Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nawigacja BLOW GPS50Ybt otrzymała certyfikat poprawności obsługi systemu Traffic on-line najnowszego programu AutoMapa 6.5

BLOW, producent zaawansowanych samochodowych urządzeń multimedialnych, poinformował o otrzymaniu certyfikatu zgodności z oprogramowaniem nawigacyjnym AutoMapa 6.5 dla nawigacji BLOW GPS50Ybt. Nawigacja ta jest jednym z pierwszych certyfikowanych urządzeń PND, które w pełni wykorzystuje możliwości AutoMapa Traffic – inteligentnego systemu informowania o bieżącej sytuacji drogowej i wyznaczania, na jego podstawie, optymalnych tras przejazdu. BLOW GPS50Ybt komunikuje się z serwerami monitoringu ruchu AutoMapy poprzez podłączony za pośrednictwem Bluetooth telefon z dostępem do Internetu. Otrzymanie certyfikatu zgodności z oprogramowaniem gwarantuje, że wszystkie kolejne wersje AutoMapy® z systemem Traffic będą działać na tych urządzeniach poprawnie.

„Mottem naszej firmy jest dostarczanie polskim konsumentom najlepszych na rynku technologii w atrakcyjnej cenie.” – powiedział  Radosław Leszek, zarządzający marką BLOW. Certyfikat AutoMapy dla nawigacji BLOW to gwarancja najwyższej jakości oferowanych produktów.”

„Współpracujemy blisko z firmą BLOW w celu udostępnienia naszych produktów użytkownikom BLOW – popularnych nawigacji, cieszących się dobrą opinią.” – powiedział Janusz M. Kamiński, Dyrektor ds. PR i marketingu Automaty. „Jesteśmy przekonani, że użytkownicy nawigacji BLOW dołączą do ogromnej rzeszy osób, które wykorzystują i udostępniają informacje o ruchu drogowym.”

AutoMapa Traffic

System AutoMapa Traffic to inteligentny system wyznaczający optymalną trasę przejazdu na podstawie zebranych statystycznych informacji o ruchu drogowym, jak i danych pobieranych w trybie on-line od innych użytkowników ruchu. Blisko 70 tysięcy niezależnych źródeł informacji o sytuacji drogowej pozwala unikać miejsc, gdzie nastąpiły awarie sygnalizacji świetlnej, wypadki, czasowe zamknięcia skrzyżowań, zatory, korki czy remonty na drodze. Baza danych programu zawiera szczegółowy obraz sytuacji drogowej całej Polski, dzięki czemu program wie, jak zmienia się ruch uliczny w zależności od dnia i godziny naszej podróży. Dzięki niej, użytkownicy nawigacji korzystający z AutoMapy Traffic dotrą do celu szybciej od innych, nawet w godzinach szczytu i w obcym mieście.

BLOW GPS50Ybt

BLOW GPS50Ybt to jedna z najbardziej zaawansowanych nawigacji na polskim rynku. Ogromny, 5-calowy ekran dotykowy umożliwia zarówno doskonałą widoczność trasy i okolicy podczas jazdy jak i  komfortową obsługę urządzenia. Świetnie nadaje się do korzystania z Internetu i podglądu z kamery cofania. 42-kanałowy odbiornik GPS firmy SiRF Star, w połączeniu z procesorem MTK MT3351 o częstotliwości 468 MHz, zapewniają wyjątkową dokładność ustalania położenia nawet w trudnych warunkach terenowych i słabej widzialności satelitów. Urządzenie pozwala też szybko, po włączeniu, ustalić pozycję pojazdu nawet w czasie ruchu. Nawigacja wyposażona jest złącze Bluetooth do przesyłania danych i głosu z telefonu, system głośnomówiący, przeglądarkę internetową, wejście wideo i transmiter FM, umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego. Dane drogowe, system optymalizacji trasy i najświeższe informacje o sytuacji drogowej zapewnia najnowsza Automapa 6.5. Nawigacja może współpracować z opcjonalnymi bezprzewodowymi lub przewodowymi kamerami cofania, ułatwiając parkowanie i jazdę do tyłu w zatłoczonej przestrzeni miejskiej. Szeroki kąt widzenia kolorowej kamery i duży ekran sprawiają, że nawet początkujący kierowcy polubią trudne manewry cofania. Po podłączeniu zasilania kamery do świateł cofania, nawigacja będzie automatycznie pokazywała widok do tyłu po włączeniu biegu wstecznego.

BLOW GPS50Ybt – najważniejsze cechy:

 • Wyświetlacz dotykowy LCD 5 cali, 480 x 272 piksele
 • System operacyjny Windows CE 5.0 NET
 • Procesor MTK MT3351 ARM1176JZ-S  468 MHz
 • Wbudowany odbiornik GPS SiRFStar 3i+ (42 kanały )
 • Gniazdo pamięci microSD
 • Złącze mini USB 2.0 Full Speed z możliwością ładowania baterii przez USB
 • Wejście Video-IN
 • Wbudowany transmiter FM umożliwiający przesyłanie dźwięku do radia samochodowego
 • Bluetooth
 • System głośnomówiący z możliwością wyświetlania książki telefonicznej i historii połączeń z telefonu
 • Dodatkowe narzędzia: przeglądarka internetowa, czytnik e-booków, kalkulator, gry
 • Możliwość definiowana ścieżki GPS
 • Obsługiwane formaty wideo: WMV9, MPEG4, DivX 5.0, 4.0, 3.11, XVid, MPEG2, AVI, MOV, ASF
 • Obsługiwane formaty zdjęć: JPEG, GIF, PNG, BMP
 • Obsługiwane pliki audio: MP3, WAV i WMA
 • Wymiary 135 x 86 x 13 mm

Podstawowe modele nawigacji BLOW GPS50Ybt dostępne są na rynku polskim odpowiednio cenie:

– BLOW GPS50Ybt bez mapy wynosi 498 zł brutto,

– BLOW GPS50Ybt z Automapą Polska XL – 598 zł brutto,

– BLOW GPS50Ybt z Automapą Europe – 758zł brutto.

Zestaw nawigacji samochodowej BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania dostępny jest na rynku polskim w sugerowanej cenie:

– BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania +  Automapa Polska XL – 738 zł brutto,

– BLOW GPS50Ybt z kamerą cofania +  z Automapa Europe –  898 zł brutto.

Źródło: Blow

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x