Pre-paid sprzedawany tylko na dowód?

Wielu Polaków od lat korzysta z telefonów na karty pre-paid. Do tej pory jednak w świetle przepisów nie musieli ich rejestrować. Czy od przyszłego roku przy zakupie każdego telefonu na kartę będzie trzeba pokazać dowód tożsamości? Służby chcą, aby posłowie ograniczyli anonimową dostępność do telefonów prepaid w Polsce – informuje polityka.pl


ABW, CBA wraz z Policją chcą, aby operatorzy komórkowi obowiązkowo rejestrowali użytkowników korzystających z kart typu pre-paid. Policja oraz ABW tłumaczą swoją decyzję faktem, iż jest coraz więcej przestępstw oraz ataków terrorystycznych przeprowadzanych jest przy pomocy nie zarejestrowanych numerów komórkowych. Jeśli nowe prawo wejdzie w życie to nie będzie już można kupić anonimowo telefonu komórkowego na kartę, a klient będzie musiał okazać przy zakupie dowód osobisty.

W Europie obowiązek spisywania danych osoby kupującej kartę istnieje już m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji oraz we Włoszech. Operatorzy sieci komórkowych o dziwo nie protestują przeciwko temu projektowi, choć ich wprowadzenie oznaczałoby dla nich dodatkowe inwestycje.

iunformacja: telix.pl

Written by: Maciej Bukała

2 komentarze Added

Join Discussion
  1. Yotgst 11-07-2012 |
    Powiem tyle, jesteście choży jeśli będziecie popierać ten pomysł. Niedługo na jedzenie będzie trzeba pokazać dowód.
  2. afasd 17-07-2012 |
    #1 Miałeś na myśli "hoży" - urodziwy, pełen witalnych sił, krzepki, dorodny itp. ?? Feś se dziecko słownik ortograficzny poczytaj.

Leave Your Reply