Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia w Polsce rozpoczyna dostawy modelu Nokia N8

Ten długo wyczekiwany smartfon w najbliższych dniach trafi do osób, które zamówiły go w przedsprzedaży. Urządzenie oferuje najwyższej klasy funkcje multimedialne, w tym aparat o rozdzielczości 12 Mpix z możliwością nagrywania HD i wyjściem HDMI, zintegrowaną telewizję internetową, darmową nawigację i oprogramowanie Symbian^3. Do czasu wprowadzenia modelu do sklepów będzie on dostępny wyłącznie w sklepie online Nokia (www.nokia.pl/n8) w cenie detalicznej 1999 złotych.

Polscy klienci jednocześnie z klientami z 9 innych krajów europejskich są jednymi z pierwszych, którzy mogą zakupić model Nokia N8 poprzez sklep online. Model dostępny jest w 5 kolorach: czarnym, białym, zielonym, a także tylko w sklepie online – pomarańczowym i niebieskim.

Nokia N8 to pierwszy telefon komórkowy Nokia wyposażony w aparat 12 Mpix z obiektywem marki Carl Zeiss i ksenonową lampą błyskową. Jakość zdjęć wykonanych tym aparatem może z powodzeniem konkurować ze zdjęciami wykonanymi klasycznym aparatem kompaktowym. Co więcej, zdjęcia można dowolnie edytować za pomocą specjalnej aplikacji w telefonie. Edytor zdjęć pozwala m.in. na dodawanie efektów graficznych, czy gotowych grafik. Prócz zdjęć za pomocą aparatu w smartfonie można kręcić filmy w jakości HD (720 p). Urządzenie posiada wyjście HDMI, dzięki czemu bez trudu może zostać podłączone do zewnętrznego monitora – daje to możliwość oglądania wykonanych własnoręcznie filmów i zdjęć na dużym ekranie w jakości HD. Przy podłączeniu telefonu do zestawu kina domowego i odtwarzaniu filmów HD usłyszymy dźwięk w jakości Dolby Digital Plus. Urządzenie oferuje także użytkownikom aplikację do oglądania kanałów Web TV. Wśród dostępnych kanałów znalazły się między innymi CNN, National Geographic i Paramount.

Nokia N8 – pierwszy smartfon pracujący w systemie operacyjnym Symbian^3 – oferuje 3 ekrany główne, na których można zamieszczać widżety w dowolnej konfiguracji. Model ten, wyposażony został w jasny pojemnościowy ekran AMOLED o rozdzielczości 360×640, a także w funkcję „pinch zoom”, pozwalającą na powiększanie zdjęć, stron internetowych i wiadomości poczty e-mail z wykorzystaniem możliwości wyświetlacza dotykowego.

(ź) Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x