Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Sprzedaż całego Plusa możliwa w tym roku

logo plusBrytyjski Vodafone może zdecydować się na sprzedaż akcji Polkomtelu razem z polskimi akcjonariuszami telekomu, a do transakcji może dojść przed końcem 2010 roku lub w pierwszym kwartale przyszłego roku – powiedział PAP prezes PGE Tomasz Zadroga.

Potwierdzam, że jest wstępne zainteresowanie Vodafonu. Jest prawdopodobne, że 100 proc. Polkomtelu pojawi się na rynku” – powiedział w środę dziennikarzom prezes Zadroga.

Przypomnijmy, że o wyjściu z Polkomtela polskich akcjonariuszy z udziałem skarbu państwa mówi się od dawna. Wiadomo już, że swoje udziały chcą sprzedać jednocześnie wszyscy polscy akcjonariusze. Łącznie 75,5 proc. Do sprzedaży ma dojść jeszcze w tym roku lub na początku 2011 roku. Nie wiadomo jednak czy wszystkie akcje trafią do jednego inwestora. Z wcześniejszych informacji wynika, że polscy akcjonariusze chcą pozyskać inwestorów bez giełdowego debiutu. Podobno pierwsi zainteresowani gracze z Europy pakietem już się zgłaszają.

Uważam, że transakcja może się odbyć przed końcem 2010 roku, najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Te terminy są absolutnie realne, innych sobie nie wyobrażam” – dodał.

Nowego właściciela firmy poznamy dopiero w przyszłym roku. Za Polkomtela trzeba zapłacić 16 miliardów złotych.

źródło: telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x