Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowe smartfony Nokia oraz odświeżenie Symbiana

Nokia zapowiedziała dziś wprowadzenie na rynek modelu Nokia E6, przeznaczonego dla klientów biznesowych oraz Nokia X7 – smartfonu skierowanego do miłośników rozrywki.

Są to pierwsze urządzenia z udoskonaloną wersją Symbiana, oferującą nowe ikony oraz funkcje zwiększające komfort obsługi, w tym łatwiejsze wprowadzanie tekstu, szybszą przeglądarkę internetową oraz najnowsze Ovi Mapy.

„Wprowadzenie tych dwóch produktów wzmacnia nasze portfolio smartfonów. Obydwa urządzenia oferują ładniejszą i bardziej intuicyjną wersję Symbiana, która wkrótce dostępna będzie także w Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 czy Nokia C6-01” – powiedziała Jo Harlow, szefowa Nokia Smart Devices.

„Jesteśmy przekonani, że z tymi i kolejnymi urządzeniami opartymi na najnowszej wersji oprogramowania Symbian możemy utrzymać zainteresowanie obecnych użytkowników i przyciągnąć nowych klientów, w tym korzystających obecnie ze smartfonów konkurencji.”

Nokia E6, stanowiąca kontynuację wysoko ocenianych modeli Nokia E71 i Nokia E72, to smukły, stylowy smarfton z pełną klawiaturą QWERTY oraz wysokiej rozdzielczości ekranem dotykowym. Urządzenie zaprojektowane zostało przy wykorzystaniu najwyższej klasy materiałów, takich jak stal nierdzewna i szkło, a jego kompaktowy rozmiar sprawia, że można je obsługiwać zarówno jedną, jak i dwiema rękami.

Ponadto Nokia E6 oferuje baterię o wyjątkowo długim czasie działania, a także zainstalowane fabrycznie oprogramowanie firmy Microsoft, w tym dostęp do Microsoft Exchange, Microsoft Communicator Mobile i Microsoft SharePoint.

Nokia X7 to smartfon stworzony do rozrywki, wyposażony w idealny do gier ekran o przekątnej 4″ oraz aparat o rozdzielczości 8 MPix, nagrywający filmy w jakości HD. Swój unikalny wygląd Nokia X7 zawdzięcza między innymi połączeniu stali nierdzewnej i szkła. W urządzeniu zainstalowano fabrycznie popularne gry Galaxy on Fire HD i Asphalt 5 HD.

Nokia E6 i Nokia X7 to jednocześnie pierwsze smartfony zawierające kompletną aktualizację systemu Symbian . Znajdują się w niej nowe, atrakcyjne ikony, ulepszone funkcje wprowadzania tekstu, szybsza przeglądarka internetowa oraz ostatnia odsłona Map z udoskonaloną funkcją wyszukiwania i nowymi trasami transportu publicznego.

Ponadto znajdziemy tu także całą gamę ciekawych funkcji, które docenią nie tylko klienci biznesowi. Wśród nich znajdują się zabezpieczenia klasy korporacyjnej ze sprzętową akceleracją szyfrowania oraz nowe funkcje e mail, takie jak pełna obsługa zaproszeń na spotkania.

W najbliższych miesiącach nowa wersja oprogramowania, określana także jako Symbian Anna, będzie zainstalowana w dostępnych w sprzedaży modelach Nokia N8, Nokia E7, Nokia C7 i Nokia C6-01, natomiast obecni użytkownicy wymienionych smartfonów będą ją mogli pobrać z Internetu.

Więcej informacji o smartfonach Nokia X7 i Nokia E6 można uzyskać pod adresem:

http://events.nokia.com/discover-symbian

(ź)nokia

 

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x