Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Telefony Plusa: Samsung S5620 Monte – nowy wymiar komunikacji

Zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie Samsung Monte S5620, już w marcu znalazł się w sprzedaży w Polsce min. w ofercie sieci Play. Od jakiegoś czasu możemy znaleźć go również w Plusie. S5620 to nowy, w pełni dotykowy telefon dla miłośników stylowych gadżetów. Bogate funkcje multimedialne i społecznościowe, obsługiwane za pomocą intuicyjnego interfejsu TouchWiz 2.0 Plus oraz efektywność działania to najciekawsze funkcje tego telefonu. Warto dodać, że PlusBlog.pl będzie miał okazje przetestować Samsunga Monte, a wtedy na pewno podzielimy się z czytelnikami kolejnym ciekawym testem.

Samsung Monte został stworzony z myślą o użytkownikach spędzających dużo czasu w Internecie. Szybki dostęp do serwisów społecznościowych z poziomu ekranu głównego zapewnia szybką i intuicyjną obsługę profili Facebook i MySpace. Klient push e-mail dla poczty Gmail oraz serwerów MS Exchange, Widgety Twitter i Bebo oraz uniwersalny komunikator ułatwiają kontakt ze znajomymi. Monte posiada również wygodną przeglądarkę internetową oraz akcelerometr, który automatycznie dopasowuje obraz do położenia komórki.

W kompaktowej obudowie znalazło się także miejsce dla aparatu 3,2 MPix z funkcjami Detekcji uśmiechu, Zdjęć panoramicznych oraz Wykrywania twarzy. Inteligentne odblokowanie telefonu oraz uruchamiany ruchem jednego palca błyskawiczny zoom dodatkowo ułatwiają sprawne i szybkie korzystanie z Monte. Wszystkimi funkcjami S5620 można z łatwością zarządzać na 3-calowym ekranie dotykowym TFT WQVGA.

Plusy: Przede wszystkim stosunek ceny do funkcji. Rzadkością jest, żeby w tak tanim telefonie spotkać zarówno nawigację GPS oraz łączność WiFi.

Minus: Na niekorzyść telefonu może odgrywać brak poziomej klawiatury Qwerty, a fanów robienia zdjęć telefonem komórkowym może zmartwić brak dodatkowej lampy doświetlającej.

Ogólna ocena: W ocenie użytkowników Samsung Monte uzyskał ocenę 4,95 w 6 stopniowej skali.

Wybrane opinie posiadaczy*: „po 2 tygodniach użytkowania stwierdzam że monte jest bardzo dobrym telefonem jeśli ktoś szuka połączenia dotyku z bardzo dobrym odtwarzaczem muzyki. Niestety nie jest to telefon dla smsowiczów i dla tych co lubią robić zdjęcia telefonem – telefon nie posiada klawiatury qwerty (wirtualnej oczywiście) oraz autofocusa (wcześniej miałem nokie n95 i wiem jakie fotki telefon może zrobić).”

„Opinia po tygodniu użytkowania – zapomniałem prawie, że telefon służy do dzwonienia, gdyż jest to funkcja rzadko używana. Słuchawki dołączone do zestawu sprawują się doskonale a obudowa nie ma ani jednej małej ryski. Brak klawiatury QWERTY przestał mi przeszkadzać, gdy przekonałem się do słownika T9 – pisze się z taką samą prędkością jak na wirtualnym qwerty. Jestem zadowolony z ułożenia Widgetów i więcej nie zmieszczę, a telefon bardzo zyskuje dzięki nim na praktyczności. Szkoda faktu, iż funkcja “More Widgets” praktycznie nie działa, a mianowicie można z niej ściągnąć chyba ze 2 zegary i tyle. Wi-fi sprawuje się dobrze a Palringo bezproblemowo wysyła tekst i zdjęcia (Uwaga, komunikator w moim telefonie obsługiwał tylko GTalk i Aim, aby to naprawić wystarczy ściągnąć nowszą wersję.). Aparat robi ładne zdjęcia i nie przeszkadza brak lampy czy autofocusa. Z internetu łatwo ściągnąć setki aplikacji i gier, które zapewnią rozrywkę na długi czas.

Krótko mówiąc, polecam telefon każdemu kto dopiero wchodzi w świat dotykowców. Intuicyjna obsługa, dużo bajerów i darmowy dostęp do internetu na pewno zapewnią mu wiele radości.”

Ceny: Sugerowana cena detaliczna Samsunga Monte w wolnej sprzedaży to 729zł. Jak ceny tego modelu przedstawiają się w ofertach operatorów komórkowych? Tym razem, aby uświadomić potencjalnego nabywcę, u którego operatora telefon można kupić taniej, oprócz cen w Plusie będziemy wyłapywać najkorzystniejsze oferty u innych operatorów. Zaczynając od Plusa (Najwięcejdający Plus – Rarka) telefon za 1zł dopiero w taryfie za 75zł. W MixPlusie w zobowiązaniu 48 zasileń po 30zł telefon za 299zł, a od 1zł dopiero w zobowiązaniu 80zł. Jeżeli chcemy kupić telefon w znacznie atrakcyjniejszej cenie powinniśmy zastanowić się nad ofertą sieci Play (niższa cena telefonu nie oznacza gorszej oferty – oczywiście nic nie sugerujemy :)). A więc w ofercie abonamentowej LongPlay telefon za 1zł już w taryfie 49zł. W ofercie typu Mix, w zobowiązaniu 40 zasileń po 30zł telefon za 149zł, a za 1zł już w zobowiązaniu 50zł. Można się spodziewać, że już niebawem telefon (podobnie jak Samsunga Avilę) znajdziemy w promocyjnych ofertach operatorów w znacznie niższych cenach.

*publikowane komentarze zawierają prywatne opinie użytkowników serwisu Telix.pl

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x