Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia 500: wysoka jakośći wydajność w niskiej cenie

Firma Nokia zapowiedziała dzisiaj wprowadzenie na rynek modelu Nokia 500. Nowy dotykowy smartfon cechuje bezkompromisowa jakość oraz płynne działanie przy niskiej cenie. Model wyposażony został w najszybszy z dotychczas stosowanych przez firmę Nokia procesor 1GHz, aparat fotograficzny 5 MPix, zaawansowane funkcje muzyczne i rozrywkowe oraz mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą. Nokia 500 działa na systemie Symbian Anna, oferującym udoskonalone funkcje, takie jak szybsza przeglądarka internetowa i najnowsza wersja map. Smartfon Nokia 500 będzie dostępny od trzeciego kwartału br. w wersji czarnej, a niedługo później w białej*, z trzema wymiennymi obudowami w pakiecie. Nowe obudowy w większej gamie wzorów i kolorów będą dostępne pod koniec roku. Cena detaliczna tego modelu na rynku polskim wynosić będzie ok. 750 PLN.

Szybki dostęp do tego, co ważne

Dzięki Nokia 500 kontakt z rodziną i znajomymi jest natychmiastowy. Informacje z komunikatorów i serwisów społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter są na bieżąco aktualizowane na ekranie głównym. Smartfon Nokia 500, wyposażony w procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz jest jednym z najszybszych urządzeń na tym poziomie cenowym. Dzięki temu użytkownik może korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko i łatwo je przełączać oraz uruchamiać te najbardziej wymagające bez spowalniania działania telefonu. W modelu zastosowano także najnowszą technologię przeglądarki internetowej Nokia, która w połączeniu z wydajnym procesorem zapewnia o wiele większy komfort i szybkość korzystania z Internetu.

Model ten oferuje także najnowszą technologię map firmy Nokia, która została zoptymalizowana pod kątem serwisów społecznościowch. Dzięki temu użytkownicy mogą udostępniać swoją lokalizację na całym świecie. Wskazówki głosowe dla pieszych i kierowców w 80 krajach nie wymagają połączenia z siecią, dzięki czemu można uniknąć opłat roamingowych.

* Biały smartfon Nokia 500 będzie dostępny w czwartym kwartale 2011 roku

Główne funkcje smartfonu Nokia 500:

  • Wymienne tylne części obudowy – trzy kolory w pakiecie sprzedażowym
  • Procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz łączność WLAN zapewniająca szybki dostęp do aplikacji i rozrywki
  • Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z funkcją nagrywania wideo
  • Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową na całym świecie, aplikacja „Tu i teraz” umożliwiająca znajdowanie ciekawych imprez w okolicy, udoskonalona funkcja wyszukiwania i nowe trasy transportu publicznego
  • Sklep z aplikacjami i innymi materiałami rozrywkowymi
  • Odtwarzacz muzyczny, stereofoniczne radio FM i radio internetowe
  • Nowy system Symbian Anna umożliwiający szybsze przeglądanie stron internetowych oraz lepsze działanie dotykowego interfejsu użytkownika, między innymi z pionową klawiaturą QWERTY oraz podzielonym ekranem do wiadomości. Ponadto użytkownik doceni nowe, atrakcyjne ikony oraz ulepszone funkcje wprowadzania tekstu
  • Łatwy dostęp do sieci WLAN za pośrednictwem widżetu na ekranie głównym.

 Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x