Komórka bez głośnika

wpis w: Telekomunikacja | 0

Naukowcy i inżynierowie z Japonii opracowali smartfon pozbawiony głośnika, którym transmisja dźwięku odbywa się poprzez wibracje, emitowane przez płytkę umieszczoną nad wyświetlaczem – poinformował Computerworld. Naukowcy i inżynierowie pracujący dla japońskiego koncernu Kyocera, opracowali prototypowy smartfon pozbawiony głośnika. Jak stwierdzono w komunikacie w konstrukcji urządzenia po raz pierwszy zastosowano znane biologom zjawisko przewodnictwa tkankowego. Wibracja, emitowana przez płytkę o nazwie “Smart Sonic Receiver”, umieszczoną ponad wyświetlaczem, w bezpośredniej bliskości ucha zostaje zamieniona na dźwięki. Są one wyraźniejsze i pozbawione zakłóceń jakie generuje tło dźwiękowe rozmówcy.

W trakcie demonstracji inżynierowie z Kyocera łączyli się ze sobą w pobliżu głośnika nadającego bardzo głośno muzykę rockową. Dźwięki te nie docierały do rozmówców, a połączenie głosowe było czyste i pozbawione zakłóceń. “Smart Sonic Receiver” może działać także w słuchawkach. Smartfon pokazano czasie targów Wireless Japan w Tokio, 31 maja br.
Nowy smartfon Kyocery posiada jednak mały głośnik po zewnętrznej stronie, dla emitowania sygnału połączenia i funkcji zestawu głośno mówiącego. Jest wyposażony w 4 calowy wyświetlacz, kamerę 8 Mpx, port podczerwieni i pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0. Smartfon umieszczono w obudowie wstrząso- i wodoodpornej, jako model sportowy. Pierwsza seria znajdzie się w sprzedaży na początku czerwca br.

(ź) wp.pl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments