Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Symantec: zabezpieczenie urządzeń mobilnych

Czy kiedykolwiek zdarzyło się Wam „złapać” wirusa na Wasz ukochany smartfon? Ja przyznam się że nie. Do tej pory używałem urządzeń pracujących na Windows Mobile, Bada, BlackBerry OS, Symbian i nigdy mi się to nie przytrafiło. Jednak zachęcam do zapoznania się z rozwiązaniem przedstawionym przez firmę Symantec, producenta znanego programu antywirusowego Norton.

Firma Symantec zapowiedziała ważną aktualizację swojej strategii zabezpieczania i zarządzania urządzeniami mobilnymi. Strategia firmy Symantec zakłada dostarczanie rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw, użytkowników indywidualnych i dostawców usług komunikacyjnych, które pozwalają zabezpieczać dowolne urządzenie mobilne oraz zarządzać nim w każdym miejscu i o każdej porze.

Firma ogłosiła też nowe funkcje zabezpieczające i administracyjne dla systemów Android i Apple iOS, które uzupełniają istniejącą obsługę platform Windows Mobile, Symbian oraz BlackBerry. Nowe funkcje, w tym zdalne czyszczenie danych, egzekwowanie polityki haseł oraz inwentaryzacja urządzeń, pozwalają firmom wykorzystać nowe urządzenia, a jednocześnie zachować bezpieczeństwo i integralność danych oraz aktywów korporacyjnych.

„Misją firmy Symantec jest zabezpieczanie użytkowników i informacji, a nasze kompleksowe podejście do zabezpieczania i zarządzania urządzeniami mobilnymi stanowi kluczowe rozszerzenie ochrony, jaką zapewniamy wszystkim naszym klientom — powiedział Francis deSouza, wiceprezes Enterprise Security Group w firmie Symantec. — Dzięki oferowanym rozwiązaniom zabezpieczającym i administracyjnym dla smartfonów przedsiębiorstwa mogą pozwolić pracownikom na używanie preferowanych urządzeń bez narażania danych na ryzyko”.

Popularność smartfonów rośnie w szybkim tempie, a sprzedaż nowych urządzeń mobilnych ma wzrosnąć o 55 procent w 2010 roku. Ponadto urządzenia z systemami Android i Apple iOS do końca roku mają zdobyć 31 procent globalnego rynku(1). Coraz częściej to samo urządzenie jest używane do celów osobistych i biznesowych, do rozrywki oraz dostępu do usług świadczonych przez operatorów telekomunikacyjnych. Ta fundamentalna zmiana zachowań oznacza znaczny wzrost produktywności, ale jednocześnie reprezentuje nowe problemy z bezpieczeństwem i zarządzaniem dla trzech kluczowych grup — działów IT, konsumentów oraz dostawców usług komunikacyjnych. Symantec jako pierwszy i jedyny producent oferuje wszystkim trzem grupom rozwiązania zabezpieczające i administracyjne, które skalują się od jednego do milionów użytkowników.

Zabezpieczanie i zarządzanie firmowymi urządzeniami mobilnymi
Przedsiębiorstwa stoją przed szczególnymi wyzwaniami w zakresie zabezpieczenia urządzeń mobilnych i zarządzania nimi, ponieważ wielu użytkowników albo przynosi do pracy osobiste urządzenia, albo używa urządzeń biznesowych do celów osobistych. Wiele przedsiębiorstw nie dysponuje możliwościami obsługi różnych urządzeń konsumenckich, takich jak iPhone, iPad czy Android, co naraża na ryzyko zarówno dane korporacyjne, jak i komunikację biznesową.

Szeroka oferta biznesowych rozwiązań mobilnych firmy Symantec pomaga organizacjom wykorzystać zjawisko konsumeryzacji IT. Pozwala użytkownikom na wybór preferowanego urządzenia, a jednocześnie zapewnia zgodność z przepisami, zabezpiecza dane korporacyjne i oferuje kontrolę nad wszystkimi platformami mobilnymi. Rozwiązania te umożliwiają administratorom centralne definiowanie zasad bezpieczeństwa i bezprzewodowe dystrybuowanie ich do urządzeń. Produkty firmy Symantec obejmują:
– Zarządzanie urządzeniami: Symantec Mobile Management
– Zabezpieczenie urządzeń: Symantec Endpoint Protection Mobile Edition, – – – Symantec Network Access Control Mobile Edition
– Szyfrowanie urządzeń: PGP Mobile, PGP Support Package for BlackBerry
– Silne uwierzytelnianie: VeriSign Identity Protection (VIP) Access for Mobile, VeriSign Device Certificate Services

Zabezpieczenia urządzeń mobilnych dla użytkowników indywidualnych
Jednym z kluczowych problemów użytkowników indywidualnych jest brak możliwości adekwatnej ochrony informacji osobistych w przypadku utraty, kradzieży lub włamania do urządzenia mobilnego. Aby pomóc konsumentom, firma Symantec przedstawiła niedawno koncepcję Norton Everywhere, które oferuje ochronę znaną z komputerów PC użytkownikom nowych urządzeń oraz aplikacji konsumenckich. Inicjatywa ta oznacza, że konsumenci mogą być chronieni przez technologię Norton w każdych okolicznościach — w różnych miejscach i z poziomu różnych urządzeń. Istniejąca oferta Norton Everywhere obejmuje rozwiązania Norton Mobile Security for Android i Norton DNS. Ta ostatnia aplikacja jest dostępna w wersjach dla wielu różnych urządzeń, od iPada do konsol do gier oraz routerów Wi-Fi.

Zabezpieczenia urządzeń mobilnych dla dostawców usług komunikacyjnych
Dostawcy usług komunikacyjnych cenią innowacje w zakresie bezpieczeństwa mobilnego, ponieważ zwiększają one zadowolenie klienta, a jednocześnie zmniejszają koszty operacyjne. Firma Symantec zaoferuje niebawem nowe rozwiązania, które pozwolą dostawcom lepiej zabezpieczać sieci, skuteczniej zarządzać egzekwowaniem zasad oraz preferencjami użytkowników. Nowe technologie mogą również wpłynąć na wyższą rentowność dzięki zwiększeniu satysfakcji i zmniejszeniu odpływu klientów oraz ograniczeniu kosztów związanych z nadużyciami sieci, rozprzestrzenianiem się szkodliwego oprogramowania i spamem.

Dostępność
Rozwiązania mobilne firmy Symantec dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych są już dostępne, a rozwiązania dla dostawców usług komunikacyjnych będą dostępne jesienią 2010 r. Rozwiązania dla przedsiębiorstw można nabyć bezpośrednio od firmy Symantec albo poprzez światową sieć firm VAR, dystrybutorów i integratorów systemów. Rozwiązania Norton można nabyć w sklepach detalicznych oraz w sklepie internetowym pod adresem www.norton.com. Więcej informacji: http://go.symantec.com/mobile.

Źródło: Symantec

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x