Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Polskie akcenty na Mobile World Congress 2010

Pośród natłoku informacji napływających z tegorocznych targów w Barcelonie które trwały od 15 do 18 lutego należy wspomnieć o udziale polskich firm w tym wydarzeniu.

Jedną z nich jest firma iPeachy www.ipeachy.com/en/, prezentująca aplikację dla iPhone’a umożliwiającą robienie trójwymiarowych zdjęć. iPeachy połączyło rozwiązanie do generowania zdjęć 3D z platformą do zarządzania komunikacją (IntraOut), którą oferuje również polska firma Edge Solutions:  www.edge-solutions.net .

W ten sposób, użytkownik nowej aplikacji iPeachy może z pomocą iPhone’a zrobić zdjęcie 3D, a następnie natychmiast wczytać je na wirtualny serwer IntraOut, gdzie jest ono udostępniane innym użytkownikom lub publikowane we wskazanych portalach, np. społecznościowych. Zdjęcia mogą też być po prostu archiwizowane na serwerze bez opcji udostępniania.

Natomiast polska platforma IntraOut (wykorzystująca technologię CommuniGate Systems), udostępniona w modelu SaaS, stanowi podstawę, na której inne firmy z pomysłem na własny biznes (takie jak iPeachy), mogą tworzyć swoje rozwiązania. Odbywa się to bez potrzeby ponoszenia znacznych kosztów i inwestycji w infrastrukturę sprzętową i oprogramowanie.

Kolejną polską firmą  która była obecna na targach jest IVO Software znana z syntezatora IVONA. Zaprezentowała ona syntezator mowy IVONA w modelu usługowym Software as a Service. Dzięki temu wszystkie aplikacje i usługi działające w urządzeniach mobilnych mogą „mówić ludzkim głosem”.

Z udźwiękowienia można korzystać na wszystkich platformach mobilnych (iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian i innych). Proces syntezy mowy odbywa się na serwerach internetowych, a nie jak dotychczas we wnętrzu urządzenia. Dzięki temu udźwiękowienie można wprowadzić błyskawicznie, a aplikacje mówią z jakością wielokrotnie nagradzanego syntezatora mowy IVONA.

Syntezator mowy jest dostępny również w postaci bibliotek do wbudowania w aplikacjach i dowolnych urządzeniach więcej informacji na: www.ivona.com/saas.

Należy wspomnieć również o Psiloc, który zaprezentował platformę dla osób podróżujących World Traveler,która umożliwia  m.in. rezerwowanie hoteli  przez komórkę, oraz  VoxTrack Enterprise – produkt dla klientów korporacyjnych umożliwiający nagrywanie rozmów telefonicznych, przechowywanie i zarządzanie nimi na serwerze http://www.psiloc.com/.

Jak widać polskie firmy oferujące ciekawe rozwiązania multimedialne, choć mało wspominane, były także obecne na MWC 2010 i to w prestiżowej Hall 1 ,gdzie można było zobaczyć takich potentatów jak: Windows Mobile, IBM czy HTC.

(ź) di.com.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x