Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Najwyższa jakość obrazu z wyświetlaczem Super AMOLED

Nowoczesne telefony komórkowe gwarantują szereg zaawansowanych rozwiązań multimedialnych i internetowych. Niestety, innowacyjne technologie nie zdają egzaminu, jeśli telefon nie został wyposażony w odpowiedni wyświetlacz. Oglądanie zdjęć i filmów na niewyraźnym i odbijającym światło ekranie to żadna przyjemność. Również surfowanie po Internecie traci swój urok, gdy na naszym wyświetlaczu nie mieści się nawet jeden akapit tekstu, nie mówiąc już o przeglądaniu online grafik lub zdjęć znajomych na portalach społecznościowych.

Właśnie dlatego dla wygody swoich klientów Samsung postawił na technologię Super AMOLED. Ekran wyposażony został w powłokę odbijającą refleksy świetlne, co zapewnia bezkonkurencyjną jakość obrazu nawet podczas korzystania z telefonu na powietrzu w słoneczne dni. Ta sama powłoka chroni również wyświetlacz przed powstawaniem odcisków palców. Super AMOLED to także rozwiązanie mDNIe, które Samsung stosuje w swoich najlepiej sprzedających się telewizorach LCD i LED. Sprawia ono, że obraz jest bardziej wyraźny i czystszy niż dotychczas, a kolory żywe i nasycone. Nowy wyświetlacz Samsunga gwarantuje także dobrą jakość widzenia niemal pod każdym kątem oraz bardzo szybki czas reakcji, bez efektu smużenia. Ponadto, w porównaniu do wyświetlaczy AMOLED, średni pobór energii w urządzeniach z ekranami Super AMOLED jest mniejszy o 20%. Samsung to jedyny producent telefonów komórkowych, który do końca 2010 roku może wykorzystywać w swoich urządzeniach tę właśnie technologię.

Przeniesienie panelu dotykowego na wierzch wyświetlacza oraz zmniejszona liczba warstw powoduje, że ekran szybciej reaguje na dotyk, a obraz jest bardziej przejrzysty.

Najnowszy smartfon Samsung Galaxy S i9000 to przykład doskonałego połączenia innowacyjnych funkcji z wysoką jakością obrazu. Telefon wyposażono w 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości WVGA (800×480 pikseli), umożliwiający m.in. nagrywanie i odtwarzanie filmów w jakości HD. Z Galaxy S użytkownicy mogą cieszyć się znacznie bardziej wyrazistymi obrazami, naturalnymi kolorami i lepszym kontrastem podczas oglądania zdjęć i filmów, korzystania z Internetu czy też czytania e-booków.

Źródło: Samsung

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x