Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

[Aktualizacja] Nowy smartfon Nokia N9 z MeeGO

Nokia zaprezentowała dzisiaj smartfon Nokia N9. Model ten, przeznaczony dla osób ceniących wysokiej klasy wzornictwo i najnowsze technologie, wyróżnia sposób sterowania — wyłącznie poprzez dotyk. Podczas opracowywania koncepcji smartfonu Nokia N9 jego projektanci skupili się na najczęstszych czynnościach użytkowników: korzystaniu z aplikacji, prowadzeniu komunikacji na portalach społecznościowych i pracy wielozadaniowej. Prócz wielu udogodnień w tych obszarach, Nokia N9 oferuje także najnowsze technologie w zakresie fotografii, audio, wideo i nawigacji.

Smartfon Nokia N9 nie ma klawiatury ani przycisków na froncie urządzenia. Jego szklany ekran z zaokrąglonymi krawędziami umożliwia płynne nawigowanie dotykiem i szybkie przechodzenie do poszczególnych funkcji urządzenia dzięki przesuwaniu palcem po ekranie (ang. „swipe”). Wszystko, czego użytkownik potrzebuje, znajduje się na trzech ekranach, nie ma więc potrzeby przeszukiwania menu, jak w tradycyjnych smarftonach.

Jedno przesunięcie palcem i jesteś w domu
By płynnie poruszać się po zawartości smartfonu i przejść na przykład do ostatnio używanej aplikacji wystarczy jedno przesunięcie palcem po ekranie. Po zakończeniu pracy nie musisz wyłączać aplikacji – wystarczy jeszcze jednym ruchem przejść do miejsca, które Cię interesuje.

Innowacyjny ekran wypełniający całą powierzchnię i mniej zerwanych połączeń
Nowy interfejs wykorzystuje w pełni potencjał dużego wyświetlacza AMOLED o przekątnej 3,9 cala. Wykonany został z odpornego na zadrapania szkła, które umożliwia użytkownikowi płynną interakcję z wyświetlaną zawartością. Obudowa smartfonu została wykonana przy użyciu najlepszych obecnie technologii obróbki poliwęglanów. Dzięki temu antena Nokia N9 działa wydajniej niż w większości konkurencyjnych urządzeń, oferując lepszą jakość odbioru, wyższą jakość głosu i zapewniając mniej zerwanych połączeń.

Zdjęcia, mapy i multimedia — inteligentne i wszechstronne
Matryca 8Mpix. Carl Zeiss z funkcją automatycznej ostrości, szerokokątny obiektyw, nagrywanie wideo z jakością HD oraz bardzo jasny obiektyw to cechy, dzięki którym aparat działa świetnie nawet przy słabym oświetleniu, a Nokia N9 staje się urządzeniem oferującym jedne z najlepszych zdjęć w historii smartfonów. Filmy wykonane nowym aparatem Nokia można oglądać w panoramicznym formacie 16:9. Nokia N9 to także pierwszy na świecie smartfon z technologiami Dolby Digital Plus i Dolby Headphone, dzięki którym użytkownik może słuchać dźwięku surround za pośrednictwem dowolnych słuchawek.

Dzięki najnowszej technologii łączności bezprzewodowej – NFC (Near Field Communication), można łatwo wymieniać się zdjęciami i nagraniami wideo oraz łączyć się z akcesoriami Bluetooth — na przykład bezprzewodowym głośnikiem muzycznym NFC Nokia Play 360°. W tym celu wystarczy jedno dotknięcie urządzeń.

Nokia N9 zawiera mapy oraz bezpłatną nawigację samochodową i pieszą ze wskazówkami głosowymi na każdym zakręcie. Dla wygody użytkownika i ze względu na inne scenariusze korzystania aplikacja do nawigacji „Samochodem” została oddzielona od aplikacji „Mapy”.

Smartfon Nokia N9 będzie dostępny w trzech kolorach — czarnym, różowym i niebieskim. Do wyboru będą także dwa warianty pamięci: 16 GB i 64 GB. Nokia N9 pojawi się w sklepach jeszcze w tym roku, a informacje o cenach i dostępności na poszczególnych rynkach zostaną podane bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży.

Więcej informacji o smartfonie Nokia N9 można znaleźć pod adresem http://swipe.nokia.com.

 

[Aktualizacja 19:30]
Nokia udostępniła film z prezentacją telefonu N9:

Źródło: Nokia

Piotr Kowalik

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x