Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Iomega i EMC prezentują zewnętrzne dyski SSD

Firma Iomega, będąca własnością EMC, globalny lider w systemach ochrony danych, zaprezentowała nowe dyski zewnętrzne Iomega® External USB 3.0 SSD Flash Drives. Dyski wykorzystują ultraszybkie interfejsy USB 3.0 i wbudowane mechanizmy szyfrowania danych, jak również zabezpieczenia przez utratą danych. Urządzenia przeznaczone są dla osób, które wymagają od zewnętrznych dysków najwyższej wydajności, bezpieczeństwa i niewielkich wymiarów.

Nowe, zewnętrzne dyski Iomega SSD Flash, formatu 1,8 cala, z interfejsem USB 3.0 wykorzystują sprawdzone technologie firmy EMC. Dyski o pojemności 64GB*, 128GB oraz 256GB będą dostępne na rynku w listopadzie 2010r.

Gładka, metalowa obudowa chroniąca układy pamięci nie tylko dobrze wygląda, ale również chroni urządzenie w razie upadku z wysokości do 3 m. Nowe dyski SSD wykorzystują 256-bitowe sprzętowe mechanizmy szyfrowania, wbudowane oprogramowanie antywirusowe i archiwizacyjne. Dyski chronione są trzyletnią gwarancją.

Czas to pieniądz, jak mówi przysłowie, a nasze przenośne dyski SSD wysokiej wydajności są tego najlepszym przykładem.” – powiedział Jonathan Huberman, president Iomega Corporation. „Nowe, zewnętrzne dyski USB 3.0 SSD Flash charakteryzują się niewielkimi wymiarami i wytrzymałą obudową. Pozwalają uzyskiwać znacznie lepsze szybkości transferu danych, niż jakiekolwiek dyski wykorzystujące obracające się talerze. Wytrzymałe obudowy, sprzętowe szyfrowanie danych i zestaw dołączonego oprogramowania Iomega Protection Suite pozwalają chronić dane użytkowników czyniąc z dysków Iomega SSD Flash Drives naturalny wybór dla użytkowników oczekujących najwyższej klasy wydajności i bezpieczeństwa.”

Jak zbudowane są dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive?

Dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive są pamięciami masowymi wykorzystującymi układy typu flash i nie posiadają ruchomych części, dzięki czemu są znacznie bardziej odporne od standardowych dysków i szybsze. Doskonale nadają się do obsługi filmów HD, zdjęć, grafiki i muzyki. Profesjonalni fotograficy, edytorzy wideo, graficy i muzycy, którzy zawsze cierpią z powodu braku czasu, z pewnością docenią zalety dysków SSD.

Dyski Iomega External SSD Flash Drive z superszybkim interfejsem USB 3.0 charakteryzują się prędkością transferu dziesięciokrotnie szybszą niż USB 2.0. Nowe dyski SSD firmy Iomega dodatkowo działają dwa razy szybciej niż standardowe dyski twarde o prędkości 7200 obr/min z takim samym interfejsem USB 3.0.

Dyski SSD firmy Iomega nie wymagają zewnętrznego zasilania i mogą współpracować z komputerami wyposażonymi jedynie w gniazda USB 2.0. Firma Iomega oferuje opcjonalnie adaptery USB 3.0, które można wykorzystać w notebookach i komputerach stacjonarnych, aby zwiększyć prędkość transferu dla USB 3.0 – 5Gb/s.

Profesjonaliści stawiają na dyski Iomega USB 3.0 External SSD Flash Drive

Kevin T Gilbert, nagradzany fotograf, nauczyciel i przedsiębiorca mieszkający w Annapolis w Maryland, pełni funkcję CEO w firmie Blue Pixel, grupie kreatywnej świadczącej usługi konsultingowe dla dużych firm zajmujących się produkcją i sprzedażą oprogramowania, komputerów i kamer. Będąc pionierem fotografii cyfrowej fotografował amerykańskich prezydentów podczas produkcji programu telewizyjnego The West Wing. Gilbert nie może się nachwalić zalet nowych dysków SSD firmy Iomega.

„W ciągu roku odwiedzam 20 różnych krajów, a dyski Iomega zapewniają mi bezpieczne archiwum zdjęć jednocześnie nie przeciążając bagażu podczas lotów. Zakochałem się w nich.” – powiedział Gilbert, wybrany sześciokrotnie prezesem stowarzyszenia White House News Photographers Association. „Rozmiar, prędkość i przenośność mają dla mnie znaczenie podczas podróży po świecie. W czasie, gdy linie lotnicze zmniejszają wciąż limit bagażu, dyski Iomega SSD ratują mi życie. Zalety dysków SSD doceniam ja i wszyscy, którzy fotografują podczas podróży.”

Dołączony pakiet oprogramowania chroniący pliki  i pomagający oszczędzać pieniądze.

Dołączony do dysku Iomega External SSD Flash Drive  darmowy pakiet oprogramowania Iomega Protection Suite, zawierający narzędzia do archiwizacji i ochrony antywirusowej, pomaga chronić cenne zdjęcia, filmy i inne dane.

Iomega Protection Suite zawiera:

  • v.Clone™, oprogramowanie do wykonywania wirtualnej kopii komputerów PC – łącznie z systemem operacyjnym, aplikacjami, ustawieniami i plikami na dyskach Iomega. Użytkownicy mogą wykorzystywać wirtualne kopie komputerów na dowolnych innych komputerach, tak jakby pracowali na własnych PC. Po ponownym podłączeniu do komputerów, z których była wykonywana kopia, następuje proces automatycznej synchronizacji danych. **
  • 12-miesięczną subskrypcję oprogramowania Trend Micro™ Internet Security dla PC lub Trend Micro™ Smart Surfing dla Mac.
  • Iomega QuikProtect: oprogramowanie do archiwizacji na poziomie plików na dyski twarde i sieciowe urządzenia typu NAS (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • Roxio® Retrospect® Express: oprogramowanie do archiwizacji danych, aplikacji i ustawień (do notebooków i komputerów biurkowych Windows i Mac).
  • MozyHome™ Online Backup Service: internetowa usługa darmowej archiwizacji 2GB danych (nielimitowana przestrzeń na archiwum za 4,95 USD/miesiąc).  Serwis MozyHome Online pozwala odtworzyć najistotniejsze dane z dowolnego komputera z dostępem do Internetu z dowolnego miejsca na świecie.

Wszystkie programy Iomega Protection Suite mogą być pobrane przez Internet na nowe dyski eGo.

Ceny gwarancja i dostępność

Nowe dyski Iomega® External SSD Flash Drive USB 3.0 będą dostępne w listopadzie  w trzech pojemnościach: 64GB w cenie ok. 790 zł brutto, 128GB w cenie 1410 zł brutto i 256GB w cenie 2750 zł brutto. Dyski będą dostępne u autoryzowanych dystrybutorów, integratorów jak również sprzedawców detalicznych oraz w sklepie internetowym www.iomega.com.

Dyski, chronione są trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet.

Więcej informacji o produktach Iomega i cenach można znaleźć na stronie www.iomega.com.

*           1 GB = 1,000,000,000 bajtów.

**          1 TB = 1,000,000,000,000 bajtów.

***        Drop Guard™ Xtreme wykorzystuje gumowane osłony Iomega Power Grip Band, które zapewniają ochronę przed upadkiem z wysokości ponad 2 m na przemysłową wykładzinę, jednak nie gwarantują, że dane nie zostaną utracone.

****       Technologia v.Clone nie jest obecnie kompatybilna z komputerami Mac lub PC, które nie pozwalają  na instalację aplikacji v.Clone, takich jak, np. komputery w kawiarenkach internetowych i innych publicznych miejscach. v.Clone nie jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

*****      Przyjęto następujące założenia – Piosenki (MP3): 128 kb/s, kompresji 11:1, 4 min/piosenkę; Zdjęcia: 2.5MB na JPG, 6 megapikselowy aparat; DVD wideo: 5,5 Mb/s (2,597 GB/godzinę).

Źródło: Iomega

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x