Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowa wersja Ovi Map dla telefonów Nokia z ekranem dotykowym

Firma Nokia udostępniła nową aplikację do obsługi Ovi Map dedykowaną modelom z ekranem dotykowym*. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać zarówno z Ovi Sklepu (www.store.ovi.com), jak i poprzez Ovi Suite.

 

Aplikacja SR6 (3.06) oferuje użytkownikom szereg nowych funkcji, a także usprawnia i przyspiesza działanie Ovi Map. Wśród zalet aplikacji można wymienić między innymi łatwiejsze wyszukiwanie lokalizacji, dzięki funkcji podpowiadania nazw ulic przy wpisywaniu adresu. Ponadto aplikacja udostępnia informacje o transporcie na poszczególnych liniach tramwajowych, co z pewnością ucieszy osoby, które korzystają z nawigacji pieszej. Funkcja ta dostępna jest dla 80 miast na świecie, w tym dla Warszawy i Krakowa. Jeśli będąc w nich zdecydujemy się na podróżowanie transportem publicznym, aplikacja zasugeruje nam jakie linie kursują na naszej trasie oraz gdzie możemy nimi dojechać. Nowa aplikacja oferuje także możliwość pobierania i aktualizacji map przez sieć Wi-Fi.

 

Nowa aplikacja dostarcza także cennych informacji o ważnych punktach (tzw. POI). Dzięki niej dowiemy się nie tylko, gdzie w pobliżu jest hotel, czy miejscowość oferuje w czasie naszego pobytu dodatkowe atrakcje np. wieczorną projekcję filmu lub koncert, ale również  będziemy mogli sprawdzić opinie innych użytkowników na wymienione tematy. SR6 (3.06) umożliwia również udostępnianie swojej lokalizacji (funkcja Check-In znana między innymi z usługi Foursquare) przyjaciołom poprzez osiem portali społecznościowych w tym Facebook i Twitter. W tym celu wystarczy zalogować się do serwisów przez telefon i zgłosić swoją aktualną pozycję.

 

Z SR6 (3.06) korzystanie z Ovi Map oraz samochodowej i pieszej nawigacji jest wyjątkowo proste. Ponieważ aplikacja dedykowana jest modelom dotykowym użytkownicy z łatwością będą mogli przybliżać i przesuwać obraz na mapie. Aby cieszyć się tymi możliwościami prócz samej aplikacji należy pobrać także najnowsze i zaktualizowane mapy. Znajdziemy je na stronie www.nokia.pl/mapy, a ich bezpłatna instalacja w telefonie jest dostępna z poziomu aplikacji na telefonie lub przez Ovi Suite.

 

*) Bezpłatna aplikacja mapowa SR6 (3.06)  dedykowana jest dla użytkowników telefonów Nokia N8, Nokia N97 mini, Nokia N97 mini Gold Edition, Nokia N97, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230, Nokia X6 16 GB, Nokia C5-03, Nokia C6, Nokia C6-01, Nokia C7 i Nokia E7.

Więcej informacji na www.nokia.pl/mapy

Źródło: Nokia

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x