Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Plus testuje LTE

W dniach 8 – 10 września 2010, podczas XX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju , iPlus będzie testował najnowszą technologię telefonii komórkowej 4. generacji, zwaną także LTE (Long Term Evolution). Jest to następca technologii 3G/HSPA, który ma radykalnie zwiększyć prędkość przesyłania danych w urządzeniach mobilnych, a co za tym idzie – udostępnić nowe usługi oraz obecnie używane (www, email, wideo) przyśpieszyć lub wzbogacić.

Testowa instalacja LTE sieci Plus w Krynicy pracuje w paśmie 2600 MHz i umożliwia pobieranie danych z maksymalną prędkością do 100 Mb/s, czyli około 10 razy szybciej niż przy wykorzystaniu HSPA. Maksymalna prędkość wysyłania danych wynosi 40 Mb/s.

Dla klienta główną przewagą LTE nad systemami obecnie wykorzystywanymi jest dużo większa przepustowość i bardzo małe opóźnienia – około 10 milisekund. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bez „przerywania i zacinania” oglądać wideo z sieci, korzystać z telewizji na żądanie, prowadzić wideokonferencję, a także bez zakłóceń korzystać z rozmów VoIP lub gier sieciowych z dynamiczną akcją.

Dzięki technologii LTE pobranie filmu o wielkości 1GB z maksymalną prędkością 100 Mb/s zajmie tylko około 1,5 minuty. LTE to także możliwość dostarczania zaawansowanych usług mobilnych, takich jak telewizja HD, wideo na żądanie lub wygodny e-learning online oparty na wideokonferencji.
Sprzęt do stanowiska testowego zapewniła firma Nokia Siemens Networks, a notebooki oraz modemy USB – Samsung. Modemy te są zbliżone wymiarami do obecnie sprzedawanych popularnych modeli modemów HSPA+.

iPlus to największy zasięg mobilnego internetu. W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z szybkiej technologii transmisji danych HSDPA można korzystać w ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez ponad 60% ludności.

Oferta iPlus dostępna jest w sieci sprzedaży Plus, w najlepszych sklepach ze sprzętem komputerowym na terenie całego kraju oraz w sklepie internetowym na www.iplus.pl

Więcej informacji o ofercie iPlus, zasięgu oraz sieci sprzedaży na stronach www.iplus.pl

Źródło: Plus


Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x