Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nokia N8: Sesja zdjęciowa wykonana telefonem w dwutygodniku Viva

Profesjonalna sesja wykonana telefonem komórkowym opublikowana w magazynie? To możliwe – dzisiaj na rynku ukazał się dwutygodnik Viva z sesją wykonaną telefonem Nokia N8. Fotografie znanego duetu – Zuzy Krajewskiej i Bartka Wieczorka – prezentują nie tylko najnowsze trendy w modzie, ale przede wszystkim potencjał smartfonu Nokia. Sesja odbyła się w połowie września na opuszczonym parkingu w centrum Warszawy.

Do tego niecodziennego eksperymentu Nokia zaprosiła Zuzę Krajewską i Bartka Wieczorka, którzy  od 2006 roku tworzą jeden z najbardziej znanych polskich duetów fotograficznych. Mają na koncie ponad 10 wystaw w kraju i zagranicą oraz niezliczoną liczbę sesji dla największych polskich magazynów mody i marek odzieżowych. Sesja dla dwutygodnika Viva, w której zamiast profesjonalnego aparatu wykorzystali telefon Nokia N8, była ich pierwszym tego typu projektem.

„Aparat w Nokia N8 jest przede wszystkim wygodny i poręczny co sprawia, że świetnie nadaje się  do codziennego fotografowania. To, że ma silną lampę błyskową będzie się sprawdzać przy robieniu zdjęć w miejscach słabo oświetlonych lub na imprezach. Ponadto jak na ten typ aparatu urządzenie ma mnóstwo przydatnych funkcji jak np. dostosowywanie ostrości i kontrast, które sprawiają, że fotografie nie różnią się wcale od zdjęć robionych kompaktowymi aparatami cyfrowymi”  – stwierdzili fotografowie podsumowując sesję.

Aparat fotograficzny w telefonie N8  posiada rozdzielczość 12 Mpix i optykę niemieckiej firmy Carl Zeiss. Ksenonowa lampa błyskowa z automatyczną redukcją czerwonych oczu umożliwia robienie dobrych zdjęć także przy słabym oświetleniu. Ponadto takie funkcje jak ręczna kontrola jasności, wybór odcieni kolorów oraz ustawienia ostrości i kontrastu zapewnią nam możliwość takiej samej kontroli jak w przypadku tradycyjnego aparatu cyfrowego. Aparat ten nagrywa filmy w jakości HD, które można oglądać na dużym ekranie telewizora poprzez podłączenie go do wyjścia HDMI
w telefonie.

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x