Motorola One Vision w Plusie

Do oferty Plusa trafiła Motorola One Vision. To kolejny smartfon amerykańskiej marki, który znalazł się w oferie Plusa. Telefon może pozytywnie zaskoczyć kilkoma rozwiązaniami, dlatego też tym chętniej zapraszamy do lektury.

Motorolę One Vision mogliśmy testować przez kilka dni, gdzie sprawdziliśmy jak użytkuje się ją w praktyce. Zabraliśmy ją także na spływ kajakowy, aby poznać możliwości fotograficzne tego smartfona. Relację z tego wydarzenia znajdziecie w galerii poniżej.

Motorola One Vision podąża drogą Samsunga

I nie zrozumcie nas źle, owo wzorowanie się jest jak najbardziej pozytywne. Mowa tutaj przede wszystkim o wyświetlaczu, który został pozbawiony charakterystycznego wcięcia w ekranie, znanego choćby z HUAWEI P20. W miejsce notcha mamy za to przednią kamerę umieszczoną w lewym górnym rogu ekranu. Zastosowanie rozwiązanie przypomina to, które zaimplementował Samsung w swoim Galaxy S10e. Podczas naszej recenzji tego bardzo ciekawego flagowca, ekran sprawdzał się idealnie. Rozwiązanie z umieszczeniem przedniej kamery w lewym górnym rogu jest z pewnością świeże i nietuzinkowe. Pod tym kątem producentowi należy się duży plus.

Wracając jednak do Motoroli One Vision i jej ekranu. Mamy tutaj do czynienia z ultrapanoramicznym, 6,3-calowym wyświetlaczem Cinemavision o kinowych proporcjach – 21:9, działającym w rozdzielczości Full HD+. Kolory, jakie otrzymujemy, są żywe, o dobrym kontraście oraz nasyceniu.

Podczas naszych testów granie czy oglądanie filmów nie sprawiło żadnych kłopotów. Przeglądanie internetu, w tym czytanie artykułów czy nawigacja na kolejnych zakładkach nie była również problemem.

One Vision ma 48-megapikselowy sensor

Motorola wyposażyła swój smartfon w sprawdzony już, 48-megapikselowy sensor, który dzięki technologii łączenia pikseli (Quad Pixel) wykonuje 12-megapikselowe zdjęcia. Charakteryzują się one lepszym kontrastem, poprawioną kolorystyką i kontrastem względem tych tradycyjnych kadrów wykonanych bez wykorzystania tej technologii.

Z przodu znajdziemy zaś 25-megapikselową matrycę. I tutaj znalazła się technologia zaimplementowana w tylnym aparacie – Quad Pixel, a więc finalnie otrzymujemy zdjęcie o rozdzielczości 6 megapikseli. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy robić sobie selfie o mniejszych szumach i artefaktach. To tym ważniejsze, że często przednie kamery w aparatach są słabsze niż te, które producenci instalują na tyłach urządzeń.

Podczas fotografowania mamy dostęp do rozbudowanego trybu fotograficznego, z pełnym trybem manualnym na czele. Oczywiście, dla osób które nie chcą zagłębiać się w ustawienia, producent przewidział także rozbudowane funkcje automatyczne. Mamy tutaj między innymi automatyczne wykrywanie uśmiechu, oświetlenie portretowe czy inteligentny dobór ustawień, w zależności od fotografowanych warunków.

Faktycznie, zdjęcia wykonane Motorolą One Vision bardzo przypadły nam do gustu. Bardzo dobry kontrast, rozpiętość tonalna oraz ostrość (nawet pod ostre światło, przy zachodzie słońca) z pewnością przypadną Wam do gustu.

Wydajny procesor i Android One

Motorola One Vision to szybki telefon. Poszczególne aplikacje uruchamiane są bardzo sprawnie, zaś sam system działa bez zarzutów. Duża w tym zasługa programu Android One Google’a, który przeznaczony jest dla tańszych smartfonów. Dzięki odpowiedniej optymalizacji oprogramowania, zachowujemy wysoką wydajność urządzenia.  Warto również wspomnieć o jego aktualizacjach. Producent podkreśla, że te będą dostarczane przez dłuższy niż w przypadku innych telefonów czas.  

W przypadku procesora, stanowiącego rdzeń One Vision, mamy tu do czynienia z jednostką produkowaną przez Samsunga – ośmiordzeniowym modelem Exynos 9609. Producent sparował go z 4 GB pamięci RAM, oferując również 128 GB przestrzeni na dane. Taka konfiguracja powinna wystarczyć na dłuższy czas. Zarówno jeśli chodzi o magazyn danych jak i samą wydajność urządzenia. A jeśli będziemy chcieli rozbudować pamięć smartfona, zawsze do naszej dyspozycji pozostaje czytnik kart pamięci.

Peryferia Motoroli One Vision świadczą o jakości

Testując Motorolę One Vision, naszą uwagę zwróciła jakość wykonania. Poszczególne elementy smartfonu zostały bardzo dobrze spasowane. Przedni ekran został dodatkowo pokryty odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. Nie zapomniano także o złączu mini jack, które znajduje się w górnej części telefonu. Z tyłu, oprócz podwójnego tylnego aparatu, znajduje się także czytnik linii papilarnych. Fani Motoroli z pewnością natychmiast go rozpoznają, ze względu na charakterystyczne logo producenta znajdujące się na jego środku.

Motorola One Vision wspiera szybkie ładowanie (wraz z dołączoną do zestawu szybką ładowarką), telefon posiada także certyfikat pyłoszczelności / wodoodporności IP52 oraz USB typu C.

Podsumowując, Motorola One Vision to udany smartfon, który bardzo polubiliśmy. Dobry ekran, ciekawe proporcje ekranu oraz udany moduł fotograficzny, w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, że telefon ten przekona do siebie nie jednego użytkownika. Polecamy!

Na koniec, mamy dla Was listę najciekawszych naszym zdaniem cech urządzenia:

– kinowe proporcje ekranu – 21:9 oraz rozdzielczość Full HD+

– bardzo dobry aparat główny z 48-megapikselową matrycą oraz przedni z 25-megapiskelową matrycą, wyposażone w technologie Quad Pixel

– zwarta i dobrze spasowana obudowa

– złącze mini jack

 – Android One i ogólna szybkość działaniaMotorola One Vision zdjęcia przykładowe:

Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa (1)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(2)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(3)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(4)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(5)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(6)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(7)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(8)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(9)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(10)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(11)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(12)
Motorola One Vision zdjęcia przykładowe oferta Plusa(13)

Źródło, więcej informacji na Plus.pl

Komentarze

Written by: Maciej Bukała