Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Podczas konferencji Nokia World przedstawiono rodzinę zaawansowanych smartfonów oraz usług Ovi

Podczas rozpoczynającej się dzisiaj konferencji Nokia World firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie rodziny smartfonów z nową, znacznie szybszą i prostszą w obsłudze platformą Symbian. Seria urządzeń zintegrowanych z ulepszonymi usługami i aplikacjami Ovi potwierdza zaangażowanie firmy Nokia w rozwój branży mobilnej, w której coraz większe znaczenie mają usługi społecznościowe, a także urządzenia i rozwiązania powiązane z lokalizacją.

Najważniejsze nowości:

  • W skład rodziny produktów Symbian wejdą trzy nowe smartfony Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6 oraz zapowiedziana wcześniej Nokia N8.
  • Najnowsza wersja platformy Symbian oferuje ponad 250 nowych funkcji i ulepszeń, zachowując przy tym wygląd znany milionom użytkowników smartfonów z całego świata.
  • Prezentacja Nokia N8 z najlepszym na świecie aparatem i funkcjami rozrywkowymi.
  • Ulepszona, bardziej przyjazna użytkownikowi wersja Ovi Sklepu z większą liczbą popularnych aplikacji oraz gier będzie początkowo dostępna za pośrednictwem urządzeń Nokia N8.
  • Powstała wersja beta Ovi Map z nowymi funkcjami dla pieszych oraz zmotoryzowanych.

„Dziś nasza walka o pozycję lidera na rynku smarfonów nabiera nowej mocy” — powiedział Niklas Savander, Executive Vice President, Markets. „Pomimo nowej konkurencji, Symbian to nadal najczęściej stosowana na świecie platforma do smartfonów. Napisany na nowo, szybszy, prostszy w obsłudze, bardziej wydajny i przyjazny programistom system operacyjny Symbian jest instalowany we wszystkich urządzeniach z zaprezentowanej dziś rodziny smartfonów”. Savander poinformował także, że wkrótce rozpoczną się dostawy oczekiwanego smartfonu Nokia N8. „Biorąc pod uwagę poziom zainteresowania klientów oraz najwyższą w historii marki liczbę wstępnych zamówień, firma wiąże z modelem Nokia N8 duże nadzieje”

Smartfon dla każdego…

Oprócz urządzenia Nokia N8 w skład nowej rodziny szybszych i bardziej intuicyjnych w obsłudze smartfonów z systemem Symbian wchodzą:

  • Nokia E7 — najlepszy smartfon dla biznesu. Dzięki oprogramowaniu Microsoft Exchange ActiveSync Nokia E7 umożliwia bezpośredni, natychmiastowy i bezpieczny dostęp do firmowych skrzynek pocztowych. Dane użytkownika są należycie chronione dzięki zabezpieczeniom klasy biznesowej. Wyposażony w 4-calowy ekran dotykowy z polaryzacją oraz w pełną klawiaturę smartfon Nokia E7 doskonale sprawdza się podczas tworzenia dokumentów, przeglądania arkuszy kalkulacyjnych bądź czytania i edytowania slajdów. Jego szacowana cena detaliczna bez podatków i dopłat wyniesie 495 euro.
  • Nokia C7 to smukły i elegancki smartfon ułatwiający dostęp do sieci społecznościowych. Użytkownik może na bieżąco otrzymywać aktualizacje z takich sieci, jak Facebook czy Twitter, oraz sprawdzać pocztę Yahoo! bądź Gmail bezpośrednio na ekranie głównym. Obudowa wyposażonego w 3,5-calowy wyświetlacz modelu Nokia C7 charakteryzuje się zaokrąglonymi krawędziami oraz gustownym połączeniem stali nierdzewnej i szkła. Szacowana cena detaliczna bez podatków i dopłat wyniesie 335 euro.
  • Mały i stylowy smartfon Nokia C6. Ten najnowszy model C6 (C6-01) firmy Nokia został wyposażony w zapewniający lepszą widoczność na dworze wyświetlacz z polaryzacją oraz w pelni dotykowy ekran. Urządzenie w obudowie ze stali nierdzewnej i szkła zapewnia najlepsze funkcje sieci społecznościowych i rozrywki. Jego użytkownicy mają stały dostęp do poczty, mogą pobierać miliony utworów za pośrednictwem sklepu muzycznego Nokia, a także aplikacje oraz gry z Ovi Sklepu. Szacowana cena detaliczna modelu bez podatków i dopłat wyniesie 260 euro.

Jako członkowie jednej rodziny smartfonów Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6 mają kilka cech wspólnych. Wszystkie urządzenia działają z nową wersją najpopularniejszej na świecie platformy Symbian. Jest ona zarówno innowacyjna, jak i intuicyjna w obsłudze, a przy tym oferuje wiele ulepszeń i funkcji, takich jak obsługa wielu ekranów głównych, wielozadaniowość, działanie sterowane gestami czy znaczne zmniejszenie liczby komunikatów. Wszystkie funkcje są dostępne za pośrednictwem znanego interfejsu. Inne nowości to bezpłatne Ovi Mapy z darmową nawigacją, bezpośredni dostęp do Ovi Sklepu, wiadomości, sieci społecznościowych oraz innych funkcji dostępnych standardowo we wszystkich smartfonach z nowej serii.

Rozpoczęcie dostaw modeli Nokia E7, Nokia C7 i C6 jest planowane przed końcem tego roku.

… oraz multimedia dla wszystkich

Smartfony z nowej rodziny oparte na systemie Symbian umożliwiają dostęp do ulepszonej wersji Ovi Sklepu. Nowa wersja sklepu charakteryzuje się bardziej przyjaznym interfejsem oraz funkcjami  pozwalającymi szybko uzyskiwać dostęp do popularnych aplikacji i gier, które są już dostępne lub zostaną udostępnione wkrótce (na przykład foursquare, Angry Birds, Need for Speed Shift czy Real Golf 2011). W ofercie Ovi Sklepu nadal znajdują się takie aplikacje jak Audiotube czy Tesco oraz popularne wśród użytkowników Fring, Shazam i Asphalt 5. W Polsce są to ponadto lokalne aplikacje takie jak Gazeta.pl, Onet.pl, Allegro, a wkrótce także Nasza-klasa.pl.

Jednolita platforma Symbian i środowisko programowania Qt ułatwiają programistom tworzenie aplikacji do smartfonów dla dużej grupy odbiorców.

Mobilny świat wokół nas

W przypadku smartfonów firmy Nokia bezpłatny dostęp do Ovi Map — najbardziej wszechstronnej na świecie usługi nawigacji dla pieszych i zmotoryzowanych — to dopiero początek. Najnowsza, udostępniona właśnie do pobierania wersja beta Ovi Map oferuje więcej funkcji oraz bardziej szczegółowe mapy. Wyświetla ona informacje o liniach metra, tramwajach i pociągach w 85 miastach całego świata, aktualne informacje o ruchu drogowym, powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa w trybie nawigacji i po jego wyłączeniu, lokalizacje parkingów oraz stacji benzynowych, a także ostrzeżenia dotyczące ograniczeń prędkości. Dodatkowo usługa oferuje ulepszone wyszukiwanie oraz możliwość błyskawicznego udostępniania danych swojej lokalizacji innym telefonom z przeglądarkami za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Ponadto swoją lokalizacją można się dzielić na Facebooku. Ovi Mapy w wersji polskiej oferują także erwis Coigdzie.pl z informacjami o imprezach i wydarzeniach w całym kraju.

Nowe akcesoria dla aktywnych

Firma Nokia zaprezentowała również Stereofoniczny zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-905i z funkcją redukcji hałasu z otoczenia oraz zestaw pięciu nowych zestawów słuchawkowych Bluetooth o różnym przeznaczeniu, na przykład do wykonywania wielu zadań bez użycia rąk, prowadzenia rozmów i korzystania z nawigacji w aucie za pomocą wskazówek głosowych.

Materiały prasowe, w tym zdjęcia oraz informacje o produktach można znaleźć pod adresem www.nokia.com/press. Informacje o konferencji Nokia World 2010 są dostępne na stronie: http://events.nokia.com/nokiaworld.

Źródło: Nokia


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x