Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

bada Cup – Samsung łowi talenty

Już wkrótce na polski rynek wkroczy długo oczekiwana, nowa generacja smartfonów działających w oparciu o autorską platformę Samsung bada oraz sklep z aplikacjami Samsung Apps! Z okazji tej potrójnej premiery Samsung rozpoczyna bada Cup – konkurs,  w którym mogą wziąć udział programiści i twórcy aplikacji mobilnych z całej Polski.

Wszyscy z nich, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji, będą mogli pokazać swoje możliwości tworząc aplikację w jednej z czterech kategorii: Społeczności, Gry, Informacja  i rozrywka oraz Narzędzia. Jest o co walczyć, pula nagród wyniesie bowiem aż 450 tys. złotych. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 30 lipca, a już w sierpniu 2010 poznamy nazwiska 21 najlepszych polskich twórców aplikacji mobilnych! bada Cup jest częścią ogólnoświatowej akcji – bada Developer Challenge, z całkowitą pulą nagród
2,7 mln $.

Zasady bada Cup

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 30 lipca. Przesyłać je można za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.bada.samsung.pl. Po rejestracji, w serwisie można również pobrać SDK – zestaw narzędzi niezbędnych do stworzenia aplikacji, oraz skorzystać z poświęconego konkursowi forum. Jury oceniające prace będzie premiowało przede wszystkim innowacyjność i niepowtarzalność koncepcji stojącej za projektem aplikacji. Duże znaczenie będą również miały takie cechy jak: komercyjny potencjał, funkcjonalność, walory użytkowe oraz estetyczne projektu.

Jury konkursu wyłoni dziewięć najlepszych prac. Twórca zwycięskiej aplikacji otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 100 tys. złotych. Autorzy, których prace uplasują się na miejscach od 2 do 4, wygrają po 50 tys. złotych. Natomiast zdobywcy czterech kolejnych miejsc otrzymają po 30 tys. złotych. Wszyscy laureaci otrzymają smartfony Samsung Wave .

Dodatkowo, w każdej kategorii Jury wybierze i nagrodzi po trzy najlepsze aplikacje. Autorzy najlepszych prac będą premiowali nagrodą 5 tys. za zajęcie I miejsca, 3 tys. złotych za II miejsce oraz 1 tys. złotych za III. Każdy z nich otrzyma również smartfon Samsung Wave.

Kategorie konkursowe

Celem bada Cup jest znalezienie prawdziwych perełek wśród aplikacji, a ich twórcy będą mogli pokazać swoją kreatywność wybierając jedną spośród czterech kategorii konkursowych:

Społeczności – W obecnych czasach, mamy coraz mniej czasu na spotkania z przyjaciółmi. Na szczęście z pomocą przychodzą portale i serwisy społecznościowe… Stwórz aplikację, która ułatwi kontakt z bliskimi!
Słowa klucze: randki, przyjaciele, rodzina, komunikatory, społeczności, blogi.

Gry – Jesteś na nudnym spotkaniu czy długim wykładzie? W autobusie? W poczekalni? Jaka aplikacja najlepiej umiliłaby Ci wtedy czas?
Słowa klucze: puzzle, platformówki, zręcznościowe, sportowe, strzelanki, karty, edukacja

Informacja i rozrywka – Żyjemy w społeczeństwie opartym na błyskawicznym przepływie informacji i idei. Wykorzystaj to w swojej aplikacji!
Słowa klucze: wiadomości, pogoda, muzyka, film, TV, książki, turystyka, kluby, restauracje, teatry, sztuka

Narzędzia – Aplikacje funkcjonalne, ułatwiające i umilające nam życie oraz codzienną pracę. Czekamy na Twoją propozycję!
Słowa klucze: biznes, lokalizacja, zdalne sterowanie, fitness, finanse, email, grafika, wideo, waluty

bada na polskich uczelniach

Od maja na polskich uczelniach trwa też specjalny cykl seminariów poświeconych platformie bada oraz tworzeniu aplikacji w tym środowisku. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów
z Samsung Electronics Poland R&D Center. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na www.bada.samsung.pl.

Platforma bada

Platforma bada otwiera nowe możliwości nie tylko przed użytkownikami telefonów, ale również twórcami aplikacji mobilnych. Nowa platforma to kompleksowe środowisko, oddające w ręce deweloperów rozbudowane zaplecze do tworzenia nowych aplikacji i usług. Obejmuje ono zarówno szeroki system wsparcia technicznego, jak i wydajne narzędzia do tworzenia nowych aplikacji SDK (Software Development Kit) oraz pełne wsparcie procesu sprzedaży za pośrednictwem Samsung Apps. Nie do przecenienia jest również rynkowy potencjał nowego rozwiązania – według prognoz telefony działające w oparciu o bada będą dostępne w ofercie ponad 100 operatorów, w ponad 50 krajach świata.

Samsung Apps

Premierze nowej platformy bada towarzyszy również silna rozbudowa serwisów Samsung Apps – w 2010 roku sklepy z aplikacjami Samsunga będą dostępne w 50 krajach na całym świecie. W Polsce użytkownicy będą mogli korzystać ze sklepu już na przełomie maja i czerwca.  W początkowej fazie jego zasoby będą opierały się o lokalizowane aplikacje globalne. Dodatkowo, na zlecenie Samsung tworzeniem aplikacji zajmą się wybrane, wyspecjalizowane w tej dziedzinie, firmy oraz warszawskie R&D Center. Tuż po premierze na „półkach” Samsung Apps znajdzie się 300 aplikacji, a ich liczba będzie sukcesywnie rosła.

Źródło: Samsung

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x