Następca Z1 już w drodze

Niecały tydzień temu Sony zaprezentował Xperię Z1S oraz Z1 Compact, a już dzisiaj w sieci znalazła się garść informacji o Xperii Z2 o tajemniczej nazwie kodowej “Sirius”

Jak donosi @evleaks w Sony Z2 znajdziemy 5,2″ ekran o rozdzielczości 2560 x 1440. Oprócz tego niezmieniony względem poprzedniczki 20,7 Mpix aparat oraz ogromną 3,700 mAh baterię. Całość ma być zamknięta w ultra smukłej, wodoodpornej obudowie. Następca Z1 będzie wyposażony także w technologię Mobile Bravia Engine 3 odpowiadającą za świetną jakość obrazu.

 25864maxresdefault_(1)

Póki co nie ma informacji na temat chipsetu oraz pamięci RAM, ale możemy przypuszczać, że znajdziemy tutaj Snapdragona 805 wspieranego przez 3 GB pamięci RAM. Jak widać względem poprzedniczki nie zmieni się aż tak dużo, ale zawsze to zmiana na lepsze i pozwalająca konkurować z najlepszymi smartfonami na rynku. W całym przecieku pojawia się też informacja na temat rzekomej daty premiery, która miałaby się odbyć podczas targów MWC 2014 pod koniec lutego.

Komentarze

Written by: Radosław Dominiak

W redakcji PlusBloga od ponad 2 lat. Uwielbia absolutnie wszystko co ma mobilny system na pokładzie i często poświęca temu zbyt dużo czasu niż powinien. Za wzór dobrze prowadzonej firmy w branży technologicznej uważa Apple. Oprócz technologii wielki miłośnik motoryzacji, podróży, muzyki, sportu i dobrych filmów.