Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Skype dla kolejnych telefonów z Symbianem

Skype udostępnił nową wersję swojej aplikacji dla systemu Symbian z odnowionym interfejsem użytkownika oraz wsparciem dla urządzeń z systemem Symbian^3.

Nowa wersja oznaczona jest numerem 1.50 build 15 i wspiera kodeki SILK, które podnoszą jakość rozmów. Skype usprawnił współpracę aplikacji z dużymi ekranami, ułatwione zostało w znacznym stopniu dodawanie kontaktów oraz zdjęć jak również aktualizacje statusu. Interfejs pokazuje nowe wiadomości jako wyskakujące okna.

Aktualizacja programu Skype rozszerza liczbę obsługiwanych telefonów o Nokię N8, C7 i E5. Ponadto zawiera ona kodek SILK wprowadzony do odtwarzania dźwięku w wysokiej jakości. Nad kodekiem pracowano przez trzy lata i udostępniono go w programie Skype w ubiegłym roku.

W stosunku do poprzednio używanego kodeka, SILK wykorzystuje o 50% mniejsze pasmo a górna częstotliwość przetwarzanego dźwięku została przesunięta z 8 kHz na 12 kHz. Kod źródłowy SILK został udostępniony w połowie marca tego roku.

Na oficjalnym blogu Skype poinformowano również o niewielkich zmianach w interfejsie aplikacji. Ułatwiono między innymi dodawanie nowych kontaktów, zdjęć do profilu użytkownika, a także ustawianie opisu.

Interfejs użytkownika został dopasowany do większych ekranów w telefonach komórkowych. Aby pobrać najnowszą wersję Skype’a na Symbiana, należy odwiedzić stronę skype.com/m z poziomu telefonu.

Pierwsze testy wykonane przez ekipę z AAS dowiodły, że rozmowy na telefonach wyposażonych w system S^3 nie odbiegają jakością od normalnych rozmów w sieci GSM czy 3G.

Niestety aplikacja posiada błąd – w trakcie rozmowy można niechcący przycisnąć przycisk wstrzymaj, wycisz lub zawieś. Wygląda na to, że czujnik zbliżeniowy nie jest wykorzystywany przez Skype w obecnej wersji.

(ź) symbianmobile

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x