Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

S4E wprowadza rozwiązania ARCA firmy Zenith Infotech

S4E, dystrybutor zaawansowanych rozwiązań do składowania, archiwizacji, ochrony i bezpieczeństwa danych, wprowadza do sprzedaży nowy zaawansowany system zachowania ciągłości i odzyskiwania danych ARCA firmy Zenith Infotech. ARCA to sieciowa pamięć masowa NAS przeznaczona do serwerów Windows z zainstalowanym oprogramowaniem do archiwizacji, odzyskiwania danych i wirtualizacji zasobów.

Systemy ARCA dostępne są w czterech wersjach różniących się pojemnością, liczbą obsługiwanych serwerów, wbudowanych licencji skrzynek pocztowych, itd. Rozwiązania ARCA dostępne są w formie przeznaczonej do szaf rakowych jak i wolnostojącej. Te niezależne systemy zapewniają ciągłość działania firm a także ciągłą obsługę i monitoring całego środowiska. Dzięki funkcji replikacji ARCA-ARCA dostawcy rozwiązań mogą zdalnie wirtualizować serwery, które uległy awarii w czasie znacząco krótszym od typowych rozwiązań odzyskiwania danych. Urządzenia ARCA spełniają wymogi RPO przechowując kopie zapasowe ostatnich 48 godzin w postaci 15 minutowych przedziałów, 14 ostatnich dziennych kopii zapasowych, 5 ostatnich tygodniowych kopii zapasowych i zachowywanych na zawsze miesięcznych kopii zapasowych.

Serwer ARCA może w ciągu kilku minut zostać skonfigurowany w taki sposób, by w razie awarii przejąć funkcję serwera fizycznego, eliminując koszty związane z przestojem z powodu awarii. Urządzenie przejmuje funkcję serwera bezpośrednio z ostatniego zapisanego obrazu. Nie ma potrzeby konwertowania plików kopii zapasowej na wirtualny dysk twardy. Wirtualny serwer zachowuje wszystkie cechy i ustawienia serwera fizycznego i jest w pełni funkcjonalny dla użytkowników końcowych. Pomimo przejęcia funkcji serwera, dalej tworzone są na bieżąco kopie zapasowe. Kiedy serwer przywracany jest do fizycznej postaci, obecne na nim są wszystkie najnowsze dane.

Dzięki ARCA, pracochłonny i zaawansowany proces odzyskiwania plików i baz danych, jest wyjątkowo szybki, prosty i niezawodny. ARCA wykonuje 15 minutowe obrazy każdego serwera, eliminując czasochłonne odzyskiwanie danych z taśmy, z drugiej strony blokowa replikacja plików zabezpiecza przed uszkodzeniem otwartych plików bądź baz danych. Po wstępnym stworzeniu pełnej kopii zapasowej, wszystkie następne procesy backupu są inkrementalne – kopiowane są tylko zmiany w stosunku do stanu poprzedniego, co redukuje czas tworzenia takiej kopii. Kopie tworzone są na poziomie bloków, który jest poniżej poziomu plików. Punkty przywracania danych tworzone są co 15 minut.

Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie bazy danych AD, SQL czy Sharepoint możliwe jest bez jakichkolwiek dodatkowych programów. Po podłączeniu się do jednego ze Snapshotów, w danej bazie danych istnieje możliwość przywrócenia plików i danych za pomocą metody drag&drop. ARCA umożliwia również bardzo proste odzyskiwanie dokumentów Sharepoint przy pomocy „Windows File Explorer”.

ARCA jest najnowszym produktem Zenith Infotech i oferuje następujące cechy:

  • Transfer blokowy usprawniający i zwiększający bezpieczeństwo archiwizacji.
  • Tworzenie obrazów przyrostowych systemu co 15 minut, w celu uzyskania większej liczby punktów odzyskiwania.
  • Możliwość całkowitej archiwizacji Windows Server, w celu ochrony systemu, aplikacji i danych.
  • Szczegółowe odzyskiwanie danych Exchange pozwalające na odbudowę poczty na poziomie wiadomości.
  • Ciągła gotowość wirtualizacji serwerów zaimplementowana bezpośrednio na urządzeniach ARCA.
  • Odzyskiwanie danych bez konieczności dysponowania zainstalowanym oprogramowaniem lub systemem.
  • Przemysłowe szyfrowanie danych w celu zapewnienia bezpieczeństwa archiwów.
  • Rożne schematy replikacji NAS-NAS.
  • Zintegrowane narzędzia zarządzania i raportowania.

„ARCA doskonale uzupełnia istniejące w firmach systemy archiwizacji na taśmach, dzięki możliwościom odzyskiwania danych typu near-line, począwszy od pojedynczych plików, baz danych, wiadomości pocztowych, aż po zawartość serwerów w ciągu kilku minut.” – powiedział Akash Saraf, Zenith Infotech CEO. „Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które rozumieją konieczność inwestycji w narzędzia zapewniające ciągłość działania przedsiębiorstwa, jednak nie wymagają skomplikowanych struktur monitorowania i wsparcia.”

Widzimy potencjał, jaki drzemie w urządzeniach ARCA – szybkiej wirtualizacji zasobów, automatycznej i ciągłej ochronie danych oraz skutecznych funkcjach Disaster Recovery. Urządzenia te wnoszą na polski rynek nowy standard ochrony, w szczególności przeznaczony do niewielkich środowisk IT, oferując prostą obsługę i centralne zarządzanie. Wierzymy, iż nowa sieć partnerów biznesowych w Polsce skutecznie wypromuje markę na rynku.” – powiedział Grzegorz Wilk, Product Manager, S4E.

Źródło: S4E

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x