Plus Blog

Oferta w Plusie, Telefony, Telekomunikacja, Testy Telefonów, LTE

Test aplikacji: Licznik Danych

W dzisiejszych czasach Internet w telefonie to rzecz niezbędna. Posiadanie smartfona bez pakietu danych w dużym stopniu mija się z celem, bo jak wiemy są to telefony stworzone do wykorzystywania wielu swoich funkcji właśnie poprzez łączenie się z Internetem. Gdy już mamy wykupiony transfer to niezbędna jest jego kontrola, warto wiedzieć na czym uciekają nam pojedyncze MB czy też ile jeszcze ich zostało do końca okresu rozliczeniowego. Z pomocą przyszła nam sieć Plus wypuszczając darmowy program „Licznik Danych” na platformę Android oraz iOS. Aplikacja ta, jak twierdzi producent umożliwi nam w przyjazny sposób dokładny wgląd w wykorzystanie   naszego pakietu internetowego. Przejdźmy zatem do jej opisu.

Po pierwszym włączeniu przywita nas kreator ustawień, w którym aplikacja poprosi nas o wybór naszego planu abonamentowego, wpisanie dnia okresu rozliczeniowego oraz ile MB/GB posiadamy w naszym pakiecie. Po naciśnięciu przycisku zapisz wyskoczy kolejne okienko. Tym razem będziemy mogli ustawić alarm transmisji, ustawiamy po ilu procentach wykorzystania naszego pakietu telefon ma nam dać sygnał. W ostatniej stronie kreatora będziemy mogli stawić kod PK5, który umożliwia sprawdzanie konta dla innych naszych numerów.

     

Po zakończeniu konfiguracji ujrzymy już właściwą aplikację. Jest ona intuicyjna i przyjazna w obsłudze, a znajdują się na niej 3 kolorowe kafelki. Pierwszy z nich odpowiada za miesięczny transfer danych, pokazuje w ilu procentach i MB już go zużyliśmy. Natomiast gdy na niego naciśniemy ukaże nam się dokładny wykres ile MB zużyliśmy danego dnia. Dane można sprawdzać w cyklach dziennych, tygodniowych lub miesięcznych.

   

Drugi z kafelków pokazuje nam zużycie pakietu dla danej aplikacji, według mnie jest to bardzo dobra funkcja, ponieważ wiemy gdzie ucieka nam nasz transfer. Po włączeniu tego kafelka ukażą nam się wszystkie aplikacje, które zużyły jakąś część naszego transferu, po naciśnięciu na którąś z nich zobaczymy dokładny wykres ile MB  pobrała danego dnia.

   

Klientom korzystającym z sieci Plus trzeci kafelek umożliwia w łatwy sposób dokupienie pakietów internetowych i innych usług dodatkowych opartych o transmisję danych, np. NaviExpert. Oprócz tego, w zakładce stan konta możemy sprawdzić bieżące wydatki, wolne pakiety, liczbę wydzwonionych minut, oraz numer konta. Jest to kolejny ciekawy element, ponieważ możemy dokupić aktualnie potrzebny pakiet danych i zobaczyć stan konta z poziomu aplikacji.

   

Podsumowując każdy klient sieci Plus posiadający smartfon na platformie Android lub iOS powinien się w tę aplikację wyposażyć. Osobiście uważam, że „Licznik Danych” jest to rzecz niezbędna dla osób posiadających pakiety i internetowe. Po testach tej aplikacji mogę powiedzieć, że pokazywała ona zawsze prawdziwe ilości pobranych danych i co bardzo ważne jest stabilna. Nie zdarzają jej się żadne zacięcia, czy też zwolnienia. Aplikacja Licznik Danych zasługuję na maksymalną ocenę 5/5.

Zainteresowanych aplikacją zapraszamy do pobierania z Google play

Udostępnij

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x