Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Polkomtel: Przestępstwo UOKiK

Wczoraj pod pretekstem podejrzeń zmowy między operatorami w zakresie mobilnej telewizji, do siedzib kilku operatorów wkroczyła policja wraz z urzędnikami UOKiK. Plus rozważa wystąpienie do sądu przeciwko UOKiK.

Polkomtel, operator sieci Plus, w przesłanym do mediów oświadczeniu zapewnia, że nie był stroną jakiejkolwiek zmowy mającej na celu ograniczenie konkurencji w jakimkolwiek obszarze, w którym prowadzi swoją działalność.

Według zarządu spółki zastosowane środki stanowią przykład nadużycia posiadanych kompetencji przez UOKiK, i próbę wymuszenia współpracy z naszej strony z podmiotem komercyjnym domagającym się szczególnego sposobu traktowania. Dotyczy to operatora telewizji mobilnej i jego późniejszej oferty hurtowej. W ocenie sieci Plus sytuacja taka stanowi naruszenie przepisów
prawa.

Polkomtel zwraca uwagę na fakt, iż akcja UOKiK jest skutkiem decyzji UKE, dotyczącej wyboru operatora telewizji mobilnej niezdolnego do podjęcia działalności zgodnie z uzyskaną koncesją. W tej sytuacji chcąc wejść na rynek, domaga się on de facto subsydiowania swojej działalności. Operator działania UOKiK odbiera jako próbę wymuszenia na zarządzie spółki niekorzystnego rozporządzenia powierzonym mieniem.

Zarząd Polkomtel wyraża także stanowczy protest przeciwko sytuacji, w której przedstawiciel urzędu wyraził przekonanie, iż „,istnieje niedozwolone porozumienie” zanim czynności kontrolne zostały przeprowadzone. Taka sytuacja podważa zaufanie co do czystości intencji podejmowanych działań.

Operator podejmie działania prawne mające na celu ochronę interesów spółki oraz 14 mln klientów korzystających z usług sieci Plus oraz rozważa powiadomienie prokuratury o możliwości zaistnienia przestępstwa.

Źródło: Media2.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x