Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test: myPhone 1080 DURO

Simple Life to linia telefonów polskiej marki myPhone skierowana przede wszystkim do seniorów. Najnowszym urządzeniem tej serii jest model 1080 DURO. Nasza redakcja postanowiła przyjrzeć mu się nieco bliżej. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim testem tego modelu.

Zawartość zestawu:

 • telefon myPhone 1080 DURO
 • bateria o pojemności 1200 mAh
 • zestaw słuchawkowy
 • ładowarka sieciowa
 • kabel USB

Obudowa

myPhone 1080 DURO jest dobrze wykonanym prostym telefonem o wymiarach 115 x 52 x 15 mm i wadze 123 g. Obudowa to połączenie wysokiej klasy plastiku i metalu. Wszystkie elementy są dobrze spasowane. Telefon dobrze leży w dłoni, chociaż obsługa jego klawiatury dla osób przyzwyczajonych do typowych, małych przycisków może początkowo sprawiać problem. myPhone posiada specjalnie dedykowane przyciski: bluetooth – umieszczony nad wyświetlaczem i oznaczony kolorem niebieskim, przycisk do uruchomienia latarki oraz do blokady klawiatury, które znajdują się na jego prawym boku, a także klasyczny przycisk regulacji głośności na lewym boku. Jak już wcześniej wspomniano, klawiatura jest sporych rozmiarów. Ułatwia ona obsługę telefonu przez osoby starsze, dodatkowo wprowadzany numer jest czytany przez lektora, dzięki czemu nadaje się on do użytku przez osoby z wadą wzroku. Telefon posiada diodę sygnalizującą słabą baterię oraz nieodebrane połączenie. Z tyłu telefonu pod obiektywem aparatu umieszczony jest przycisk SOS, pod którym definiujemy numer alarmowy. myPhone posiada 2,2’’ ekran o rozdzielczości 220 x 176 px.

Oprogramowanie

Telefon wyposażony jest w system producenta. Oprogramowanie działa stabilnie i szybko, jest ono proste i intuicyjne. myPhone zawiera tylko najprostsze funkcje i multimedia. Na próżno możemy szukać w nich rozbudowanych aplikacji. 1080 DURO posiada podstawowy odtwarzacz mp3 oraz radio FM. Dźwięk generowany przez urządzenie jest zadowalającej jakości i powinien wystarczyć przeciętnemu użytkownikowi. Jeśli jednak wymagamy bardzo dobrej jakości odtwarzanej muzyki, będziemy się musieli zaopatrzyć w dodatkowy odtwarzacz mp3. Edytor wiadomości SMS jest prosty i nie posiada słownika t9. W telefonie zabrakło ponadto przeglądarki internetowej.

Menu telefonu jest prostą listą, w skład której wchodzą: wiadomość, spis połączeń, kontakty, profile, ustawienia, media oraz narzędzia. Menu jest wyraźne, kolory są kontrastowe, a użyta czcionka dużego rozmiaru.

Rozmowy

Jakość rozmów w prezentowanym telefonie jest dobra. Ich głośność jest jednak zbyt niska. Należy zwrócić uwagę, że telefon kierowany jest do starszego pokolenia, gdzie głośność rozmów ma duże znaczenie. W myPhonie mamy prosty rejestr połączeń, gdzie znajdziemy połączenia odebrane, nieodebrane, wybierane oraz czas połączeń. Urządzenie posiada prostą książkę telefoniczną. Do kontaktu możemy przypisać nazwę, numer, urodziny, zdjęcie, indywidualny dzwonek oraz dodać daną osobę do grupy. Mamy także możliwość ustawienia do pięciu numerów alarmowych.

Aparat fotograficzny

W telefonie zamontowano prosty aparat VGA. Nie posiada on autofokusa ani diody doświetlającej. Może być on wykorzystany jedynie do robienia prostych zdjęć, których jakość nie należy do najlepszych. Telefon na pewno nie zastąpi nam aparatu fotograficznego. Obsługa aparatu jest dość specyficzna – zdjęcia robimy przytrzymując zieloną słuchawkę.

Bateria

Bateria to zdecydowanie, obok obudowy, najmocniejszy punkt tego telefonu. Pojemność 1200 mAh ogniwa litowo-jonowego, zastosowana w tak prostym urządzeniu, to bardzo dobry wybór producenta. Dzięki temu urządzenie wytrzymuje 2 dni bardzo intensywnego użytkowania lub ponad 2 tygodnie niskiej eksploatacji. Według producenta urządzenie powinno działać przez 15 dni w stanie  czuwania oraz wytrzymać do 5 godzin rozmów – są to wartości zbliżone do tych uzyskanych w teście.

Podsumowanie

myPhone 1080 DURO jest bardzo dobrym telefonem dla seniorów, jednak czy wart jest wydania niespełna 400 zł, tego do końca nie jestem pewny. Na rynku za tę kwotę możemy kupić dużo lepiej wyposażone telefony konkurencji o również dość dużych przyciskach i wyraźnym menu, jednak w przeciwieństwie do omawianego telefonu, nie nadadzą one się dla każdej starszej osoby. Na pochwałę zasługuje bateria – tu konkurencja może śmiało brać przykład. myPhone 1080 DURO na pewno nie spełni oczekiwań bardziej wymagającego użytkownika. Mimo nastawienia na starszego odbiorcę tego modelu, za dużą wadę należy uznać brak dostępu do Internetu, co w drugiej dekadzie XXI wieku jest nieporozumieniem. W końcu seniorzy też mogę mieć ochotę poczytać najświeższe wiadomości czy sprawdzić pogodę przed wyjazdem na ryby.

Wady:

 • brak słownika t9
 • brak obsługi Internetu
 • niska głośność rozmów
 • słaba jakość robionych zdjęć

Zalety:

 • dobra bateria
 • czytelny wyświetlacz oraz klawiatura posiadająca duże przyciski
 • obsługa kart microSD
 • bardzo dobrze wykonana obudowa
 • dedykowany przycisk blokady klawiatury oraz SOS
 • wbudowana latarka

Autor: Mariusz Burski

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x