Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Pierwszy tablet od HTC: HTC Flyer

HTC, międzynarodowy lider projektowania urządzeń mobilnych, zaprezentował dziś swój pierwszy tablet HTC Flyer™.  Tablet łączy znane wzornictwo HTC z zupełnie nowym HTC Sense, przeprojektowanym na potrzeby tabletów. W HTC Flyer zastosowano intuicyjne i zarazem innowacyjne podejście do interakcji z urządzeniem, poprzez wykorzystanie dotykowego ekranu i rysika. Nowością jest też HTC Watch – serwis wideo debiutujący na HTC Flyer. HTC będzie też współpracować z Onlive, Inc. w celu uruchomienia pierwszego mobilnego serwisu gier opartego na ‘chmurze’, dostępnego na tablecie.

„Smartfony zmieniły nasze życie, jednak obserwując sposób korzystania z tych urządzeń, jak też z komputerów, przekonaliśmy się, że mamy możliwość stworzenia tabletu, który będzie inny od pozostałych i bardziej osobisty.” – powiedział Peter Chou, CEO HTC Corporation. „Podążamy w kierunku, w którym ludzie będą korzystać z kilku różnych urządzeń bezprzewodowych do różnych celów.”

HTC Flyer, zamknięty w obudowie wykonanej z jednego bloku aluminium, charakteryzuje się stylowym wzornictwem i wysoką jakością wykonania, z której znane jest HTC. Tablet jest lekki i na tyle mały, że zmieści się w kieszeni marynarki. HTC Flyer, wykorzystujący siedmiocalowy ekran dotykowy SuperLCD, superszybki procesor 1,5 GHz i łączność bezprzewodową HSPA+ wysokiej prędkości, doskonale sprawdzi się dla osób oczekujących kompaktowego tabletu o dużej mocy.

HTC Sense for Tablet

HTC Sense zrewolucjonizowało smartfony wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników. HTC Sense, przygotowane na tablety, zaskakuje przepięknym trójwymiarowym interfejsem. Unikalny widok kołowy widgetów pozwala umieścić najważniejsze dla użytkownika informacje w centrum jego uwagi. HTC Flyer wykorzystuje technologię Flash 10 i HTML 5 w celu zapewnienia jak najlepszych wrażeń z przeglądania Internetu.

Technologia HTC Scribe

HTC Flyer wykorzystuje do komunikacji z użytkownikiem dotykowy ekran, ale nowością jest wykorzystanie rysika. Nowa technologia Scribe, zastosowana w HTC Flyer, pozwala użytkownikom odkryć na nowo zalety pisania ręcznego. Technologia Scribe wprowadza szereg zintegrowanych technologii ‘cyfrowego atramentu’, umożliwiając łatwe i intuicyjne robienie notatek, podpisywanie kontraktów, rysowanie lub nawet pisanie na stronach internetowych lub zdjęciach.

Technologia Scribe zmienia tradycyjne robienie notatek w inteligentne notowanie. Funkcja Timemark pozwala zarejestrować głos ze spotkania i połączyć z notatkami – wskazanie fragmentu notatki spowoduje przejście do odpowiedniego fragmentu nagrania. Notatki są też zintegrowane z kalendarzem – gdy nadchodzi czas spotkania, użytkownik automatycznie dostaje możliwość rozpoczęcia notatek lub kontynuowania ostatnich zapisków w wypadku cyklicznych spotkań. HTC Flyer jako pierwszy posiada możliwość synchronizacji z Evernote, czołową aplikacją i serwisem do robienia notatek.

Strumieniowy przesył filmów za pośrednictwem HTC Watch

Wraz z premierą HTC Flyer zaprezentowany został również HTC Watch, serwis do pobierania wideo. HTC Watch pozwala pobierać na żądanie filmy HD największych kinowych wytwórni. Intuicyjna obsługa serwisu pozwala łatwo odnaleźć najnowsze filmy i wideo, zaś zaawansowana technologia umożliwia płynne odtwarzanie wybranych treści za pośrednictwem bezprzewodowych łącz wysokiej prędkości.

Mobilna rozrywka w chmurze z OnLive

HTC wyznacza zupełnie nowy poziom gier mobilnych integrując, jako pierwszy na świecie, rewolucyjne growe serwisy mobilne, bazujące na chmurze firmy OnLive Inc. OnLive jest liderem wśród firm oferujących gry komputerowe do domu, umożliwiając użytkownikom granie na telewizorach i komputerach bez konieczności kupowania zaawansowanego sprzętu lub oprogramowania. Po zakończeniu pełnej integracji, serwisy OnLive pozwolą użytkownikom przesyłać strumieniowo gry przez szerokopasmowe łącza HTC Flyer na telewizory lub grać na samych tabletach. Za pośrednictwem serwisów OnLive użytkownicy mogą korzystać z wielu gier, łącznie z hitami takimi, jak Assassin’s Creed Brotherhood™, NBA 2K11 i Lego Harry Potter™.

Dostępność

HTC Flyer będzie dostępny dla użytkowników na całym świecie w drugim kwartale 2011 r.

Źródło: HTC

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x