Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pasqal powiada – lipiec-sierpień 2009

Minęło sporo czasu od naszego pierwszego, a zarazem ostatniego spotkania. Jak powszechnie wiadomo, wakacje są okresem intensywnego (zazwyczaj) wypoczynku, podczas którego niewiele się dzieje – dlatego też tym razem nastąpiła dwumiesięczna przerwa w niniejszym cyklu. Jako że muszę nadrobić zaległości, nie będę się dalej specjalnie rozpisywać.

Zacząć należy najlepiej od tego, co najbliższe – czyli Forum, które cały czas prężnie się rozwija, a zarazem również wraca powoli do normalnego życia po tzw. „sezonie ogórkowym”. Jakieś konkrety? Proszę bardzo: zapraszam do zapoznawania się z bieżącymi informacjami zbieranymi przez naszego formowego kolegę Radzia[1] ps. Witan[2] co tydzień. Poza tym jak zawsze jesteśmy gotowi do wszelkiego rodzaju pomocy na różne tematy związane z siecią Plus i telefonią komórkową.

Jak zawsze, mówię[3], że to już koniec fragmentu jakiejś części tekstu, jednak nie zawsze udaje mi się kończyć tak szybko. Tym razem jednak postaram się być słowny i zakończyć na razie wszystkie wprowadzenia.

Niby sezon ogórkowy, jednak całkiem sporo się wydarzyło w tym okresie – ale biorąc pod uwagę oba miesiące, bo ten pierwszy jakoś nie był obfitujący w specjalne „eventy”. Zatem – do dzieła![4]

Pierwszym wydarzeniem, o którym tu warto wspomnieć na samym początku, jest… no właśnie, co może nim być? Jest kilka takich rzeczy. Oto i niektóre z nich:

  • Utrzymanie przez Plusa palmy pierwszeństwa – przez cały czas od zmiany pozycji na rynku telekomów pod względem liczby aktywnych kart SIM Polkomtel występuje na pierwszym miejscu. I, co ciekawe, wcale umożliwienie rozwiązania umowy bez konsekwencji nie przyniosło aż takich strat, jak niektórzy przypuszczali. A żeby było ciekawiej: ci, którzy promowali akcję rozwiązywania umów, wcale nie przechwycili najwięcej klientów zielonych[5].
  • Nowatorskie rozwiązanie pozwalające na zakup gier i aplikacji Java na komórkę po niższej cenie: Aplikacje sponsorowane. Wprawdzie dojrzali użytkownicy nie będą zapewne często z tego rozwiązania korzystać, natomiast dla młodszych, mniej wymagających klientów, którzy cenią sobie oszczędności jest to atrakcyjna oferta. Cała różnica pomiędzy taką wersją, a standardową jest taka, że ta pierwsza wyświetla reklamy przy uruchamianiu aplikacji, które pobierane są z Internetu. Rzecz jasna nie trzeba chyba pisać, że nie ponosi się kosztów transmisji danych za nie.

Wystarczy tego ul-owania[6] – przejdę teraz do normalnego pisania.

Teraz dobra wiadomość dla wszystkich uczących się, albo rozpoczynających jutro dziesięciomiesięczny maraton ze szkołą: jeśli natraficie na jedną z nudniejszych lekcji typu j. polski czy też histria, z pomocą przyjdzie Wam usługa Darmowy YouTube w Plus.pl. Jak to działa – chyba tłumaczyć nie trzeba – sprawdzacie konfigurację połączenia internetowego w telefonie, a następnie wchodzicie na stronę http://m.youtube.pl i oglądacie filmy do woli! Dobrze, że Plus pomyślał o uczniach i udostępnił tę usługę od sierpnia do końca września. Dobrze by było, gdyby przypomniał też sobie o studentach…

Chcesz przenieść numer do Plusa? A może odejść z niego? Ucieszy Cię z pewnością informacja, że sieć ta przenosi już numery pomiędzy operatorami w przepisowy jeden dzień. Oczywiście do tego wymagana jest gotowość dwóch operatorów – i Salomon z próżnego nie naleje. Oczywiście były i są nadal w tej sprawie różnego rodzaju kontrowersje, mam nadzieję jednak, że wszystkie się rozwiążą w najbliższym czasie.

Niektórzy (no, może trochę więcej niż niektórzy) narzekają, że Plus ma ubogą ofertę internetową – brak odpowiednika sławetnej Neostrady czy też sieci bezprzewodowej. To się jednak wkrótce zmieni, Polkomtel nabył 100% udziałów Nordisk Polska, która obsługuje sieci w standardzie CDMA. Ciekawe, jak długo będziemy czekać na słowo naszego operatora w tej sprawie[7].

Niech się cieszą użytkownicy MixPlusa: wybrany numer pozostaje bez ograniczeń! Podnoszony na naszym forum wielki krzyk i rozpacz oraz wszelkie próby szukania dobrej alternatywy okazały się (na szczęście) zbędne. Plus świetnie sobie zdawał sprawę z tego, że gdyby wprowadził limity, to  „urwałby kurze złote jaja”[8]. Pozdrowienia dla Mariusza, którego wywiad okazał się po raz kolejny nieomylny i nieoceniony 😉

Jak zawsze, miesiąc bez Play, jest miesiącem straconym, dlatego pozwolę sobie na małą dygresję na jego temat: czyżby Fresh miał stracić na świeżości? Nie wiem, czy wśród Was są osoby słuchające radia, jednakże w jednej[9] z rozgłośni można było usłyszeć reklamę w/w taryfy, w której podana była informacja, że darmowe SMS-y w ramach doładowania są „ofertą ważną do odwołania”. Niektórzy spytają, czy to jest chwyt marketingowy – zapewne tak. Ale czy okaże się skuteczny – tego mi nie wiadomo. Zapewne do młodzieży to trafi: czym prędzej idź kupić starter/przenieść się do nas, aby zdążyć jeszcze skorzystać z promocji. Oni to kupią, a Play zyska nowych klientów. Czy aby na długo? Się okaże.

Wystarczy tego wszystkiego na ten raz. Niby dużo, a zarazem niewiele – mam nadzieję, że przyszły miesiąc będzie obfitujący w ciekawe wydarzenia. A na koniec wakacji i rozpoczęcie okresu intensywnej[10] pracy przyjmijcie ode mnie serdeczne życzenia: Buenos Aires!


[1] Mordo Ty moja! 😀
[2] No, może niekoniecznie pseudonim.
[3] A może piszę?
[4] Chyba gdzieś to już widziałem…
[5] Jaka szkoda…
[6] Vide HTML
[7] Mowa w tej chwili o ofercie dla klientów.
[8] Cyt. za „Kilerów dwóch”
[9] No, zapewne w niejednej.
[10] Czy aby na pewno?

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x