Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Wybierasz się na wakacje i potrzebujesz dostępu do Internetu?

Zapewne większość użytkowników orientuje się w kwestii dostępu do sieci za pomocą swojego telefonu komórkowego. Jest też wśród nas spore grono które nie ma o tym większego pojęcia. Postanawiamy przybliżyć ofertę mobilnego Internetu w telefonie sieci Plus/36i6 (nie dotyczy oferty dedykowanej do Internetu – iPlus).

Oferta pre-paid.
Plus w tej ofercie posiada najlepsza na rynku ofertę dostępu do Internetu. Oferowany jest szereg pakietów internetowych od 25 do 500MB (pakiety dotyczą ofert 36i6, Simplus, MixPlus, a koszt 1MB wynosi od 0,07zł do 0,20zł). Pakiety są taktowane co 100kB (APN: Internet) oddzielnie za wysłane i pobrane dane oraz co 10kB (APN: Wap) również oddzielnie za wysłane i odebrane dane. Pakiety są ważne 30 dni od momentu aktywowania ich na naszym koncie i mogą być wykorzystane na połączenia w dowolny sposób.

Oferta 36i6 oferuje dodatkowo bonus za doładowanie konta – w zależności od kwoty doładowania dostajemy bezpłatny pakiet 10MB (na 7 dni za odładowanie 5-29zł) oraz 25MB (na 30 dni za doładowanie od 30zł).

Należy również wspomnieć że sieć Plus oferuje darmowy dostęp do komunikatora Gadu-Gadu. Pobierana jest jedynie opłata aktywacyjna, transmisja danych jest darmowa. Komunikator łączy się przez APN: Wap.

Zarządzanie swoim kontem pre-paid można dokonać za pomocą telefonicznego E-BOK wpisując krótki kod *110# i „zadzwoń”.

Przydatne linki:

– Internet w 36i6:
http://www.36i6.pl/internet-za-darmo/
http://www.36i6.pl/nowe-pakiety-internetowe/

– Internet w Simplus:
http://simplus.pl/v.do?idx=1096547#pakiety_internetowe

– Internet w MixPlus:
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/mix/promocje/dla_obecnych_klientow/dla_posiadajacych_nowe_taryfy/tanie_megabajty/

– GG Pus:
http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/nasze_uslugi/nowosci/gadu_gadu/

-GG36i6:
http://www.36i6.pl/gg366/

Oferta abonamentowa.
Klienci abonamentowi mają dostęp do nielimitowanego mobilnego Internetu poprzez uruchomienie na swoim koncie abonamentowym usługi iPlus 1GB w cenie 59,78 zł miesięcznie. Abonent może włączyć jak i wyłączyć usługę w dowolnej chwili.

Oprócz wspomnianego iPlusa, abonenci mają możliwość aktywacji pakietów Internetowych od 25 do 500MB (pakiety iPlus MB). Cena za 1MB wynosi tutaj, podobnie jak w ofercie pre-paid, od 0,20zł do 0,07zł. Pakiety są taktowane co 100kB (APN: Internet) oddzielnie za wysłane i odebrane dane oraz co 10kB (APN: Wap) również oddzielnie za wysłane i odebrane dane. Pakiety mogą być wykorzystane na dowolne połączenia z siecią Internet.

Przydatne linki:

– iPlus w telefonie:
http://www.iplus.pl/indywidualni-potrzeby-masz-juz-telefon-w-plusie.html

– Pakiety iPlus MB:
http://www.iplus.pl/indywidualni-promocje-dla-nowych-klientow-pakiety-iplus-mb.html

Interesują Cię tylko najświeższe informacje i nie potrzebujesz dużych pakietów danych?
W sieci Plus każdy abonent/użytkownik ma dostęp do darmowego portalu informacyjno – rozrywkowego pod adresem wap.plus.pl. Z portalem należy się łączyć przez APN Wap. Portal oferuje najnowsze wiadomości z kraju i ze świata, rozrywkę w postaci gier, tapet do pobrania na komórkę oraz pozwala na darmowe oglądanie kanału TV Biznes, 4fun TV oraz VOD dla kanałów Polsat, MTV i WOW TV.

Podsumowanie.
Sieć Plus posiada bardzo dobrą ofertę dostępu do Internetu. Transmisja danych może być przeprowadza w technologii GPRS, EDGE, UMTS jak i HSPA, niezależnie czy jest się klientem abonamentowym czy pre-paid.

W zasięgu sieci Plus znajduje się ponad 99% populacji naszego kraju. Z szybkiego mobilnego dostępu do Internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60% ludności Polski.
Ponadto, w kwietniu br. Polkomtel S.A., zakończył z sukcesem testowanie we Wrocławiu technologii HSPA+. Technologia ta zwiększa pojemność sieci i pozwala na osiąganie prędkości transmisji danych nawet do 21 Mb/s.

– Mapa zasięgu sieci Plus:
http://was.plusgsm.pl/GSIMZ/ImzControl?lang=0

(mariusz9a)

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x