Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Jaki budżetowy Android wybrać? Część I

Ostatnio nieco zaniedbałem swoją działalność tutaj, ale to ze względu na to, że pracowałem nad tym zestawieniem. Android jest obecnie najpopularniejszym systemem. Wiele osób szukając swojego pierwszego smartfona stawia warunek: musi być na Androidzie. 

Postanowiłem więc zrobić to zestawienie. Oto jego główne założenia:

  • Górna granica – 500zł
  • Telefony używane
  • Bez blokady SIM-lock
  • Ceny z Allegro

Nie sugerujcie się miejscami danych urządzeń w rankingu. W tym przedziale cenowym podstawą jest kompromis, więc dany model może mieć jedną cechę lepszą od innego a inną gorszą. Wszystko jest kwestią priorytetów. Żeby był mniejszy bałagan rozbije to na przedziały cenowe.

Urządzenia do 150zł

LG GT540: jest to już dosyć leciwy telefon, a i w czasach swojej świetności był urządzeniem z niższej półki. Posiada 3″ ekran dotykowy działający w technologii oporowej o rozdzielczości 320×480. Aparat robi marne zdjęcia, a i jakość muzyki nie powala. Urządzenie jednak po dziś dzień ma olbrzymie, nieoficjalne wsparcie. Działają na nim nawet zaawansowane gry 3D wcześniej oczywiście odpowiednio spreparowane. Nie ma też wersji Androida której by na nim nie odpalono, ale oficjalnie najwyższa wersja jaką dostał to Android 2.1

Urządzenia od 150zł do 200zł

Samsung I5700. Nie jest to zbyt udany model koreańskiego producenta. Ma słabsze parametry od GT540, gorszy aparat oraz gorszą jakość muzyki. Słynne są już jego problemy z GPU. Pograć więc na nim nie pogramy. Czy jest coś w czym jest lepszy od LG? Oczywiście. Jest to większy ekran (3.2″) w technologii pojemnościowej.

Sony Ericsson Xperia X8 czyli w skrócie LG GT540 z pojemnościowym ekranem i nieco mniejszym, nieoficjalnym wsparciem. Nie będę się zbytnio nad tym modelem rozwodził.

 Urządzenia od 200 do 250zł 

Tu już zaczyna robić się ciekawiej.

Telefon nie tylko musi być funkcjonalny, musi też wyglądać. Z takiego założenia wyszło HTC tworząc model Wildfire. Ma słaby procesor, do gier się nie nadaje. Ekran mimo przekątnej 3.2″ i technologii pojemnościowej nie jest mocną stroną tego modelu ze względu na śmieszną rozdzielczość 240×320 pikseli. Wildfire ma jednak wiele zalet. Metalowa, elegancka obudowa, ekran pokryty taflą szkła. Pierwsze wrażenie wskazuje, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki. Aparat w Wildfire nie zachwyca jakością, posiada jednak lampę błyskową, która świetnie się sprawdza w roli latarki. Jeśli o wrażenia dźwiękowe chodzi – jest źle.

LG P350 jest dosyć wydajnym urządzeniem jak na swoją cenę. Ma identyczne parametry jak GT540, ale ze względu na niższą rozdzielczość ekranu i Androida w wersji 2.2 Foryo działa szybciej. Niestety, to własnie ekran jest jego największą wadą. Nie dość, że mała rozdzielczość (240×320 pikseli) to jeszcze przekątna wynosi jedynie 2.8″ co utrudnia wygodną obsługę ekranu. Jedynym jego plusem jest zastosowanie technologii pojemnościowej.

Dosyć podobny do LG P350 jeśli o parametry chodzi. Zasadniczą różnicą jest ekran o większej przekątnej – 3.14″. Muzycznie jest na akceptowalnym poziomie.

To dopiero pierwsza część zestawienia. Część druga obejmie urządzenia od 250zł do 500zł. Pominąłem kilka mniej popularnych modeli.

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x