Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pre-paid sprzedawany tylko na dowód?

Wielu Polaków od lat korzysta z telefonów na karty pre-paid. Do tej pory jednak w świetle przepisów nie musieli ich rejestrować. Czy od przyszłego roku przy zakupie każdego telefonu na kartę będzie trzeba pokazać dowód tożsamości? Służby chcą, aby posłowie ograniczyli anonimową dostępność do telefonów prepaid w Polsce – informuje polityka.pl

ABW, CBA wraz z Policją chcą, aby operatorzy komórkowi obowiązkowo rejestrowali użytkowników korzystających z kart typu pre-paid. Policja oraz ABW tłumaczą swoją decyzję faktem, iż jest coraz więcej przestępstw oraz ataków terrorystycznych przeprowadzanych jest przy pomocy nie zarejestrowanych numerów komórkowych. Jeśli nowe prawo wejdzie w życie to nie będzie już można kupić anonimowo telefonu komórkowego na kartę, a klient będzie musiał okazać przy zakupie dowód osobisty.

W Europie obowiązek spisywania danych osoby kupującej kartę istnieje już m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji oraz we Włoszech. Operatorzy sieci komórkowych o dziwo nie protestują przeciwko temu projektowi, choć ich wprowadzenie oznaczałoby dla nich dodatkowe inwestycje.

iunformacja: telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x