Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Urządzenia Samsunga z Windows 8 i Windows Phone 8 zaprezentowane

Firma Samsung prezentuje na Międzynarodowych Targach Elektroniki Użytkowej i Sprzętu AGD w Berlinie – IFA 2012 – swoje urządzenia z nowej rodziny produktów ATIV. Są one oparte na platformie systemu Windows 8 oraz Windows Phone 8 i obejmują urządzenia Smart PC, tablety oraz smartfony.

Wraz z premierą systemu operacyjnego Microsoft Windows 8, firma Samsung wprowadza „ATIV”, nową markę urządzeń opartych na systemie Windows.

Firma Samsung wprowadziła takie produkty, jak:

Samsung ATIV Smart PC

Ekran Samsung SuperBright Full HD LCD o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów, gwarantującym żywe kolory i klarowny, ostry obraz. Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom dzięki któremu jest w pełni kompatybilny z aplikacjami na starsze wersje systemu Windows. Grubość urządzenia to jedynie 9,9 mm. ATIV Smart PC wyposażono w port USB 2.0 (Smart PC), dwa porty USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, miniSD oraz dwa dodatkowe porty USB 2.0 na klawiaturze. Czas pracy na baterii ma wynosić nawet do 14 godzin. Miłym akcentem uzupełniającym jest pióro S Pen, które rozpoznaje 1024 stopni nacisku.

Samsung ATIV Smart PC Pro

Od ATIV Smart PC różni się „jedynie” wydajniejszymi podzespołami i nieco grubszą obudową (11,9 mm). Zamiast procesora z linii Atom, które jak wiadomo wydajnością nie grzeszą zastosowano niskonapięciowy Intel® Core i5 najnowszej generacji.

Samsung ATIV Tab

Jest to tablet z systemem Windows 8 RT. Oznacza to, że jest urządzeniem z procesorem ARM i nie działa na nim znaczna większość aplikacji znanych z systemu Windows. Niestety, Samsung nie podał zbyt wielu szczegółów technicznych więc przedstawię wam notkę prasową:

Nowy, stylowo wykończony Samsung ATIV Tab, łączy wszystkie funkcjonalności komputera z systemem Windows 8 z zaletami typowymi dla tabletów. Dzięki kompaktowemu charakterowi, niskiej wadze (570 g), ekranowi o przekątnej 10,1 cala oraz grubości 8,9 mm, ATIV Tab jest zawsze gotowy do użycia. Błyskawicznie się uruchamia (nie potrzebuje czasu na rozruch) i oferowany jest z bezpłatną, 60-dniową wersją próbną programu Microsoft Office 2010, który zapewnia pełną elastyczność oraz wygodę podczas realizacji zadań w pracy i w domu. Bateria o pojemności 8200 mAh zapewnia wystarczającą ilość energii, by użytkownik mógł pracować nad swoim projektem, przeglądać go lub udostępniać z dowolnego miejsca i o każdej porze. Ponadto ATIV Tab jest kompatybilny z wieloma urządzeniami i akcesoriami opartymi na systemie Windows, takimi jak drukarki, klawiatury, projektory, monitory zewnętrzne oraz inne urządzenia peryferyjne. Korzystanie z portu USB oraz uHDMI nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania.

Samsung ATIV S

Dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz oraz łączność HSPA+42 pozwalają na wygodne korzystanie z przeglądarki oraz bardzo krótki czas reakcji – nawet w przypadku najbardziej wymagających gier lub aplikacji. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji nowego systemu Windows Phone 8 na znakomitym wyświetlaczu ATIV S HD Super AMOLED o przekątnej 4,8 cala.

Źródło: Samsung

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x