Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia Connection 2010: Dwa nowe modele z rodziny X i debiut Nokia N8 na rynku azjatyckim

Na dziesiątej już imprezie z cyklu Nokia Connection, zorganizowanej w tym roku w Singapurze, firma Nokia zaprezentowała dwa nowe urządzenia: Nokia X5 oraz Nokia X6 8GB. Ponadto po raz pierwszy w tym regionie przedstawiła mediom, partnerom biznesowym oraz analitykom najnowszy smartfon – model Nokia N8.

Podczas prezentacji Jo Harlow, Senior Vice President, Smartphones, powiedziała: „Celem firmy Nokia jest spełnienie oczekiwań szerokiego grona klientów na całym świecie. System operacyjny Symbian umożliwia nam szybsze i tańsze wprowadzanie zaawansowanych funkcji smarftonów na rynek masowy. Dzięki tej platformie typu open source możemy dotrzeć do wielu różnych grup odbiorców. Nowy system Symbian^3 zapewni bardzo solidny zestaw funkcji oraz komfort obsługi. Nokia N8, pierwszy smartfon z oprogramowaniem Symbian^3, to świetne urządzenie dla osób, które chcą same tworzyć atrakcyjne materiały, łączyć się z ulubionymi serwisami społecznościowymi i korzystać z rozrywki, takiej jak najnowsze programy telewizji internetowej czy aplikacje z Ovi Sklepu”.

Nokia X5 — przenośna szafa grająca

Zaprezentowana podczas Nokia Connection Nokia X5 z klawiaturą QWERTY i kwadratową rozsuwaną obudową to doskonałe urządzenie dla młodych użytkowników. Ten najnowszy muzyczny model firmy pozwala na łatwe i szybkie przesyłanie wiadomości, stałą obecność w ulubionych sieciach społecznościowych, korzystanie z gier i aplikacji oraz słuchanie muzyki
o każdej porze i w każdym miejscu.

Do ulubionych kontaktów, wiadomości e-mail oraz witryn społecznościowych użytkownik może przejść bezpośrednio z ekranu głównego. Dzięki temu wysyłanie wiadomości oraz aktualizacji statusów jest wyjątkowo proste. Natomiast tysiące gier oraz aplikacji pobierać można
w dowolnym momencie z Ovi Sklepu. Model ten wyróżnia także wysokiej klasy odtwarzacz muzyczny, który daje wygodny dostęp do kolekcji muzycznej zapisanej w urządzeniu i na dodanej w komplecie karcie pamięci 2 GB. Pamięć telefonu można rozszerzyć do 32 GB.

Użytkownicy Nokia X5 docenią także rozrywkową funkcję „Niespodzianka” — po zakręceniu telefonem podczas słuchania muzyki urządzenie odtworzy dla nich losowo wybrany utwór. Na poszczególnych rynkach urządzenie będzie dostępne także z Comes With Music — usługą oferującą nieograniczony dostęp do milionów utworów. Telefon w szerokiej gamie atrakcyjnych kolorów trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2010 roku. Jego szacunkowa cena detaliczna wyniesie 165 euro, bez uwzględnienia podatków i dopłat.

Nokia X6 8GB — towarzyska i rozrywkowa

Drugim zapowiedzianym dzisiaj urządzeniem jest Nokia X6 8GB. Model ten oferuje pełnię funkcji rozrywkowych osobom, które lubią korzystać z muzyki, sieci społecznościowych, komunikatorów i gier, a do tego potrzebują wiele miejsca na swoje ulubione multimedia. Urządzenie to daje wyjątkowo łatwy dostęp do tysięcy gier i aplikacji z Ovi Sklepu i udostępnia najnowszą wersję Ovi Map z bezpłatną nawigacją.

Nokia X6 8GB umożliwia robienie świetnych zdjęć i nagrań wideo przy użyciu aparatu o rozdzielczości 5 MPix z obiektywem marki Carl Zeiss i podwójnej lampy błyskowej LED. Na wybranych rynkach urządzenie będzie dostępne z Comes With Music. Telefon trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2010 roku, a jego przewidywana cena detaliczna to 225 euro, bez uwzględnienia podatków i dopłat.

Nokia N8 – atrakcyjna rozrywka domowa

Zaprezentowany po raz pierwszy w tym regionie smartfon Nokia N8 umożliwia tworzenie atrakcyjnych multimediów, łączność z sieciami społecznościowymi, oglądanie programów telewizji internetowej na żądanie oraz pobieranie aplikacji z Ovi Sklepu.

Telefon wyposażony jest w aparat 12 Mpix z optyką marki Carl Zeiss i ksenonową lampą błyskową. Co więcej umożliwia on nagrywanie wideo z jakością HD i edycję filmów przy użyciu wbudowanych, intuicyjnych narzędzi. Po podłączeniu urządzenia do zestawu kina domowego można oglądać materiały wideo w jakości HD z dźwiękiem surround Dolby Digital Plus. Przy użyciu jednej aplikacji bezpośrednio na ekranie głównym telefonu można także przeglądać na żywo kanały informacyjne z serwisów Facebook i Twitter, a także zamieszczać na nich komentarze, zdjęcia i filmy.

Nokia N8 oferuje także usługi telewizji internetowej oferujące programy, wiadomości i rozrywkę z takich kanałów, jak CNN, E! Entertainment, Paramount i National Geographic.

Działająca na platformie Symbian^3 Nokia N8 udostępnia wiele ekranów głównych, które można dostosowywać do własnych potrzeb przy użyciu aplikacji z Ovi Sklepu. Nokia N8 wyposażona jest w najnowszą wersję Ovi Map z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową. Telefon ma być dostępny na wybranych rynkach w trzecim kwartale 2010 roku w szacunkowej cenie detalicznej 370 euro, bez uwzględnienia podatków i dopłat.

Od  udostępnienia na początku roku nowej, bezpłatnej wersji Ovi Map z darmową nawigacją samochodową i pieszą,  aplikację tę pobrano już ponad 10 milionów razy na całym świecie.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x