Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Solorz zainteresowany Plusem

Zygmunt Solorz-Żak od wielu miesięcy inwestuje w branżę telekomunikacyjną. Dzięki temu abonenci Cyfrowego Polsatu mogą korzystać m.in. z szybkiego Internetu bezprzewodowego. Na polskim rynku jest szansa do inwestycji w telekomunikacyjną spółkę Polkomtel, operatora komórkowej sieci Plus.

Nigdy nie mówię nigdy – mówi portalowi Forsal.pl Zygmunt Solorz-Żak pytany o ewentualne wejście do Plusa. Przyznaje, że inwestycja w Polkomtel miałaby sens, bo pomoże znacząco zmniejszyć koszty inwestycji w telekomunikację. Jednak Solorza nie interesuje status udziałowca mniejszościowego w Plusie.

Inwestycja w telekomunikację ma na celu umacnianie pozycji rynkowej Cyfrowego Polsatu na trundnym rynku. Właściciel Polsatu inwestuje w spółki telekomunikacyjne i nie zamierza z telekomunikacyjnego biznesu rezygnować. – Inwestujemy, gdyż uważamy, że ma to strategicznie sens dla całej grupy z Cyfrowym Polsatem na czele. (…). Mogąc oferować internet długookresowo umacniamy na rynku pozycję Cyfrowego Polsatu. Ale także tworzymy w ten sposób kanał dystrybucji wszystkich treści, które obecnie oferuje szeroko rozumiana grupa Polsat – dodaje Solorz-Żak.

Przypomnijmy, że o wyjściu z Polkomtela polskich akcjonariuszy z udziałem skarbu państwa mówi się od dawna. Wiadomo już, że swoje udziały chcą sprzedać jednocześnie wszyscy polscy akcjonariusze. Łącznie 75,5 proc. Do sprzedaży ma dojść jeszcze w tym roku lub na początku 2011 roku. Nie wiadomo jednak czy wszystkie akcje trafią do jednego inwestora. Być może dojdzie do sytuacji, że inwestorowi telekomunikacyjnemu sprzedanych zostanie 51 proc. udziałów, a reszta trafi na giełdę.

źródło: media2.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x