Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

System Android rośnie w siłę!

Ponad 40% sprzedawanych w ostatnim czasie smarfonów to urządzenia z systemem Android – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez serwis Nielsen Wire.

Gwałtowny wzrost popularności Androida odbywa się głównie kosztem Apple’a – na zakup iPhone’a decyduje się obecnie jedynie co czwarty nabywca smarfona. Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w przypadku produktów BlackBerry, na które życzliwie patrzy zaledwie 19% konsumentów.

Jeżeli obecny trend zostanie utrzymany, w ciągu najbliższych kilku miesięcy ponad połowa nowych smarfonów będzie pracowała pod kontrolą systemu Google. Jednak jeżeli Android ma stać się dominującą platformą mobilną, musi utrzymywać obecne tempo wzrostu jeszcze przez co najmniej rok.

Smartfony z logo nadgryzionego jabłka cały czas są bowiem najbardziej rozpowszechnione i posiadają obecnie 28,6% udziału w rynku.

Stosunkowo dużo osób korzysta także z urządzeń BlackBerry – ich udział w rynku wynosi 26,1%. Tuż za nim ulokował się dynamicznie zyskujący na popularności Android – telefony pracujące z tym systemem posiada obecnie 25,8% użytkowników.

Jak możemy zauważyć na jednym z wykresów, system Google wkrótce przegoni BlackBerry OS i rozpocznie bezpośrednią rywalizację z Apple.

Żadna z firm stojąca za rozwojem opisywanych platform mobilnych nie skomentowała jeszcze danych opublikowanych przez Nielsen Wire.

(ź)dobreprogramy

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x