Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Wyciekają ceny S6 i S6 Edge!

Wyciekają ceny S6 i S6 Edge!

Chociaż od premiery już trochę czasu minęło, a do debiutu rynkowego jest jeszcze miesiąc, to z „przecieku” możemy się dowiedzieć ile przyjdzie zapłacić za najnowsze dzieciaki Samsunga.

O S6 rozpisywał się nie będę, bo wystarczy, że podam Wam link, do artykułu Kuby, w którym dosadnie opisał S6. Kliknijcie tutaj!

Jednakże dzisiaj nie o tym w tym wpisie. Porozmawiajmy o cenach, które choć były całkiem przewidywalne to nadal są absurdalnie wysokie. W Polsce S6 w wersji pamięciowej 32 GB ma kosztować równowartość 700 Euro, natomiast Edge będzie aż o 150 Euro droższy. Przy obecnym kursie waluty unijnej (4,12 zł za 1 Euro) za smartfony powinniśmy zapłacić odpowiednio 2884 złote i 3502 złote. Okej, kwoty podałem hiperpoprawnie, ale tylko dlatego, że chcę przykuć do czegoś uwagę. Pomimo tego, że przeliczniki dokładnie pokazuję ile powinny kosztować nowe urządzenia Samsunga, to i tak ceny zostaną wywindowane w górę o kilka %. Niezwykle popularne jest podnoszenie cen względem zachodu. W końcu u nas płace minimalne są tak świetne. Zapewne za S6 zapłacimy 2999 złotych, a za S6 Edge, aż się boje pomyśleć ile.

gsmarena_001
Ok, to nie jest Apple, to jest „tylko” Samsung. Dlatego też ceny już po 4-5 miesiącach spadną o kilkaset złotych, ale nie zmienia to faktu, że jest drogo, zdecydowanie za drogo. Gdyby nawet moja rolka papieru była wykonana z samych stuzłotówek, to i tak bym się zastanawiał, czemu płacić aż tyle za telefon, którego cena zaraz mocno pójdzie w dół, a do tego nie jest rewolucją względem poprzednika.

Niestety do mnie nigdy nie dotrze fenomen absurdalnie wysokich cen urządzeń premierowych w naszym kraju. Jednak jak sami wiecie, jest to temat rzeka i na prawdę potrzebowałbym dłuższej chwili aby wyrazić swoją opinie na ten temat.

A co Wy sądzicie na temat takich cen najnowszych smartfonów koreańskiej firmy?

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x