HTC Desire HD i HTC Desire Z z HTC Sense

HTC Corporation, międzynarodowa firma projektująca smartfony, zaprezentowała dziś dwa nowe telefony z systemem Android –  HTC Desire HDTM i HTC Desire ZTM z HTC Sense. Twórcy HTC Sense położyli jeszcze większy nacisk, by spełnić oczekiwania użytkowników i zapewnić  jeszcze bardziej intuicyjne i łatwe użytkowanie telefonów. HTC Sense zawiera szereg innowacyjnych funkcji, w skład których wchodzą, m.in bezpłatne usługi internetowe o nazwie HTCsense.com.
Cieszymy się, że HTC Sense stanie się narzędziem, związanym nie tylko
z telefonem, ale zaistnieje na zupełnie nowym rynku usług internetowych, które nazwaliśmy HTCSense.com. Naszym klientom na pewno spodoba się sposób, w jaki podchodzimy do projektowania telefonów.
” – powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. „Nasza filozofia stawiająca w centrum użytkownika sprawiła, że ludzie lubią nasze produkty, to z kolei zachęca nas do tworzenia coraz bardziej innowacyjnych smartfonów, jak np. HTC Desire HD i HTC Desire Z.”

„Firma HTC jest producentem smartfonów i zarazem kluczowym partnerem Androida, który nieustannie wprowadza innowacje do tej platformy.” – powiedział Andy Rubin, VP engineering w Google.  „W systemie Android chodzi o możliwość wyboru, a nowe smartfony HTC pozwalają użytkownikom dokonywać ciekawych wyborów zapewniając elastyczność użytkowania.”

Nowy HTC Sense

Nowy HTC Sense oferuje wiele nowych funkcji ułatwiających rejestrację, tworzenie i dzielenie się multimediami. Rozbudowana funkcjonalność kamery wideo pozwala rejestrować obraz jakości HD lub robić zdjęcia i dodawać do nich wiele ciekawych efektów specjalnych. Funkcja HTC Locations pozwala pobrać mapy wybranej okolicy na telefon i korzystać z nich w każdej chwili, bez konieczności czekania na załadowanie i bez ponoszenia ewentualnych kosztów roamingu.

HTC Sense umożliwia też korzystanie z e-booków Kobo™. Dzięki nowemu czytnikowi, zoptymalizowanemu do korzystania na telefonach, można podświetlić tekst i wyszukać jego definicję, przetłumaczyć niezrozumiały zwrot lub zrobić notatkę.

HTCSense.com

Dzięki nowemu serwisowi HTCSense.com użytkownicy mogą łatwo zarządzać informacjami z telefonu lub komputera PC. Łatwiejsze stanie się np. znalezienie zgubionego urządzenia – można zdalnie wysyłać przez komputer podłączony do Internetu  żądanie emisji głośnego dzwonka, nawet, gdy telefon ustawiony jest w tryb wibracji lub pokazania swojego położenia na mapie. W przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia można także zablokować telefon, przekierować połączenia i wiadomości na inny numer, wysłać na telefon informacje pomocne w zwróceniu telefonu właścicielowi lub wykasować prywatne dane. HTCSense.com ułatwia personalizację nowego telefonu a także dostęp do archiwalnych danych, takich jak: książka adresowa, wiadomości tekstowe i historia połączeń za pomocą przeglądarki internetowej. Korzystając z serwisu można także łatwiej i wygodniej spersonalizować telefon dodając np. tapety, dźwięki i dodatkowe funkcje.

HTC Desire HD

HTC Desire HD doskonale nadaje się do obsługi multimediów dzięki jasnemu ekranowi LCD 4,3 cala, systemowi dźwiękowemu Dolby Mobile i wirtualnemu dźwiękowi SRS oraz nowemu, użytemu po raz pierwszy procesorowi Qualcomm 8255 Snapdragon 1 GHz. HTC Desire HD pozwala rejestrować wideo jakości HD 720p i oferuje aparat o matrycy 8-megapikseli z podwójną lampą błyskową.  Bazując na projekcie HTC Legend, HTC Desire HD został także wykonany
z jednego bloku aluminium, zapewniając wysoką jakość i wytrzymałość, z jakiej znane są telefony HTC. W smartfonie została zaimplementowana funkcja HTC Fast Boot, skracająca czas potrzebny do osiągnięcia pełnej funkcjonalności po włączeniu i umożliwiająca szybkie wykonanie rozmowy lub sprawdzenie emaila.

HTC Desire Z

Ludziom, którzy są nieustannie w ruchu,  HTC Desire Z ułatwi kontakt z przyjaciółmi na Facebooku i Twitterze lub kolegami i klientami z pracy. HTC Desire Z zawiera unikalną, wysuwaną klawiaturę QWERTY, która ułatwia szybkie i wygodne pisanie. Klawiatura HTC Desire Z oferuje wiele skrótów i dwa definiowalne klawisze przyśpieszające dostęp do popularnych funkcji bez konieczności wchodzenia w menu. HTC Desire Z oferuje możliwość rejestracji wideo w jakości HD 720p i zawiera aparat z matrycą 5-megapikseli
z automatyczną lampą błyskową. Jest to pierwszy telefon wykorzystujący nowy procesor Qualcomm 7230 800MHz o zwiększonej wydajności i niskim poborze energii, wykorzystuje również nową funkcjonalność HTC Fast Boot.

Dostępność

Nowe smartfony HTC Desire HD i HTC Desire Z będą dostępne u operatorów komórkowych w Europie i Azji w październiku 2010 r., zaś HTC Desire Z dostępny będzie na rynku amerykańskim pod koniec tego roku.

Źródło: HTC

Written by: Mariusz Burski

24 komentarze Added

Join Discussion
 1. Grzegorz 18-10-2010 |
  Cześć, skoro to jest blog Plusa, może tutaj dowiem się czy Polkomtel ma w planach wprowadzenie HTC Desire HD do swojej oferty? Takiej informacji nie udało mi się uzyskać u konsultanta w salonie, z którym rozmawiałem. Zastanawiam się czy w ogóle gdziekolwiek można się dowiedzieć czy dany telefon będzie w ofercie czy nie. Przecież są jakieś plany, przygotowywania książeczek reklamowych i tak dalej. Ktoś chyba to wie? ;-)
 2. Grzegorz 18-10-2010 |
  Moderacja czy nie udało mi się wysłać komentarza?
 3. Grzegorz 18-10-2010 |
  Udało się - przepraszam za flood :)
 4. Mariusz Burski 18-10-2010 |
  @Grzegorz: Niestety my również nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie :-(
 5. Grzegorz 18-10-2010 |
  To gdyby udało się coś dowiedzieć to proszę pisać tutaj - zaglądam co jakiś czas z nadzieją na jakąś miłą odpowiedź :)
 6. Grzegorz 20-10-2010 |
  Nowy design - zdecydowanie na plus. Bardziej przejrzysty i zdecydowanie bardziej profesjonalnie wyglądający. Ciekawe jakby wyglądał z przeglądarki w Desire HD LOL
 7. Grzegorz 21-10-2010 |
  I cóż? Zaglądam codzień, odpowiedzi brak...
 8. Maciej Bukała 22-10-2010 |
  @Grzegorz twoje pytanie wysłałem, jak tylko dostanę odpowiedz to na pewno napiszę. A odpowiedz będzie na pewno, tylko nie wiem jaka :-)
 9. Grzegorz 27-10-2010 |
  No to czekamy :)
 10. Maciej Bukała 29-10-2010 |
  Cóż ... Plus będzie powiększał swoją ofertę telefonów z systemem Android, ale w tyj chwili nie ma dokładnych informacji. Niestety nie udało się dowiedzieć coś konkretnego
 11. Marcin 02-12-2010 |
  Witam Wie ktoś może kiedy w Plusie będzie HTC Desire HD? Po szumnych zapowiedziach na razie cisza... wprowadzają jakieś dziwne promocje z konsolami...
 12. Marcin 03-01-2011 |
  Hmmm widzę, że dalej nic nie wiadomo... Orange i Play mają od dawna a w Plusie niestety nadal nie ma Desire HD :(
 13. Rafal 10-01-2011 |
  i nadal nic ?
 14. Mariusz 13-01-2011 |
  A ja dziś dostalem informację, że Desire HD jest już w ofercie PLUS'a. Jak dla mnie - cena 938zł :)) Pozdrawiam!
 15. Marcin 13-01-2011 |
  A skąd taka informacja? Na stronie Plusa nie ma informacji o tym telefonie... Może pomyliło Ci się z HTC Desire?
 16. Rafal 17-01-2011 |
  nadal brak jakichkolwiek informacji .. ;/ Mariusz, szukam potwierdzenia twojego info, ale niestety nic na ten temat nie ma..
 17. Mariusz 19-01-2011 |
  Desire HD jest w nowym cenniku oferowanym przez PLUS dla naszej korporacji.. Cenniki korporacyjne są troche inne niż te oferowane na umowy abonammentowe. Czekam na telefon - kiedy go otrzymam (ok. tygodnia) zamieszczę zdjęcie Desire HD z logiem PLUS'a
 18. Marcin 20-01-2011 |
  Jest tak jak Mariusz pisze, niestety w cenie niedostępnej dla mojej korporacji... nie muszę chyba pisać, że ta cena nie ma nic wspólnego z ceną rynkową....
 19. Łukasz 16-11-2011 |
  nie długo kończy mi się umowa i chce wziąć HTC desire Z dlatego bo podoba mi się nakładka i klawiaturę na video prezentacji myślałem że będzie w Plusie bo na video prezentacji (LINK:http://youtu.be/GlsCCaHfV3s) a w innych sieciach nie chce brać w innej sieci bo wszyscy w rodzinie majom w Plus GSM
 20. Patryk 18-11-2011 |
  Ja tak samo jak powyżej mam pytanie czy HTC Desire Z będzie dostępny w sieci PLUS?? Jeżeli tak to kiedy i w jakiej cenie? Bardzo mi na nim zależy gdyż podobają mi się telefony HTC, a model desire Z ma wbudowaną klawiaturę QWERTY co bardzo mi się przyda. Proszę o odpowiedź.
 21. Piotr Kowalik 18-11-2011 |
  Patryk: no niestety, ale my nie mamy na to wpływu, a nawet nie posiadamy takich informacji. To jest stary telefon, więc raczej wątpię. No niestety, ale w Plusie z dostępnością nowych modeli nie wygląda zbyt kolorowo...
 22. Patryk 19-11-2011 |
  No trudno będę się musiał zadowolić HTC Wildfire S

Leave Your Reply