Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Nowy Samsung GALAXY Note 10.1

Samsung poinformował dziś, że wprowadza do sprzedaży GALAXY Note 10.1, nowy model z serii GALAXY Note. GALAXY Note 10.1 z ekranem o przekątnej 10.1 cali oferuje funkcjonalność oraz precyzję pióra i papieru, zapewniając użytkownikom nieograniczone możliwości zwiększania kreatywności, wydajności pracy i zdolności do uczenia się. Wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika, czterordzeniowy procesor 1,4 GHz i 2 GB pamięci RAM, GALAXY Note 10.1 został zaprojektowany tak, aby uprościć i przyspieszyć notowanie pomysłów, dostęp do informacji i pracę wielozadaniową. GALAXY Note 10.1 pozwala użytkownikom wyrażać idee w naturalny i efektywny sposób.

GALAXY Note 10.1 odzwierciedla nacisk, jaki Samsung kładzie na dostarczanie produktów, które oferują kompletne środowisko mobilne do tworzenia spersonalizowanej, ekspresywnej treści — powiedział JK Shin, prezes działu IT & Mobile Communications w Samsung Electronics. Historia pokazała, że robienie notatek, natychmiastowe zapisywanie pomysłów i szkicowanie to najbardziej osobiste, naturalne sposoby zwiększania wydajności oraz kreatywności. Zaawansowana technologie i funkcje GALAXY Note 10.1 pozwalają użytkownikom łatwo tworzyć i dostosowywać do swoich potrzeb różne treści – dodaje JK Shin.

GALAXY Note 10.1 oferuje wiele intuicyjnych funkcji i możliwości, takich jak praca wielozadaniowa z wykorzystaniem współdzielenie pulpitu na dużym, 10.1-calowym ekranie; unikatowe rozwiązanie rysik Samsung S Pen z różnymi szablonami i narzędziami w notatniku S Note (np. dopasowywanie kształtów i dopasowywanie formuł); Centrum szkoleniowe Learning Hub z dostępem do programów edukacyjnych (obecnie jest dostępna w Korei, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Chinach oraz Singapurze i będzie stopniowo wprowadzana na inne światowe rynki); wreszcie pełna wersja najlepszej na rynku aplikacji do obróbki zdjęć i grafiki – Adobe Photoshop® Touch, wraz z rozbudowanymi elementami szkoleniowymi pozwalającymi rozpocząć pracę z tym programem nawet początkującym użytkownikom.

Prawdziwa wielozadaniowość ze współdzieleniem pulpitu

Dzięki funkcji współdzielenie ekranu (Multiscreen) użytkownicy GALAXY Note 10.1 mogą uruchamiać dwie różne aplikacje obok siebie, co wnosi nową jakość w pracę wielozadaniową. Jednocześnie można oglądać strony internetowe lub wideo albo uruchamiać aplikacje, jednocześnie pisząc lub szkicując swoje przemyślenia za pomocą pióra S Pen na drugiej połowie ekranu. Co więcej, można łatwo przechwytywać i kadrować obrazy oraz wklejać je na drugiej części ekranu, aby robić osobiste notatki i zwiększać swoją kreatywność, produktywność oraz zdolności do uczenia się. Funkcja Multiscreen umożliwia wydajną pracę, a jednocześnie pozwala użytkownikom cieszyć się multimediami. Za sprawą łatwości przygotowania notatek, które mogą tworzyć użytkownicy GALAXY Note 10.1 – urządzenie wspomaga ich kreatywność, co jest cenne w pracy lub podczas zabawy.

S Pen i S Note do spersonalizowanego i zorganizowanego robienia notatek

Dokładny i komfortowy, 6,5-milimetrowy rysik S Pen optymalizuje GALAXY Note 10.1 pod kątem tworzenia spersonalizowanej treści, w najbardziej naturalny i intuicyjny sposób. Funkcję rysika zaprojektowano specjalnie z myślą o pisaniu na 10.1-calowym ekranie. Rysik S Pen jest umieszczone bezpośrednio w urządzeniu, a kiedy zostanie wyjęte, automatycznie uruchamia specjalnie zoptymalizowane aplikacje, takie jak S Note, S Planner, Crayon Physics, Adobe® Photoshop® Touch lub Polaris Office. Użytkownicy mogą łatwo określić preferowane aplikacje, na przykład S Note, które będą uruchamiane natychmiast po wyjęciu pióra z urządzenia. Dwukrotne stuknięcie ekranu z wciśniętym przyciskiem pióra zapewnia szybki dostęp do aplikacji S Note za pośrednictwem dedykowanego widgetu S Note, który można przesunąć w dowolne miejsce ekranu, żeby nie przeszkadzał w twórczej pracy.

S Note to unikatowe narzędzie, które umożliwia łączenie notatek i szkiców z inną treścią cyfrową z wykorzystaniem gotowych szablonów. Funkcje Shape Match i Formula Match korygują kształty geometryczne i rozpoznają matematyczne formuły pisane ręcznie rysikiem S Pen. Aplikacja S Note jest również zintegrowana z wyszukiwarkami, więc użytkownicy mogą łatwo wyszukiwać treść, uzyskiwać informacje oraz łatwo przeciągać je na aplikację S Notes bez potrzeby przełączania się między ekranami.

Aktywna nauka

GALAXY Note 10.1 to idealne narzędzie edukacyjne, które pozwala słuchaczom wykładu robić notatki bezpośrednio na elektronicznym podręczniku albo szukać informacji w internecie podczas pisania wypracowania. Usługa Samsung Learning Hub jest zoptymalizowana pod kątem GALAXY Note 10.1 i zapewnia dostęp do edukacyjnych treści multimedialnych dla osób w każdym wieku. Są to podręczniki elektroniczne, wykłady wideo, interaktywne szkolenia i wiele innych materiałów, które można współdzielić na wielu urządzeniach Samsunga. Ponadto usługa Learning Hub oferuje system organizowania nauki z narzędziami do zarządzania harmonogramem i wydajnością, aby użytkownicy z wszystkich grup wiekowych mogli uczyć się we własnym tempie.

Wysoka wydajność

GALAXY Note 10.1 oferuje zaawansowane technologie sprzętowe, w tym czterordzeniowy procesor 1,4 GHz oraz 2 GB wewnętrznej pamięci RAM. Płynna praca wielozadaniowa, wysoka jakość grafiki i brak jakichkolwiek opóźnień to charakterystyczne cechy GALAXY Note 10.1. Urządzenie jest również wyposażone w kamerę o rozdzielczości 5 megapikseli z AutoFocus oraz przednią kamerę o rozdzielczości 1.9 megapikseli.

Do GALAXY Note 10.1 dodano kilka innych funkcji, w tym Smart Stay, która śledzi oczy użytkownika i gwarantuje, że ekran pozostanie włączony, dopóki użytkownik na niego patrzy, oraz Pop Up Play, która umożliwia wyświetlenie wideo w dowolnej części ekranu przy jednoczesnym wykonywaniu innych zadań. Za pomocą funkcji AllShare® Play można udostępniać treść poprzez podłączanie GALAXY Note 10.1 do telewizorów HD Samsunga, tabletów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych znajdujących się w sieci. Funkcja AllShare Cast to bezprzewodowe wyjście TV, co pozwala użytkownikom współpracować nad dokumentami, prezentacjami lub zdjęciami na dużym ekranie.

GALAXY Note 10.1 zaoferuje trzy opcje łączności: wersję Wi-Fi i wersję Wi-Fi/3G HSPA+ w dniu premiery.

Sugerowana cena detaliczna GALAXY Note 10.1 to 2999zł.

Samsung GALAXY Note 10.1 – dane techniczne produktu

Transmisja danych

HSPA+ 21Mbps (pobieranie 21Mbps / wysyłanie 5.76Mbps)Bluetooth v 4.0 (obsługa kodeka Apt-X)

Host USB 2.0 (do150mA)

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi Channel Bonding, funkcja routera

MHL

Złącze podczerwieni IR LED – inteligentny pilot sprzędu TV i Audio

Procesor

Czterordzeniowy procesor 1,4, 2GB pamięci RAM

Ekran

10.1” WXGA 1280×800 TFT + obsługa rysika S Pen

System operacyjny

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Kamera

5 megapikseli z Autofokusem i lampą błyskową LED1.9 megapikseli z przodu do wideorozmów

Wideo

Kodek: DivX , MPEG4, H.263, H.264, VC-1, WMV7, WMV8, WMV9, VP8Format: 3GP(MP4), WMV(ASF), AVI, FLV, MKV, WebM

Odtwarzanie Full HD (1080p) i nagrywanie HD

Audio

Kodek: MP3, OGG, WMA, AAC, ACC+, eAAC+, AMR, MIDI, WAV, AC-3, FlacOdtwarzacz MP3 z funkcją SoundAlive

Wbudowane głośniki stereo

Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm

Rysik S Pen

S Pen Experience (S Note, S Planner, My Story)(* więcej aplikacji zoptymalizowanych pod kątem pióra S Pen jest dostępnych w Samsung Apps)

Rusik wbudowany w urządzenie z czunikiem wyjęcia

Multiscreen – wspóldzielenie powierzchni pulpitu pomiędzy aplikacjami
Adobe® Photoshop® Touch – pełna wersja najlepszego programu do obróbki zdjęć i grafiki
Shape Match, Formula Match – dopasowanie kształtów i rozpoznawanie formuł matematycznych
Polaris Office – tworzenie, edycja i podgląd dokumentów biurowychCrayon Physics – gra dedykowana dla dzieci

Funkcje udostępniania

Samsung AllShare Play – wymiana kontentu pomiędzy urządzeniamiSamsung AllShare Cast – bezprzewodowe wyjście TV
Samsung Kies /Samsung Kies Air – synchronizacja z PC

Treść i usługi

Samsung Apps – sklep z aplikacjami firmy SamsungSamsung S Suggest – wyselekcjonowane najlepsze aplikacje
SamsungDive – zdalne zarządzenie urządzeniem
Samsung Hub- Music Hub – sklep z muzyką

– Game Hub – sklep z grami

– Learning Hub* – narzędzia edukacyjne

– Readers Hub* – sklep z książkami, czasopismami i gazetami

* dostępne w późniejszym terminie do pobrania z Samsung Apps

Wieloplatformowy komunikator internetowy Samsung ChatOnDropbox 50GB – wirtualny dysk na serwerze na 2 lata.
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Rozwiązania korporacyjne

Klient poczty push e-mail Exchange ActiveSyncSzyfrowanie urządzenia i karty pamięci

Klient VPN 0 Cisco VPN lub Juniper Junos Pulse VPN

GPS

Odbiornik A-GPS i Glonass, darmowa nawigacja Google

Czujniki

Czujnik położenia i przyśpieszenia, latarka

Pamięć

16 GB wbudowanej w pamięciCzytnik kart microSD (do 64 GB)

Wymiary

262 x 180 x 8,9 mm, 600 g (3G)

Bateria

Standardowy akumulator litowo-jonowy 7000 mAh

 Dostępność usług jest zależna od kraju, operatora i karty SIM.

(ź) samsung

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x