Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

HTC inwestuje w firmę Saffron Digital

HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca smartfony, poinformowała o strategicznej inwestycji w londyńską firmę Saffron Digital, czołowego dostawcę cyfrowych multimediów.

„Saffron Digital dysponuje ogromną wiedzą na temat dostarczania mobilnych multimediów. Wraz ze wzrostem złożoności treści multimedialnych i ich powiązaniem z lokalnymi warunkami, możliwość dostarczania optymalizowanych treści będzie w najbliższej przyszłości kluczową wartością.” – powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. „Cieszymy się, że będziemy współpracować z firmą Saffron w celu poszerzenia możliwości dostarczania naszych usług na świecie.”

W ostatnim roku Saffron Digital odniosła ogromny sukces wykorzystując swoje innowacyjne technologie w produktach i usługach firm, takich jak: HTC, LG, Paramount Digital Entertainment, Sony Ericsson, T-Mobile i Nokia w Europie oraz Samsung w USA. By zapewnić klientom najlepszą jakość odtwarzanego wideo           w szerokiej gamie produktów, firma zawarła partnerstwo z czołowymi firmami          w branży, jak Microsoft i Widevine.

„Inwestycja HTC zwiększa nasze możliwości ekspansji międzynarodowej                    i pozwala wejść na nowe rynki, m.in. azjatycki oraz w nowe sektory, jak gry            i  muzyka.” – powiedział Shashi Fernando, CEO Saffron Digital. “Sprawiliśmy, że Saffron Digital stał się najlepszym i najbardziej obiecującym dostawcą cyfrowych usług na świecie, co pozwala zaoferować naszym klientom cyfrowe treści na najwyższym poziomie.”

Saffron Digital będzie kontynuowała dostarczanie najwyższej klasy usług dla firm trzecich, do których należą producenci urządzeń, operatorzy komórkowi, dostawcy treści w 26 krajach. Siedziby główne firmy pozostaną w Londynie i Los Angeles a kadra zarządzająca nie zmieni się.

O Saffron Digital

Saffron Digital jest międzynarodowym dostawcą mobilnych platform, którego produkty i usługi dostępne są w 26 krajach w 14 językach. Technologie własne, do których należy między innymi możliwość dostarczania mediów do różnych urządzeń, superszybkie kodowanie i Domain Base DRM, zostały wykorzystane w produktach firm, takich jak Nokia, Sony Ericsson, HTC, LG i Samsung oraz usługach Sony Pictures, NBC Universal, Paramount, 20th Century Fox, Sky,        T Mobile i Vodafone. Saffron Digital znajduje się na liście Deloitte Technology Fast 50 i Technology Fast 500 EMEA for 2010 i otrzymała nagrodę Best Video Service Provider przyznawaną przez Mobile Entertainment.

Źródło: HTC

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x