Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Ericsson otrzymał wysoką ocenę w raporcie Greenpeace

Ericsson otrzymał wysoką ocenę w rankingu opublikowanym w raporcie Greenpeace „Cool IT Leaderboard” (Najlepsze firmy informatyczne) jako jedna z firm z tej branży „najodważniej i najbardziej kompleksowo działających na rzecz rozwiązania problemu zmiany klimatu”.

Raport ocenia światowe firmy informatyczne na podstawie ich działań mających na celu wprowadzanie innowacji zmniejszających emisję, zmniejszenie własnego zużycia energii i wspieranie nowatorskiej polityki ochrony klimatu i oszczędzania energii.

Mijają dwa lata od opublikowania przez Climate Group raportu „SMART 2020”, w którym wskazano, że sektor informatyczny może zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych w skali całej globalnej gospodarki o 15% do 2020 r. „Część firm wyróżnia się kompleksowym podejściem do problemu zmiany klimatu, a niektóre stały się liderami w tej dziedzinie” — stwierdza Greenpeace w swoim oświadczeniu.

Ericsson bierze aktywny udział w publiczno-prywatnej dyskusji, w której omawiana jest rola technologii teleinformatycznych w przeciwdziałaniu zmianie klimatu. Aktualnie firma uczestniczy w targach rozwiązań ekologicznych (Green Solutions Fair) związanych z konferencją COP 16 w Meksyku.

„W dziedzinie ochrony klimatu dystans między liderami a resztą stawki stale się powiększa — niektóre firmy informatyczne posuwają się do przodu, a inne stoją w miejscu” — powiedział Gary Cook, analityk polityki energetycznej z Greenpeace. „Greenpeace z zadowoleniem zauważa, że Ericsson proponuje rozwiązania zmierzające do przezwyciężenia kryzysu klimatycznego. Mamy nadzieję, że stałe zaangażowanie tej firmy w promowanie gospodarki opartej na czystej energii stanie się inspiracją dla całego sektora”.

„W XXI wieku infrastruktura oparta na łączności szerokopasmowej będzie odgrywać kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju gospodarczym charakteryzującym się małą emisją dwutlenku węgla. Pozwoli to wprowadzać między innymi takie usługi, jak inteligentne sieci, technologie mobilne w ochronie zdrowia (m-health) i inteligentny transport” — mówi Elaine Weidman-Grunewald, dyrektor działu zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej przedsiębiorstwa (Sustainability and Corporate Responsibility) w firmie Ericsson. „Przejście z produktów na usługi oparte na współczesnych technologiach teleinformatycznych może pozytywnie wpływać na zmianę klimatu w sposób jeszcze kilka lat temu niewyobrażalny. Ten wpływ doprowadzi do prawdziwej transformacji”.

8 grudnia Hans Vestberg, prezes i dyrektor generalny firmy Ericsson, weźmie udział w dyskusji panelowej dyrektorów firm i ministrów, aby podkreślić znaczenie teleinformatyki w rozwiązywaniu problemu zmiany klimatu. Vestberg będzie uczestniczyć w panelu będąc w Szwecji, za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego, aby udowodnić, że teleinformatyka może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Greenpeace wskazuje, że firmy informatyczne powinny stale współpracować z innymi przekształcającymi się sektorami — budownictwa, transportu, logistyki i wytwarzania czystej energii — aby aktywnie wspierać politykę, która prowadzi do globalnego upowszechnienia czystych technologii.

Źródło: Ericsson


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x