy operacyjne (Android, Apple iOS, RIM BlackBerry, Symbian S60, Symbian UIQ, Windows Mobile, Java, Samsung BADA, Nokia/Intel MeeGo, HP/PALM WebOS oraz Microsoft Windows Phone 7). FAMOC umożliwia zdalną instalację i aktualizację aplikacji, cykliczny backup danych, monitorowanie bezpieczeństwa aż po przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem w celu usunięcia zaistniałych problemów. Podstawowe korzyści systemu FAMOC systemu:
– Poprawa wydajności firmy i wzrost efektywności pracowników
– Prosta implementacja zaawansowanych usług i zdalna konfiguracja dowolnej liczby urządzeń z poziomu centralnej konsoli
– Uproszczenie procedur administracyjnych i redukcja kosztów związanych z obsługą wsparcia technicznego i innych procesów zarządzających
– Gwarancja bezpieczeństwa danych spełniająca standardy wewnętrznej polityki firmy

(*) Magic Quadrant 2011 jest chronionym prawami autorskimi raportem firmy Gartner, przedstawiającym graficzną analizę danego rynku. Analizuje on dostawców względem sposobu w jaki spełniają określone przez Gartner kryteria . Firma Gartner nie promuje żadnego dostawcy, produktu ani usługi opisanej w raporcie. Magic Quadrant jest wyłącznie narzędziem badawczym. Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, w odniesieniu do wyników badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

 

Źródło: FancyFon

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x