Bezpieczna zima z GOPR-em w Polsat News

Śnieg, sportowa atmosfera i dobra zabawa, to podstawa udanych ferii zimowych, które rozpoczną się lada moment. Oddając się szaleństwu na górskich stokach należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie własnym i innych narciarzy i snowboardzistów. Akcję promującą bezpieczne zachowania zimą na stokach i jazdę w kaskach oraz znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300 rozpoczyna Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a po raz kolejny wspierać ją będą stacja Polsat News oraz operator sieci Plus

Przez siedem kolejnych weekendów, od 17 stycznia do 1 marca, na największych i najpopularniejszych stokach narciarskich, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dbają ratownicy GOPR, odbędzie się akcja „Bezpieczna zima z GOPR-em”, w trakcie której będziemy zachęcać narciarzy i snowboardzistów do jazdy w kaskach oraz promować bezpieczny wypoczynek podczas ferii zimowych i znajomość numeru ratunkowego w górach 601100300, opowiemy również, jak wezwać pomoc dzięki aplikacji „RATUNEK”.

Akcję wspierać będą pokazy ratownicze na stokach, nauka pierwszej pomocy, uświadamianie co niesie za sobą złe wyposażenie, jak np. brak kasków, niedopięte buty, czy niewyregulowane narty, oraz czym grozi nieodpowiednie zachowanie na stoku.

W każdą sobotę, w kilku wejściach „na żywo”, relacje z akcji przeprowadzać będzie telewizja Polsat News. I tak na stokach zobaczymy Joannę Górską, Beatę Cholewińską, Mariusza Abramowicza, Krzysztofa Ibisza, Marka Horczyczaka oraz Szymona Zaworskiego.

Akcji „Bezpieczna Zima” odbędzie się bezpośrednio na siedmiu stokach:

  • 17 – 18 stycznia – Góra Żar,
  • 24 – 25 stycznia – Kluszkowce,
  • 31 – 1 lutego – Czarna Góra,
  • 7 – 8 lutego – Białka Tatrzańska,
  • 14 – 15 lutego – Szklarska Poręba,
  • 21 – 22 lutego – Jaworzyna Krynicka,
  • 28 – 1 marca – Zieleniec.

Plus już od kilkunastu lat współpracuje z górskimi służbami ratowniczymi i jest ich partnerem technologicznym. Stworzone w ramach tej współpracy Centra Koordynacji Ratownictwa wraz z ośrodkami pomocniczymi są podstawą unikalnego w skali światowej Zintegrowanego Systemu Ratownictwa obsługującego specjalne numery ratunkowe. W górach jest to numer 601100300, który działa w całym paśmie polskich gór oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i jest dostępny dla użytkowników wszystkich sieci.

Najnowszym rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek i ułatwiającym niesienie pomocy jest wprowadzana przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wspólnie z siecią Plus i Paga Solutions aplikacja na telefony komórkowe „RATUNEK”. Pozwala ona na zlokalizowanie z dokładnością nawet do trzech metrów miejsca z którego zgłaszany jest wypadek lub zagrożenie w górach, dzięki czemu służby ratownicze mogą jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do poszkodowanych.

Komentarze

Written by: Radosław Dominiak

W redakcji PlusBloga od ponad 2 lat. Uwielbia absolutnie wszystko co ma mobilny system na pokładzie i często poświęca temu zbyt dużo czasu niż powinien. Za wzór dobrze prowadzonej firmy w branży technologicznej uważa Apple. Oprócz technologii wielki miłośnik motoryzacji, podróży, muzyki, sportu i dobrych filmów.