Telefony Plusa: Sony Ericsson W715 – muzyka w Internecie w zasięgu kliknięcia

malyw715Sony Ericsson W715, to kolejny model szwedzko-japońskiej firmy z linii Walkman, który na rynek trafił pod koniec 2008 roku.

Początkowo telefon był dostępny jedynie w sieci Vodafone.Niemniej, od momentu pokazania się w ofercie sieci Plus (nie jest dostępny u innych operatorów), W715 cieszy się coraz większym zainteresowaniem na naszym rynku.
Telefon najłatwiej można określić jako nieco ulepszoną i odrobinę ładniejszą wersję W705. Na jego pokładzie znajdziemy: 2,4 calowy wyświetlacz wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 320 i 262 tys. kolorów. WiFi z DNLA, odbiornik A-GPS, aparat 3,2Mpix, radio FM, odtwarzacz Walkman, akcelerometr, 120MB wbudowanej pamięci oraz slot kart M2 (do 4GB max).

69840258zz0Do tego slider posiada funkcję Shake Control (kontrola odtwarzacza przez potrząsanie telefonem), SenseMe (tworzenie list przebojów w zależnie od nastroju), program TrackID (rozpoznawanie utworów), Google Maps oraz aplikację do oglądania filmików na YouTube.

w715s2

Plusy: W715 ceniony jest głównie za łatwość obsługi, dobry aparat fotograficzny, duży wyświetlacz, sporo dodatkowych funkcji.

Minusy: Telefon ze średniej półki, lecz tańsze telefony mają podobne parametry i funkcje, wniosek – zbyt wysoka cena.

Ocena ogólna: W ocenie użytkowników W715 zdobył 5/5 gwiazdek.

Opinie posiadaczy*: Zdecydowana większość użytkowników W715 jest zadowolona ze swojego telefonu. Za największe plusy tego modelu, użytkownicy uważają: posiadanie WiFi, odbiornika GPS wraz z nawigacją, dobry odtwarzacz mp3 a także dodatkowe funkcje jak Shake Control. Do tego, według posiadaczy, jest on bardzo solidny. Niemniej jednak, tu pojawiają się głosy, że slider mimo ogólnej solidności wykonania, nie jest w stanie wytrzymać przypadkowych upadków. Bez wątpienia, największym minusem komórki jest pozbawiony autofocusa aparat oraz słaby głośnik telefonu.

Ceny: Telefon za 1zł w Taryfie Syberyjskiej 75 i MixPlusie w zobowiązaniu 80zł/30 doładowań.

*wg serwisu Komórkomaniak.pl

Propozycję zamieszczenia tego telefonu w naszym cyklu przysłał vod.Written by: Radosław Witan

1 Comment Added

Join Discussion
  1. Korpi 10-03-2011 |
    Telefon tylko w Plusie. Wcześniej miałem W610i który też brałem z Mix'a. Zawsze się wyróżniam z tłumu. Niestety ludzie wolą W5195 który zdecydowanie lepiej gra. Ale na słuchawkach W715 nie ma sobie równych (Creative EP-630}. Aparat też porażka, niby dioda i Geotaging ale to tylko chyba gadżet. GPS dobry i nie dobry. Fajnie jak mamy pakiet netu. Nie trzeba się bać wchodząc w Google Maps bo Nawigacje pod javę są "biedne" lub płatne. Sony Ericsson tak naprawdę nigdy nie miał ograniczeń jak chodzi o wielkość kart pamięci. Sam używam 8GB nie odczuwają żadnych spowolnień. Nawet stary dobry W200i obsłuży. Tylko musi chwile poczekąc by "załapał". Może dużo krytyki. Ale chyba nikt się by nie odważył tak mówi o własnym telefonie ;p Jeśli potrzebujesz wyrąbistego głośnika weź W595, jeżeli już potrzebujesz WiFi i GPS o oczywiście niebo w uszach jak chodzi o muzykę bierz W715 Telefon od razu jak się pojawił (początek 2009 roku a nie pod koniec 2008r.) od razu mi się spodobał. Czekałem i się doczekałem że będzie w Plusie (wiadomo przez Vodafon'e). Co ciekawe w ofercie pojawił sie w październiku 2009r. a był dopiero w listopadzie. Specjalnie zamówiłem i mam jako pierwszy w Bydgoszczy a może nawet i w Polsce...

Leave Your Reply